Burada tempo düşük kalırsa, yarışın, öne yakın gitmeyi seven Day By Day'e yarayacağını düşünüyorum. Banko tahminler Fakat program içerisinde bana daha çok güven aşılayan bir at olmadığında Mischieff Mass'ı banko olarak işaretleyeceğim.


NIGHT PROWLER: Safkanın jokeyi Nik Juarez son startında bindiği ve burada favori olarak koşan Aquaphobia'dan inmeyi tercih etmiş. Aquaphobia o gün çok az farkla kaybederken buradaki rakiplerinden Your Only Man ile kafa burun fotoya girmiş. Ancak bir önce katıldığı Grup 2 koşuda Night Prowler'ın gerisinde bitirmiş. Bu yarış gerçekten zor ve jokeyler genelde o attan o ata geçiş yapmışlar ancak en dikkat çekici olanı Juarez'in tercihi. Burada birçok safkana yer vereceğim fakat daha önce grup mücadelelerde iyi yerde bitiren Night Prowler'ın kuponlarda muhakkak yer alması gerektiğine inanıyorum. 

Banko tahminler Javier Castellano idaresinde iştirak ettiği son çim yarışında bir buçuk boy farkla üçüncülükte kalan kısrak çim - kum ayırt etmeden iyi yarışlar yapıyor. Özellikle son altı koşusu Aqueduct, Belmont ve Saratoga gibi kalite atların start aldığı hipodromlarda. Kariyer kazancı 148 milyon dolar olan ünlü antrenör Chad Brown'ın hazırladığı safkan bugün dengi rakipler arasında birinciliğe uzanabilir. 

FUJI: Son startında Aqueduct Hipodromu'nda 69.75 ganyana koşan ve yarım boy farkla üçüncü olan safkan 19 Aralık'ta yaptığı 1000 m - 1.00 rahat galobuyla formunda ilerleme kaydettiğini de gösteriyor. Grup içerisinde aman aman çok ön plana çıkan bir atın da olmadığını düşünecek olursak, agf sıralamasındaki cazip durumuyla kuponlara  ilk sıradan girmeyi hak ettiğini söyleyebiliriz.

SUSIE BEE: Bugün başarılı jokey Jose Ortiz ve antrenör Michael Maker ikilisini birçok koşuda bir arada görüyoruz. Genellikle bu durumlarda bir birincilik çıkıyor. Ben de bugünkü koşular arasında birinciliğe en yakın gördüğüm ismin Susie Bee olduğunu söyleyebilirim. Sürekli olarak Stakes ve Grup mücadelelerde boy gösteren Susie Bee, kuvvetli bir sprinter olmakla beraber mesafeyi de iyi koşuyor.  Ancak bugün yarış beklediği gibi süratli gitmeyebilir. Önde tempoya girecek iki isim bulunuyor; Youngest Daughter ve Mrs. Ramona G. Fakat bu atlardan Mrs Ramona G. formda ve diğer süratli rakibini hemen atlayabilecek bir isim. Bu da temponun düşük kalması anlamına geliyor. 

Son ayakta 8 numaranın koşacağı belli değildi ve anladığım kadarıyla ilgilileri koşmaya karar vermiş. Banko tahminler de bu yüzden küçük kupona eklendi.