YURT DIŞI SİTELERİNİN FAIRVIEW
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU81-3-42-5-6
2.KOŞU12-5-64-3-7
3.KOŞU31-2-64-7-5
4.KOŞU710-9-2-56-8-1-11
5.KOŞU52-1-73-6-4
6.KOŞU21-4-89-6-10
7.KOŞU65-8-91-4-2GİZLİ EKÜRİ İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ


1. KOŞU


BUZ NEFES: Kariyerine başladığından beri takibimde olan safkan uzun mesafelere daha yatkın duruyor. Özellikle son iki koşusunda düzlükte istekli gördüğüm Buz Nefes idman pistinde de formunu ilerletmiş görünüyor. Bunda pistin durumunun da etkili olduğunu düşünüyorum. Son çalışmalarında 800 metre - 24 // 49 rahat yaparken akışlı görünen ve ardından 600 metre - 24 // 38 rahat şeklinde kısa bir iş daha gerçekleştiren safkan farklı bir performans sergileyerek kilo avantajıyla sürpriz bir sonuca imza atabilir. 


ALOŞUM: Safkan bir inbreeding; iki kardeşin tayı. Hem Little Gangster hem de Sevim Ana'nın annesi Maralcan. Maralcan Tay Deneme galibi ve Çaldıran üçüncüsü. Aloşum'un bugüne dek çok parlak bir kariyeri yok. Normalde bu tip atlar ya çok kaliteli oluyor ya da oldukça başarısız. Orjin itibariyle ağır çimde iyi koşması beklenebilir. Uzun galoplarını beğendiğim safkan sert jokeyi İbrahim Halil Ketme ile günün sürprizlerinden birini gerçekleştirebilir. 

2. KOŞU

KIZILHAN: Bugün stili rakipleri olsa da daha önce benzer durumlarla baş etmesini bilen safkan son startındaki dördüncülüğünü tekrarlaması halinde buradan birincilik çıkarabilir. O gün startla birlikte öne düşmüş Semend birkaç boy farkla kazanırken içindeki Celaliye ve dışındaki Kutluerinoğlu ile foto finiş çizgisine dek ikincilik mücadelesine devam etmişti. O gruba baktığımızda aslınd bugün yanına at yazmamak gerekiyor ama sürprizler de böyle koşulardan çıkıyor.  Ben küçük kuponlarda tek atılabileceğine inanıyorum. Geniş oyunlarda ise bu programda sürpriz aramak daha makul geliyor. 


ERGİNSOY: Benim İstanbul yarışlarından beri takip ettiğim ve fırsat buldukça şablonumda değerlendirmeye devam ettiğim safkan orjin olarak çok beğendiğim bir isim olmasına rağmen bir türlü beklediğim yarışları yapamadı. Bugün temponun biraz yükseleceğini düşünerek sürprizde şans verilmesi taraftarıyım.

3. KOŞU


DENİZ YILDIZI: Son startında dün kazanan İnnovation'a geçilen Deniz Yıldızı, bu mesafede grubun da en iyi derecesine sahip. İnnovation ise çok formda bir isim ve bu grupların da biraz üstünde. Yani, o gün kazanma şansı neredeyse yoktu, diyebiliriz. O koşuda buradaki rakipleri Sweety Beryl ve Şükran Babaanne'yi kolay atlayan kısrak, değişen binicisi ile hemcinslerinin arasında koşuyu kazanmaya yakın olup günün ilk bankosudur. 

4. KOŞU


ARSLAN TURBO: Kazandığı kısa vadeli yarışların ardından Grup 3 denkliğinde sayılan KV 9 Selçuk ve ardından Açık 3 Göztepe mücadelelerinde üçüncülükler elde eden Arslan Turbo, sezon başında daha düşük bir şart bulamazdı, diye düşünüyorum. İki gün önce gerçekleştirdiği 600 metre - 25 // 39 rahat kısa işiyle de formunu devam ettirdiğini gösteren safkanın bugün sahadan birincilikle ayrılması normal sonuç olacaktır. Günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

5. KOŞU


DOYOUN HEARTED: Aralık ayının başında Badegül ve Babadöker'e foto finiş önünde kaybeden safkan ardından kendisine kısa olduğuna inandığım 1200 metrede 59 kilogram sıkletle Askoroz, Royal Capucino ve Don Hesitate arkasından 3.5 boy farkla dördüncü oldu. Son iki çalışmasında da çok tatlı tutulan safkan bugün kilo farklarının olmadığı bu koşuda ve kendi mesafesinde rakiplerine üstünlük kurabilecek durumda. 

OVA KARTALI: Geçtiğimiz yıl ocak ayında katıldığı ilk iki koşuyu da bugünkü jokeyi Adem Şen idaresinde kazanan safkan bu binicisi ile start aldığı ilk dört yarışı kazandı ve toplamda on üç kez buluşup beş defa foto finiş çizgisini önde geçti. Aralık - Mart arası performansları yılın diğer dönemlerine göre daha farklı olan Ova Kartalı son birinciliğinde White Heart Lane, Dark Boy ve El Conquerador gibi isimleri zorlanmadan gerisinde bırakmıştı. Bugün daha uyumlu olduğu binicisi ile üst üste ikinci birinciliğini elde edebilir. 

6. KOŞU


MANKENCAN: Grubun en iyi durumdaki atlarından biri olan Mankencan Kocaeli'deki son ikinciliğinde bir ara kazanıra girmiş ama sonrasında iç kulvardan gelen rakibi Ustura'ya boyun eğmişti. Bugün bu ayak sürprize çok açık durmakla beraber tecrübeli ve istikrarlı atlardan birinin kazanması halinde bu ismin Mankencan olacağına inanıyorum.<Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri 

KÜÇÜK KUPON

11.1.2.9.6.7.4.8
9 KIZILHAN
3 DENİZ YILDIZI 
1 ARSLAN TURBO 
2.3.4 
8.9.3.6.7.1


10.08 TL

NORMAL // GENİŞ KUPON

11.1.2.9.6.7.4.8
9.6.1 // 2.5.4
3 DENİZ YILDIZI BANKO
1 ARSLAN TURBO BANKO
2.3.4 // 1.5
9.8.3.6.7.1 // 2.10

30.24 TL // 134.4 TL