YURT DIŞI SİTELERİNİN ABD TAMPA BAY
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU54-1-32-6
2.KOŞU110-8-62-7-9
3.KOŞU38-1-56-10-9
4.KOŞU612-5-11-17-2-4-10
5.KOŞU54-8-2-107-1-6-9
6.KOŞU97-10-2-125-4-13-14-1-6
7.KOŞU54-7-810-1-2


GİZLİ EKÜRİ NEWCASTLE TAHMİNLERİ


2. KOŞU

FICTION WRITER: Anne kardeşi Princess Peggy Amerika'da start alan bir tay ancak İngiltere'nin Ascot Hipodromu'nda bir Grup mücadeleye de iştirak etmiş ve 8 boy farkla onunculukta bitirmiş. Fiction Writer kariyerinin ilk koşusunda startla birlikte öne düşüp son metrelere dek birincilik mücadelesinin içindeydi ve burun farkıyla koşudan ikincilikle ayrıldı. Bugün aynı mesafede artan yarış tecrübesiyle rakiplerine direnebilir. 

KENTUCKY KINGDOM: İngiltere'nin en başarılı antrenörlerinden biri olan ve geçtiğimiz yıla damga vuran atlardan biri durumundaki Sea Of Class'ta da imzası bulunan William Haggas'ın hazırladığı bir tay olan Kentucky Kingdom, son startında Wolverhampton Hipodromu'nda start aldı ve düzlüğe dek beşincilikte götürdü. Düzlüğe çıkıldığında bir ara dışa çıkmayı planlayan binicisi yol bulamayınca bariyer dibine daldı ve bu da önemli ölçüde avantaj kaybına sebep oldu. Buna rağmen çok yakın ara bir üçüncülük yapan safkan bugün yerini erken alırsa, düzlükte favoriye zor anlar yaşatabilir. 

DUTCH PURSUİT: Safkan çok iyi bir sprinter. İlk iki koşusunda da Newcastle'da mücadele eden Dutch Pursuit ilk yarışında grup içerisindeki yerini almakta zorlandı ve kalabalık koşuda önü kapandı, yaklaşık 800 metre boyunca koşu yolu daralan ve bir türlü artıramayan safkan son 300 metrede önü açılınca etkili bir sprint attı. İkinci koşusunda ise yarışı öne daha yakın kabullenip tam ayna önünde neticeyi belirleyerek kazandı. Bugün pisti tanıma avantajıyla şanslılardan. 

3. KOŞU

VRAI: Video açmadığı için safkanın yarış karakteri hakkında bilgi edinemedim ancak son iki startında oldukça sürpriz durumda olmasına karşın elde ettiği ikincilikler oldukça iyi. Bugün önde Coolagh Magic ve Caustic Love ikilisi tempo verirken hemen diplerinde Lads Order'ın olacağını düşünüyorum. Yani bu safkanlar birbirini yıpratırsa, yarış yüksek ihtimalle geriden gelecek bir ata kalacak. Ben de bu ayakta favori olarak son iki yarışında beklentinin üstünde koşan ve Fransa'dan gelen bu safkanı favori olarak önereceğim.

4. KOŞU

Bugün grup içerisinde önlerde gitmeye niyetli safkan yok gibi duruyor. Bu da yarışı biraz zorlaştırıyor. Son koşusunda yol bulmakta zorlanan ve iki kez sprinti kesilen Newmarket Warrior ile sonlarda çok güçlü bir sprint atarak dördüncülüğe giren Lucky Violet ikisini ön sıralarda değerlendireceğim. 

5. KOŞU

HARVEST DAY: Bu grupta start alan safkanlardan Chosen World'ün kazandığı koşuda Rey Loopy ikinci, Dirchill üçüncü olurken sekizinci bitiren Harvest Day o gün son 100 metreye kendisiyle yan yana giren Dirchill'den çok daha kolay bir şekilde gidiyordu ancak bir türlü yol bulamadı. O gün bu gruptaki atları geçecek seviyedeydi. Bugün daha az atlı bir yarış olacak ve istediği yolu da bulacağına inanıyorum. 

SMUGGLERS CREEK: Beyaz bayrak ayna yarışı yaptığı koşuda genel görüntüsü iyi olan safkanı bugün Chosen World yakın takibe alacak ancak temposunu bozma girişiminde bulunmayacaktır. Bugün kilo da veren safkan öne çıkan atların olmadığı grupta çıktığı gibi bitirebilir. 

6. KOŞU

EQUİANO SPRİNGS: Ayağına çabuk bir isim olan Equiano Springs, bugün geneli geriden gelmeyi seven rakiplerini uyutarak foto finiş çizgisini önde geçebilir. Son birinciliğinde buradaki rakibi Nick Vedder'ı gerisinde bırakmış ve aynı Nick Vedder son startında Tommy G ve Royal Prospect ile taraklama fotoya girerken Athollblair Boy'u gerilerinde bırakmışlar. Yani safkanın bu gruba gücü yeter. O gün Royal Prospect'in dinçlik yarışı yaparak kazandığını düşünüyorum. Nick Vedder ise çok gerilerden geliyor ve yetiştirmekte güçlük çekiyor.

7. KOŞU

QUEEN OF KALAHARİ: Son startında son 100 direğine gidilirken binicisinin dış kulvara yönlendirmek istediği safkan bu teşviğe geç cevap verince önü kapandı ve jokeyi yeniden orta kulvardaki boşluğa yönlendirmek zorunda kaldı. Bu tip yarışlarda bu tarz hareketler en az üç boya mal oluyor. Ardından aradığı yolu bulan safkan iyi bir sprint atsa bu atakları beşincilikten öte geçemedi. Bugün binicisinin daha ihtiyatlı davranarak sonuca gideceğini düşünüyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

YABANCI SİTELERİN NEWCASTLE TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Gizli Eküri Newcastle Tahminleri 

3.5.1 // 6.7.2
3.6.5.2
1.10.9.5.2
4.5.1.2
7.3.5 // 9.8
4 QUEEN OF KALAHARİ BANKO

36 TL // 120 TL