Yerli yarışlar iptal olunca atsız kalamayanlar yabancıya sardı. Ben de bugün ABD'ye bir çalışma yapıp naçizane fikirlerimi yazdım. Şansımız da yaver giderse yakalarız.

O S U KICK OF


1 yıl kadardır koşmuyor. Ama bunun bir maiden yarış olduğunu unutmayalım. Safkanın yarış hazırlıkları çok iyi görünüyor. 800 metreyi 49 çok rahat ve 47 rahat şeklindeki son iki galobu bu koşuda neden favori olduğunu gösteriyor. Zaten Amerika'da böyle çok uzun zaman pistlerden uzak kalıp da koştuğu ilk yarışta favori olan atlar kazanıyor. Gelin biz de bugün ilk ayakta riske girip banko yazalım. 

İkinci ayakta kaçmaya istekli olacak atlar çok bariz. Bunlar Fafa ve Kirk Of Diamonds. İkisinden biri liderliği alır. Diğer de yakın takip eder gibi. Çünkü incelediğim kadarıyla diğerleri çok gerilerden gelmeyi seven atlar. Hep sıfır çekse de eski yarışlarına baktığımda iyi bir at olduğunu gördüğüm Sonıc Jet'in de son düzlükte kendini göstereceğini düşünüyorum. Ancak bu koşunun sonucu erkenden kestirilmesi en zor koşu olduğunu da söylemek lazım.

Üçüncü ayakta Fast One'ın çıkması hiç iyi olmadı. Günün bankosu yazılıp rahat rahat izlenebilecek bir yarıştı. Buraya yeniden çalışmam zaman alacağı için ilk çalışmamı yaptığımda gözüme çarpan atları yazıp geçtim.

Dördüncü ayakta süratli atlar var. Yarış da sürpriz biter gibi. Yine bu ayakta Rafael Herhandez'in bindiği Meeka, kazanmaya yakın gördüğüm isimdi ama o da çıktı. Şimdi ise oklar Fools Paradise'a yöneldi. Geriden gelecek atlar arasında en iyisi o. 800 metreyi 49 çok rahat akışlı işiyle dikkat çekiyor. Ayrıca tayken Grup 1 yarışlarda koşması da ayrı özelliği. İkinci olduğu yarışta az farkla geçilirken son koşusunda güçlü atlar arasında hiç kendini gösterememiş. 

Beşinci ayak ise günün sürprizini beklediğim yarış. Buraya çok at yazalım.

Son ayakta Uncail'le Muhney Line kaçacaklar. İkisi de çok seri atlar. Son yarışında startta kalan Dak Da Man ve aynı yarışta üçüncü olan Sedaris de takipçileri olacak. Beklemeyi seven Lord Stration ise sonlarda bunlara katılmaya çalışır. Ancak ben üçü arasından Sedaris'i ayırıyorum. Üçüncü olduğu günkü gibi koşarsa bir kere daha kazanacaktır. 

Yarışanat Will Rogers Tahminleri

5 O S U KICK OFF BANKO
3.5.1.2.4
1.8.7.10
4.6.2.5.3
10.2.8.7.5.3.9.11
2 SEDARİS // 6.3

40 TL // 120 TL