Dün Afrika'da şanssızlığımızın üstesinden geldik. Altılıyı yakaladık. Az verdi, ama evimizden çıkmadığımız bu günlerde iyi heyecan ve moral oldu. İnşallah daha büyükleri de olacak. 

-AFRICAN ADVENTURE-GENTLEMAN ONLY-CAPETOWN AFFAIR-

Son koşusunda aprantisi biraz geç kaldı diyebilirim. Son 300 metrede 6-7 boy kapattı. Bugün ise buraların en iyilerinden biri olan Gary Lerena biniyor. O yarışta geçildiği Gentleman Only de burada koşacak. Ama bu defa oklar sanki African Adventure'u gösteriyor. Pierre Strydom'la koşacak olan (TJK kimle koşacağını neden yazmamış?) Capetown Affair, maidendan da onunla çıkmış. Pierre bir daha da binmemiş zaten. Bugün yeniden binecek olmasına bence bir anlam yüklenmelidir. 

-AKWAAN-

Bankomun son yarışını izleyemedim ama şunu diyebilirim ki iyi bir at. Önceki yarışlarında tabelada gezinmiş. Bir de tabii antrenörü Mike De Kock... Dünyanın her yerinde at koşan, önemli bir antrenör. Sahibi de Maktoum. Safkan ilk koştuğu günden bu yana hep favoriymiş ama hiç yüz güldürmemiş. Ta ki son koşusuna kadar. Antrenörü iyi, sahibi iyi, orjini de fena sayılmaz. Annesinin grup 1 yarışta tabelası var. Bir de Callan Murray, bu ayakta bu safkanın en önemli rakibi görünen Waqaas'a binmemiş. Bence formunu bulan safkan yine kazanır. 

Bugünkü Afrika programı, para verecek gibi duruyor. Yazdığım atların içinden çıkan atlar da olabileceğinden geniş kuponun meblağı biraz yüksek çıktı. Çıkan atlar olursa zaten sileceksinizdir.

Yiğit Can Vaal At Yarışı Tahminleri

1.5.6.2 // 3.11
1.2 // 4.3
2.7.10 
6.3.7.8.4
1 AKWAAN BANKO
7.2.12.17.16.11.8

48 TL // 144 TL