YURT DIŞI SİTELERİNİN ABD TAMPA BAY
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU81-7-410-2-6
2.KOŞU83-6-72-4-5
3.KOŞU43-1-78-6-2
4.KOŞU86-11-94-5-1
5.KOŞU48-1-27-10-5
6.KOŞU105-2-91-7-6
7.KOŞU85-9-16-3-10GİZLİ EKÜRİ GULFSTREAM TAHMİNLERİ


SUNNY SONATA: Amerika'da bu şekilde uzun ara sonrası piste çıkan atlar favori olarak gösterildiğinde kazanma oranları yüksek oluyor. İlk üç yarışını Keenland ve Laurel Park hipodromlarında koşan safkan her üç yarışında da kazanan safkanın uzak ara gerisinde bitirmiş. Son iki startında ekürili ve favori koşmuş ancak yine değişen bir şey olmamış. İşte tam da bu nedenden ben ilk at olarak önereceğim. Dediğim gibi; ABD'deki bahis ofisleri işini iyi yapıyor. Ayrıca Luis Saez gibi bir jokeyin de binmiş olması ayrı bir etken. 

MISCHIEFF MASS: Grubu en gerilerde takip etmeyi seven safkan çok güçlü bir sprinte sahip. Burada Gabriellelizabeth, Fashion Break, Violent Danger ve Rashette önde ve öne yakın gitmeyi seven isimler. 2017 yılında Grup 1 yarışa iştirak eden Gabriellelizabeth bir müddet ara vermiş 2018'de alt grupları zorlanmadan geçmiş. İlk kez burada iki sert rakiple karşılaşacak. Daha önce Fashion Break'e çok kolay hakimiyet kurarak beyaz bayrak ayna yarışına imza atmış. Bugün burada yer alan diğer süratli atlara da üstünlük kurabilir ama bu ekstra efor sarf etmesi anlamına geliyor ve düzlüğe dek yıpranacağını düşünüyorum. Bu yüzden Misschieff Mass'ın istediği tempolarda seyretme ihtimali çok yüksek. Son startında Stakes galibiyeti elde eden safkanın bugünkü rakiplerini, gidişatın lehine olması durumunda kolay geçmesi beklenebilir. 

Burada tempo düşük kalırsa, yarışın, öne yakın gitmeyi seven Day By Day'e yarayacağını düşünüyorum. Fakat program içerisinde bana daha çok güven aşılayan bir at olmadığında Mischieff Mass'ı banko olarak işaretleyeceğim.

NIGHT PROWLER: Safkanın jokeyi Nik Juarez son startında bindiği ve burada favori olarak koşan Aquaphobia'dan inmeyi tercih etmiş. Aquaphobia o gün çok az farkla kaybederken buradaki rakiplerinden Your Only Man ile kafa burun fotoya girmiş. Ancak bir önce katıldığı Grup 2 koşuda Night Prowler'ın gerisinde bitirmiş. Bu yarış gerçekten zor ve jokeyler genelde o attan o ata geçiş yapmışlar ancak en dikkat çekici olanı Juarez'in tercihi. Burada birçok safkana yer vereceğim fakat daha önce grup mücadelelerde iyi yerde bitiren Night Prowler'ın kuponlarda muhakkak yer alması gerektiğine inanıyorum. 

SWEET CONNIE GIRL: Javier Castellano idaresinde iştirak ettiği son çim yarışında bir buçuk boy farkla üçüncülükte kalan kısrak çim - kum ayırt etmeden iyi yarışlar yapıyor. Özellikle son altı koşusu Aqueduct, Belmont ve Saratoga gibi kalite atların start aldığı hipodromlarda. Kariyer kazancı 148 milyon dolar olan ünlü antrenör Chad Brown'ın hazırladığı safkan bugün dengi rakipler arasında birinciliğe uzanabilir. 

FUJI: Son startında Aqueduct Hipodromu'nda 69.75 ganyana koşan ve yarım boy farkla üçüncü olan safkan 19 Aralık'ta yaptığı 1000 m - 1.00 rahat galobuyla formunda ilerleme kaydettiğini de gösteriyor. Grup içerisinde aman aman çok ön plana çıkan bir atın da olmadığını düşünecek olursak, agf sıralamasındaki cazip durumuyla kuponlara  ilk sıradan girmeyi hak ettiğini söyleyebiliriz.

SUSIE BEE: Bugün başarılı jokey Jose Ortiz ve antrenör Michael Maker ikilisini birçok koşuda bir arada görüyoruz. Genellikle bu durumlarda bir birincilik çıkıyor. Ben de bugünkü koşular arasında birinciliğe en yakın gördüğüm ismin Susie Bee olduğunu söyleyebilirim. Sürekli olarak Stakes ve Grup mücadelelerde boy gösteren Susie Bee, kuvvetli bir sprinter olmakla beraber mesafeyi de iyi koşuyor.  Ancak bugün yarış beklediği gibi süratli gitmeyebilir. Önde tempoya girecek iki isim bulunuyor; Youngest Daughter ve Mrs. Ramona G. Fakat bu atlardan Mrs Ramona G. formda ve diğer süratli rakibini hemen atlayabilecek bir isim. Bu da temponun düşük kalması anlamına geliyor. 

Son ayakta 8 numaranın koşacağı belli değildi ve anladığım kadarıyla ilgilileri koşmaya karar vermiş. Bu yüzden küçük kupona eklendi.

Not: Tahminlerim çim piste göre hazırlanmış olup pistlerin kuma dönmesi halinde geçerli değildir. 

YABANCI SİTELERİN GULFSTREAM TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Yorum Gönder

0 Yorumlar