F              P            S
1. KOŞU: 6-2 // 5-1 // 3-4

2. KOŞU: 7-2 // 5-1 // 3-6 // 8-4

3. KOŞU: 2-7 // 5 // 4-1-6 // 3

4. KOŞU: 3-10 // 6-5-7-4 // 2 // 7-9 // 1-11

5. KOŞU: 6-3 // 2-7 // 5-1 // 4

6. KOŞU: 6-1 // 5-7 // 3 // 2-8 // 4

7. KOŞU: 1 // 3-2 // 4-7 // 5-6

AHMET OĞUZ BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


1. Ayak: Uçarer gibi kalite safkan ve bursada iyi işler yapmış İlgartayla anneden kardeş olan olan Farokız yarış hayatına çim pistteki koşularla başlayıp 126 günlük aradan sonra ilk koşusuna kum pistle başlayacak olmasına rağmen hazırlıklarında gayet tatminkar görünmekte ilk ayağa cazip bir atla başlamak istedim. Bursa'daki son yarışını kazanıp İstanbul'a moralli giden Mirangül orada pek bir varlık gösteremeden gelse de sevdiği pist ve mesafede diğer şanslı isimdir. Bir Turbo temsilcisi olan Bagürgüzeli biraz idareli gidip düzlüğe fazla yıpranmadan çıkarsa, bir solukta bitirebilir. Grup için yeterli hazırlıklarda gördüğüm Sensu yazılarak ilk ayak geçilebilir.

2. Ayak: Takip atım olan ve grupta en iyi dereceyi elinde bulunduran Arpello son iki yarışında artık tırnağının ucuna geldiğinin sinyalini verdi. Bu kez daha uygun grup ve sıkletle yarışa katılacak olan Arpello ön grupta olmayı seven bir isim ve bu yarışta da ikincilik ya da üçüncülükte gidip tüm gücünü düzlüğe bırakırsa etkili düzlük sprintiyle kazanan olur ve benim bankomdur.

Not: Bu ayağa tek yazmayıp rakip soranlar için Rabia Hanım ve Alessandra' yı önerebilrim.

3. Ayak: Ayağına seri ve düzlükte de devam bir yapıya sahip olan Great Attack tam mesafesinde bir nefeste koşuyu bitirebilir. Favorinin eksik koşması halinde ise koşmuş olduğu kum pistteki iki yarışından birini kazanıp diğerinde ikinci kalan Villlage Hoof adeta gölgesi olur. Son olarak da çok uygun sikletle bu koşuya katılacak olan Fıght For Honor Bursa pistini yadırgamadığı taktirde tatlı bir sürprize imza atabilir.

4. Ayak: Aslına bakılırsa üst gruplarda dahi iş yapabilecek bir potansiyele sahip olan Haskaya, Utopia gibi yakın zamanda kaybettiğimiz çok değerli bir aygırın temsilcisi olup, Bursa'da üst gruplarda dahi koştuğu yarışlarda söz sahibi olan bir isimdir.Tolga Yıldız'ın son yarışını Çıldır Gölü'yle kazanıp bu tayı tercih etmesi de ne denli güvendiğinin bi göstergesidir. Sizlere alternatif tek önerimdir. Olur da eksik koşması halinde ise önlerde sert kaçacak olan Çıldır Gölü sizlere önereceğim tek rakibidir.

5. Ayak: Yarışın süratli gidecek olmasından istifade edecek olan Emirsoy sonlardaki çok kuvvetli sprintiyle kazanan olabilir. Bursa'da yarış hayatına başlayıp gayet tatminkar yarışlar yapan ve İstanbul'da kariyerine devam eden Civantay hiç de yabancısı olmadığı, sevdiği pist ve mesafede ön grubu fazla kaçırmadan yapacağı etkili akınlarla favoriye ciddi rakip olacaktır. Son yarışlarında adeta sınıf değiştiren Akalp devam eden formuyla ve uyumlu jokeyi Doğukan Aydoğan'la kazanan olabilir. Son olarak da kendisinden sürpriz beklediğim ve dilbağı takısı eklenecek olan Beyza Sultan'dan çok iyi bir yarış gelebilir.

6. Ayak: İstanbul'dan iç pistteki gayet iyi galoplarıyla gelen Şahımsın ters pisti yadırgamadığı takdirde kazanan olur ve favorimdir. Ankara'da yarış hayatına başlayan ve takip atlarımdan olan, İzmir'de gördüğü koşularla buraya gelen ve bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Hakkak, son üç yarışından ikincilikle ayrılan Tuğtekin, ekürisinin de katkısıyla iyi bir yarış beklediğim Acıdilli Fatih, bu grupta söz sahibi olabilecek Akşeker, kumdaki ilk yarışı tatminkar olan Shehzade ve son olarak da Baba Mutlu yazarak son ayağı geçebiliriz.


Ahmet Oğuz Bursa At Yarışı Tahminleri 

7.1.4.3 // 6.2
2 ARPELLO BANKO
1.4.6.2
1 HASKAYA // 4
6.2.5.3.7
7.4.8.1.9.6.11.2

44.8 TL // 134.4 TL