YURT DIŞI SİTELERİNİN WILL ROGERS DOWN
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU65-1-39-10-2
2.KOŞU12-3-46-8-10
3.KOŞU74-1-56-2-3
4.KOŞU12-4-35-8-9
5.KOŞU49-1-27-3-8
6.KOŞU49-5-18-10-6
7.KOŞU118-2-3-412-9-1-6


GİZLİ EKÜRİ BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Dün Kocaeli'de tek olarak önerdiğim üç safkan da kazandı ve altılı ganyanı kolayca bulduk. İlk ayakta yazdığım altı atın ilk dördünü çizgi ile böldüğüm için küçük kurgum 0.7 TLye 65 TL veren beşli ganyanı yakalamış oldu. Üç tekime de güvenenler için altılı ganyan 14.7 TLye 430 TL ikramiye kazandırdı. Değerlendiren herkese hayırlı olsun.


2. KOŞU

SAHRA GÜNEŞİ: Annesi Thunder Wolf; Farilyalı, Kaşen, Cosmic Dancer ve aynı zamanda Grup 2 Nene Hatun ve Grup 3 Özdemir Atman Koşuları'nı üçüncü olarak tamamlayan; Açık 3 Tendürek Koşusu, Grup 2 Kraliçe Elsabeth ve Açık 3 Hitit Koşuları'nda tabelanın son basamağını işgal eden Hafo'yu veren Waffle ile anneden kardeş. İlk startında yarış adapte olmakta güçlük çeken kısrak bu defa dilbağı ilavesi ile start alacak ve bu yarış için yapmış olduğu 1000 m - 25 // 1.04 rahat, 800 m - 24 // 50 rahat galopları da oldukça tatminkar. Artan yarış tecrübesi ve iyi orjini ile güne tatlı bir sürprizle başlamamıza vesile olabilir. 

DEMİRHANBEY: Anne kardeşlerinden King Peace ve İdilim kariyerlerinin ilk koşusunu kazanma başarısı gösterirken bunlardan King Peace birçok grup mücadelede adını tabelaya yazdırmıştır. Win River Win - Desert Style eşleşmesinin koşacak olan ilk tayı durumundaki Demirhanbey gerçekleştirdiği son galobu olan 1000 m - 25 // 1.02 rahat derecesi ve düzenli hazırlıkları ile bu yarışa hazır görünüyor. 

3. KOŞU


BAĞLAM: Tamerinoğlu - Tatarkız orjinli safkan start aldığı 176 koşuda 22 kez foto finiş çizgisini önde geçen ve kum pistte oldukça başarılı bir safkan olan Akoğuz ile çok yakın akraba. Herkesin anlayabileceği şekilde yazmam gerekirse; annesi Tatarkız (Altaha - Gülendam) ve Akoğuz (Tamerinoğlu - Gülendam) orjinine sahip. Ayrıca Tatarkız, Grup 2 Dumlupınar Koşusu galibi ve Grup 1 Cumhuriyet Koşusu ikincisi Akarçay ile de tam kardeş. Bu yüzden start aldığı ilk günden beri beklenti içerisinde olduğum fakat bir türlü istediğim yarışları yapamayan bir isim. Son koşusunda iç kulvarda bir ara yol bulmakta zorlanınca bence en az ikinci olabilecekken dördüncü bitirdi. Ancak bir önceki startında gerilerden ve dışarıdan iyi yürümüş ve o gün geçildiği Alliyarim'e ikincilik mücadelesinde zor anlar yaşatarak boyun farkıyla mağlup olmuştu. Ondan bir önceki koşusunda da aynı şekilde en gerilerde virajı dönüp güçlü bir sprint atarak üçüncülüğü kurtarmıştı. Bence son yarışında da dışarıdan yürüse, daha farklı bir sonuç alabilirdi. Bugün yine benzer bir grupla koşacak olan safkan virajı çok gerilerde dönmezse, birincilik mücadelesinde iddialı olabilir.


4. KOŞU


MISS BALKAN: Süratli kısrak yarış gördükçe formunu daha da ilerletiyor ve rakiplerine son metrelerde gösterdiği dirençte de belirgin bir artış var. Özellikle son üçüncülüğünde az farkla geçildiği rakipler Ateşgeçirmez ve Madam Alya'nın bu gruptan biraz daha iyi atlar olduğunu söylemek mümkün. O günkü 1200 metre - 1.14.65 derecesinin de çok iyi olduğunu belirtmekte fayda var. Bugün Princess Rio, Hero Storm ve Toynak Kız gibi beyaz bayrak ayna yarışı ile maidene veda eden rakipleri olsa da ikinci annesi Tayyareci gibi tam bir kısa mesafe sprint atı olduğunu düşündüğüm Miss Balkan'ın startla birlikte liderliği alıp ayna önüne dek birincilik mücadelesinin içinde kalacağına inanıyorum. Zaten daha önce saydığım üç rakibiyle de karşılaşmış ve hepsine temposunu kabul ettirmişti. Küçük ve misli kuponlarda tek olarak değerlendirilebilir.

LUXOR GIRL: Safkanın maidene veda ettiği koşuda gerçekleştirdiği sprinti çok beğenmiştim, ki o gün de Miss Balkan'ı gerisinde bırakmıştı. Bugün eğer yarışta Miss Balkan'a ciddi direnç gösterip önde numarayı daha fazla isteyen bir at olur ve tempo yükselirse, sonlarda yapacağı ataklarla rakiplerini avlaması muhtemel sonuç olur. 

5. KOŞU

HARUNHAN: Süratli rakibi Gözüm Kaldı start sorunu ile uğraşan bir safkan ve Harunhan önde istediği tempoları koyduğunda çok daha sert gruplarda başarı sağlayabilen bir isim. Buradaki bir diğer rakibi Arkansas Soul da startta oyalanan bir at. Eğer her şey safkanların bir önceki koşusundaki gibi başlarsa, Harunhan öne çıkacak ve düzlüğe dek istediği tempolarda götürüp rakiplerini ayıracaktır. Gözüm Kaldı ve Arkansas Soul'un startta kalıp kalmayacakları konusunda bir tahminde bulunmak için müneccim olmak gerekiyor ve Türkiye Jokey Kulübü'nün müşterek bahis harici (MBH) uygulamasını neden kaldırdığını da anlamak güç. Ben baştan sona düşündüğüm gibi bir yarış olacağını hesap ederek Harunhan'ı banko yazma taraftarıyım.

6. KOŞU


APOPHIS: Annesi Madruk Grup 3 Özdemir Atman Koşusu galibi, uzun mesafeleri seven bir kısraktı. Ancak Kaneko tayları pek mesafe ayırt etmiyor. Tay Bursa'da kısa ve uzun galoplar eşliğinde iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş. 1200 metre 25 // 1.03 // 1.17 çalışarak ve 600 metre - 23 // 35 çalışarak işleri de bu gruba yetecek ölçüde bir form tuttuğuna işaret ediyor. Ayrıca ilk startında da  aynı jokeyi idaresinde AGF olduğunu unutmamak lazım. O gün start çıkışında şahlanan ve Bursa düz pistine göre önemli ölçüde avantaj yitiren tay daha sonra hemen toparlanmış ve viraja dek de çok iyi gelmişti fakat hafif eğimli viraj dönülürken kaygan pistten de etkilenerek birkaç kez sendeledi. Ardından da yarıştan koptu. Bugün bu pistte çok farklı koşacağını düşünüyor ve favori olarak öneriyorum.


MERTALİBABA: Buenos Aires taze bir aygır ve koşan birkaç tayından biri olan Nalın İsyanı kariyerine 2-1-1-1 şeklinde bir toto ile başladı. Anne Su Çiçeği ise  hepsi 1400 metrede olmak üzere toplam dört kez kum pistte kazanmış bir kısrak. Bu yarış öncesi 1000 m - 24 // 1.03 çalışarak şeklinde iki uzun işi olan safkan günün sürprizlerinden birini gerçekleştirebilir.

ON SLOW: Anne kardeşi Wolf On Time maidenden Bursa pistinde çıktı. Anne Too Late ise Sky Wolf ve Pirate Legend gibi isimlere annelik yapan Sky İs The Limit ile anneden  kardeş. Geçtiğimiz ay Halef Katı idaresinde iştirak edeceği bir maiden mücadeleden çıkarılan safkan 1000 metre - 25 // 1.03 // 1.16 rahat ve iç pistte 24 // 1.02 // 1.16 çalışarak şeklindeki galoplarıyla o günden bugüne ciddi bir aşama içerisinde olduğunu gösteriyor. 

7. KOŞU


ŞAHİNGÖZ: Sekiz aylık aranın ardından iki ayda dört yarış gören ve sürekli olarak üzerine ekleyerek koşan Şahingöz özellikle son iki koşusunda iyice toparlanmışa benziyordu. Ancak hâlâ tam kapasite koşamadığını düşünüyorum. Aksi halde bu grupta rakip aramadan banko olarak önerebilirdim. Yine de, 800 metrelik son çalışmasında tatlı tutulan ve 28 // 1.00 çok rahat yapan safkan bugün küçük ve misli kuponlarda tek olarak değerlendirilebileceğini düşünüyorum. 

ÖZDAMAR: Geçtiğimiz yıl çim pistte üst gruplarda iyi yarışlara imza atan Özdamar, kum pistte uzun zamandır başarılı bir performans sergileyemese de 1800 metre üzerinde toplam beş birinciliğe sahip bir safkan. Üç aydır pistlerden uzak ve çalışarak gerçekleştirdiği son iki galobu olan 600 metre - 26 // 39 ve 1200 metre 27 // 1.09.7 // 1.24.9 bence uzun süredir kısa ve uzun işlerle hazırlanan safkanın form durumu hakkında olumlu sinyaller veriyor. Murat Gündüzeli ile ilk kez buluşan safkanın bugün uygun grupta geniş kuponlarda muhakkak değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.


ÖNEMLİ: Değerli dostlar, bizler elimizden geldiğince sizlere faydalı olmak için uğraşıyor ve gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımız neticesinde edindiğimiz bilgileri, tecrübelerimizle birleştirerek dürüstlük çerçevesi içerisinde sizlerle paylaşıyoruz. Bildiğiniz üzere sitemiz ücretsiz ve reklamlardan elde edilen gelirlere bağlı bir yayın politikası izliyor. Lütfen engelleyici uygulamalar kullanmayarak bizlere destek olun. Aksi halde sizlere uygun reklam gösterimine engel olmuş ve bizi de birçok tıklamadan mahrum bırakmış olursunuz. Emeğe saygı çerçevesinde duyarlı davranan herkese çok teşekkür ediyorum. 

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.Gizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri 

10.2.4.7.8
9.6.5.4.2.1.8.7
5 MISS BALKAN // 4
5 HARUNHAN BANKO
1.7.6.9.8.3
7 ŞAHİNGÖZ // 4.8.1

16.8 TL // 134.4 TL