YURT DIŞI SİTELERİNİN ABD TAMPA BAY
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU31-8-25-4-6
2.KOŞU85-6-1-124-2-7
3.KOŞU81-5-42-6-7
4.KOŞU52-7-4-109-6-3-11-12
5.KOŞU89-7-35-2-6
6.KOŞU49-6-53-1-2
7.KOŞU47-9-58-2-10


GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

1. KOŞU


SANAY: Daha önce birlikte koştuğu ve gerisinde bıraktığı rakipleri bu grubun üstünde olan Sanay, 86 bin TL kazanç ile 94.200 TL üst sınırı olan bu koşuya iştirak ediyor. Bugün Signora'nın süratlendireceği mücadelede sprinter yapısı ve kilo farkının da olmamasıyla bence koşunun en şanslı ismi durumunda. Aprantisi iyi idare ve sevk edebilirse, kazanması işten bile değil.

SEBİNAM: Kariyerine iyi başlayan isimler arasında olan Sebinam, kazandığı koşuda dopingli çıkınca bir yıl ceza almıştı. Annesi Darfur ve Göktekin ile anneden kardeş olan safkan orjin bakımından mesafe ayırt etmeyen bir yapıya sahip görünüyor. Bir yıl ara sonrası gördüğü yarışların ardından idman pistinde ilk defa bu kadar iyi gördüğüm safkan 800 metre - 29 // 56 rahat derecesini dolu kantarma yaparken oldukça sağlıklı görünüyordu. 

2. KOŞU


RUN AND WIN: Kariyerine başladığında çok ümitli olduğum Run And Win, düzlükte birden vites artırıp süratlenebilen bir safkan. Bu yüzden hızlı giden kısa mesafe yarışlarında dökülenleri toplama konusunda çok iyi. Erkek Tay Deneme, Sait Akson ve Gazi sonrası Kocatepe Koşusu tayı çok yıprattı. Ardından biraz istirahate alınıp üç yarış daha koştu ama eski performansından uzaktı. Şimdi ise yaklaşık iki ay ara verdi ve düzenli hazırlıklarla bu yarışa iştirak ediyor. Grubun üstünde bir isim olduğuna inanıyorum ve kendi yarışını yapması halinde rakiplerini mağlup etmesini bekliyorum.PENDRAGON: Üst üste kazanan ve idman pistinde 1000 metre - 22 // 58 rahat şeklinde bir derece elde eden safkan fit durumunu muhafaza ediyor. Özellikle rakiplerine oranla oldukça ağır olan kilosuna rağmen kazandığı son koşusunu çok beğendiğimi söyleyebilirim. Bugün rakipler biraz sertleşmiş olsa da lehine mesafede koşunun şanslıları arasında. 


MONTANA: Şimdiye dek iki kez grup mücadele kazanan ve Grup 1 Ankara Koşusu başta olmak üzere birçok sınıf yarışta tabela içerisinde yer alan Montana'nın daha önce Bursa'da Volkan Yücel idaresinde bir beyaz bayrak ayna yarışını hatırlıyorum. Eğer bugün, zaman zaman öne çıkan Çıksalın ve Pendragon beklemeyi tercih eder ve ikisinden biri pres uygulamazsa, çıktığı gibi bitirerek günün sürprizine imza atabilir. 

3. KOŞU

THE POWER: Kızıl Tüy'e kaybettikten sonra ara veren safkanın bugünkü rakiplerine baktığımız zaman hepsinin de önde giderek kazandığını görüyoruz. Bence bir gömlek daha üstün olan Serenity ile idmanı biraz yanıltıcı olabilir çünkü orada ekürisi çok rahat üstünlük kuruyor. Fakat bu grup tam da The Power'ın dişine göre ve yarış baştan sona ona koşacak. Yalçın Ekürisi'nin elindeki atlar hakkında daha önce geniş bir yorum yazmıştım ve söylediğim safkanlar sergiledikleri performansla beni tasdik ettiler. The Power da ekürinin elindeki iyi atlar arasında gösterilebilir. Bugün her şeyin lehine işleyeceğini düşündüğüm mücadeleden güçlü sprinti ile birincilik çıkarmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

4. KOŞU

BENNATO: Kariyerine iyi bir başlangıç yapan Bennato, bir yıl ara vermek zorunda kaldı ve sonrasında start aldığı koşularda ufak ufak toparlanarak son koşusunda iyi duruma geldiğini gösterdi.  Kilo kiloya Eskayra'yı şu haliyle bile geçemeyeceğini düşünsem de 8 kilogramlık sıklet farkının neticeyi çok etkileyeceğine inanıyorum. Yarış çok hızlı gitmeyeceği için mesafe de kısalacak. Bu da haliyle Bennato'ya yarayacak. Şartların lehine işleyeceğine inandığım mücadelede günün alternatif teklerinden biri olarak öneriyorum.


ESKAYRA: Grubun kalite ismi Eskayra, koştukça daha iyi duruma geliyor ama hâlâ o ilk Eskayra olamadı. Bu yüzden bugünkü kilo farkı beni biraz tedirgin ediyor. İstanbul iç pistinde ağır kilolarla hazırlanan ve tatlı tutulan safkan Bennato'nun eksik koşması halinde devreye girerek birincilik ipini göğüsleyebilir.


5. KOŞU

YAĞIZAT: Bugün koşu oldukça süratli geçeceğe benziyor. Botan başta olmak üzere Emmi, Canyoldaş, Ekiner ve Artisemre gibi isimler önde tempoyu belirlerken özellikle Yağızat sprinter yapısıyla ön plana çıkıyor. Gördüğü yarış sonrası yeterli istirahatle toparlanan ve ara sonrası yorgunluğunu atan safkan son galobundaki görüntüsüyle koşunun önde gelen ismidir.

6. KOŞU


REAL STORY: Son startında Halis Karataş idaresinde koşan safkan düzlüğe dek çok iyi gelmesine karşın bir anda teşviklere yanıt vermeyi bıraktı ve sonrasında bir içeri bir dışarı sahada gezinti yaptı. Bugün pek önde tutulmayan safkanın son iki işi olan 600 metre - 23 //35 rahat ve 1000 metre - 23 // 1.00 oldukça iyi görünüyor. Sonlarda aynı titizliği göstermezse, bugün birincilik için en iddialı isimdir. 

DUDE: Son startında beyaz bayrak ayna deneyen ve sonlara dek de iyi gelen safkanın idman pistinde çok sağlıklı göründüğü söylenebilir. Ayrıca grubun en tecrübeli ve istikrarlı ismi de o. Radyocu ve Camelot ile anneden kardeş olan Dude, mesafenin 1400 metreye çıkmış olmasıyla şansını bir kat daha artırmış durumda. Bugün tecrübeli pilotu ile koşunun önde gelen atları arasında. 

BIG INVINCIBLE: Perfect Warrior ile anneden kardeş olan safkan ilk startında viraja dek iyi gelmesine rağmen düzlüğe çıkıldığında jokeyinin teşviklerine cevap vermeyerek gerilerde bitirmişti. Bugün kapalı gözlük takısı çıkarılmış ve dilbağı ilavesi eklenmiş. Hem iç pistte hem de sentetikte yürüttüğü hazırlıkları yeterli ve tatminkar. Usta ellerde hazırlanan safkan günün sürpriz isimlerinden biri olarak göze batıyor.


ÖNEMLİ: Değerli dostlar, bizler elimizden geldiğince sizlere faydalı olmak için uğraşıyor ve gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımız neticesinde edindiğimiz bilgileri, tecrübelerimizle birleştirerek dürüstlük çerçevesi içerisinde sizlerle paylaşıyoruz. Bildiğiniz üzere sitemiz ücretsiz ve reklamlardan elde edilen gelirlere bağlı bir yayın politikası izliyor. Lütfen engelleyici uygulamalar kullanmayarak bizlere destek olun. Aksi halde sizlere uygun reklam gösterimine engel olmuş ve bizi de birçok tıklamadan mahrum bırakmış olursunuz. Emeğe saygı çerçevesinde duyarlı davranan herkese çok teşekkür ediyorum. 


Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1.5.2.7.6
7.6.5.3.4
5 THE POWER BANKO
5 BENNATO // 2
7 YAĞIZAT // 5.8.2.3
10.5.2.3.8.9 // 1.6.7

10.5 TL // 140 TL