Günlük güneş gazetesi tahminleri ve yazarlarımızın geniş yorumlu at yarışı tahminlerine aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ulaşabilirsiniz. 


Güneş gazetesi at yarışı tahminlerinin en çok güvendiği isimlerden olan katıldığı ilk yarışını kazanırken dikkatleri üzerine çeken safkanın bir aylık arası bulunuyor. Bu süre içerisinde Mücahit Bayır'la çalışmalarını eksiksiz sürdürmesi ve genel olarak form durumu da gayet iyi olmasından ötürü kazanamaya çok yakın isim olarak görüyorum. Koşu tecrübesi fazala olan Solomon azda olsa kilo avantajını lehine çevirecek güç ve kapasite de bir isim. İkinci sırada şans verilebilir. Adanma kumuna henüz alışmadığını düşündüğüm Alkandros ve seri isim Osman Baba sürpriz adaylarımdır.

Güneş gazetesi at yarışı tahminleri sayfasında  şans verdiği ormal şartlarda daha Suflor temsilcisi olmasından dolayı kaliteli ve ikramiyesi yüksek koşularda start alması gereken isim olmasından dolayı son üç koşusundan zayıf rakiplerinin çabalarına rağmen seri stilini değerlendirerek kazanarak ayrılmasını bildi. Kazandığı koşularındaysa rakiplerinin neredeyse tümüne üstünlük kuran Dorsa'nın Özcan Yıldırım avantajını da bugün artı olarak değerlendireceğini düşünüyorum. Ağır kilo dezavantajına rağmen yeniden bankomdur.


BABAARİF İstanbul'da çok kötü performans ortaya koyarak çok kötü netice alıp beş atta beşincilikte kalan kaliteli isim çabucak toparlanıp Kocaeli pistinde birincilik alarak yeniden morallendi. İzmir pistindeyse yarış hayatı boyunca bir defa start alıp rakiplerinden Demirpoyrazım, Demirturbo, Mezithaber ve Arslan Turbo'yu kolayca geride bırakmayı başarmıştı. Kazanıp zorlandığı son koşusunun hemen akabinde İstanbul kaba kumda etkileyici dereceler çıkartan safkan seri rakiplerinin kapışmasından faydalanıp foto finişe önde girebilir. Alternatif tek olarak değerlendirilebilir. 

Güneş gazetesi at yarışı tahminleri tekimizde bu yıla üçüncü olduğu koşuyla çok iyi giriş yaptığını düşünüyorum. Ak Diamon ve hemen ardına ikinci olan Doyoun Hearted'la neredeyse kilo kiloya koşmuştu. Baktığımız da bugün ciddi kilo avantajına sahip. Benim görüşüm rakipleri içinde en ciddisi Cambodıa. 63 kiloyla hemen hemen aynı dereceyi çıkarmıştı ama rakipleri biraz daha uygundu. Hazırlıklarına göz gezdirdiğim de Akgün Reis bana daha cazip geldiği için tercihimi safkandan yana kullanarak günün bankosu olarak öneriyorum.