Seabiscuit: Zafer Yolu Filmi (TÜRKÇE DUBLAJ)
Koronovirüs salgını nedeniyle birçok ülkede yarışlar iptal oldu. Yarış severleri bu süreçte mümkün mertebe evlerinde oturup aileleri ile vakit geçirmeye davet ediyoruz. Yarışan At ailesi olarak at yarışlarına ilgisi olsun ya da olmasın, herkesin ailecek keyifle izleyebileceği, seyrederken ilham alacağı at yarışı konulu muhteşem bir film listesini sizler için hazırladık. Secretariat, Seabiscuit, Ruffian, Phar Lap gibi kariyeri başarılarla dolu safkanların çok sonradan dillenen ve senaryoya dökülen ve içinde bazen dram, bazen heyecan, bazen şans ama muhakkak başarı olan nefes kesici hikâyelerini öğrenmek için geç kalmış sayılmazsınız. 

İşte bunlardan ilki: "Seabiscuit: Zafer Yolu" Gerçek bir şampiyonun trajik hikâyesini ailenizle izlerken kâh tüyleriniz diken diken olacak kâh hüzünleneceksiniz. 

SEABISCUIT (ZAFER YOLU) (2003) IMDB: 7.3

İflas eden bir ailenin oğlu olan, ekonomik anlamda zirveden dibe düşmüş ve kısmi körlük çeken bir jokey... Kovboyluk yıllarını geride bırakıp kendini atlara adamış bir antrenör, bisiklet tamirciliğinden bölgenin en zenginlerinden biri olma yolunda basamakları adım adım çıkmış bir at sahibi... 

İlk 17 yarışında maidenden çıkamamış, koştuğu 58 yarıştan 14 birincilik çıkarmış, ilgililerinin artık elinde tutmak istemediği ama 6.000 $'a dahi alıcı bulunamayan bir atın Amerikan'nın buhranlı dönemlerinde insanlara umut ışığı olmasını anlatan bir başarı öyküsü. Başrollerinde Toby Maguire, Jeff Bridges ve Elizabeth Banks'in oynadığı, Açlık Oyunları filminden tanıdığımız Gary Ross'un sinemaya uyarlayıp yönetmenliğini üstlendiği, birçok dalda Oscar'a aday gösterilen bir başyapıt.

Filmin fragmanını aşağıya bırakıyoruz. Dileyenler filmi izlemeden önce fragmanın altındaki linke tıklayarak bu şampiyon safkanın gerçek hikâyesini daha yakından öğrenebilir, yüz yılın 25 atından biri olarak kabul edilen bir başka şampiyon War Admiral'i gerisinde bıraktığı koşuyu izleyebilirsiniz. 

Ailecek keyifle izleyebileceğiniz bu mükemmel filmin Türkçe Dublajına şu adresten ulaşabilirsiniz: https://www.filmmodu.org/seabiscuit-turkce-dublaj-izle

FRAGMAN:
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.