JOKEY İSTATİSTİKLERİ

ANTRENÖR İSTATİSTİKLERİ
Dün Adana yarışları için sitede görüşlerimi paylaşamadım ancak sosyal medya hesabım Twitter üzerinden gün içerisinde sürpriz şansı gördüğüm safkanları paylaştım. İlk ayakta My Perfection sonlarda çok güçlü gelip yetiştiremedi, son ayakta Crazy Boy her halükarda kazanacağı ve kazandığı yarışı jokeyinin safkana hakim olamamasından ötürü faul yaptığı gerekçesiyle birincilikten aldı. İkinci ayakta Semih Bey ise yüzümüzü güldüren sürpriz safkandı. İlk ve son ayakta favori isimlerle 8.000 TL ikramiye dağıtan program önerdiğim isimlerle muhtemelen 300-400 bin TL verirdi. Bütçem doğrultusunda oluşturduğum 2.10 TLlik kuponum da dörtte kaldı.


At yarışı Tahminleri Değerli dostlar, eski sitede sürekli dile getiriyordum ve burada da belirtmek istiyorum; ben müşterek bahise her zaman iştirak etmem, eğer olur da oynarsam, ayırdığım bütçe düşük olur. Benim yıllardır yaptığım şey yarış severe bilgi aktarmak ve kupon oluştururken destek olmak. Bilenler vardır; bundan birkaç yıl önce Ankara'da 96 kuruşluk kuponla 32 bin TL ikramiye almıştım. Oyunum 1 misliydi. Onu da aşağıya bırakıyorum. Demek istediğim şey ben nadir oynar ve küçük kuponlar yaparım. Başkası olsa belki 50 misli atardı şu oyunu ama benim tarzım böyle. Zaten daha büyük kuponlar yapacak bütçem de yok. Bu kapsamda, beni sosyal medya hesabım Twitter üzerinden takip etmenizi tavsiye ediyorum.

Günün ilk ayağında startla birlikte öne düşmesini beklediğim ve tam mesafesinde başarılı jokeyi ile son ana kadar direneceğine inandığım Passo Bianco favorim. Bu tay önceki koşularında kısa mesafede süratli götürmüş ancak viraja gelindiğinde rakiplerine direnememişti. Bugün önde istediği tempoyu verebileceğine inanıyorum. Burada Apophis de tempo vermek isteyen bilir ancak bu durumda da Passo Bianco'nun ikincilikte götüreceğini söyleyebilirim. Fakat yine de bu kez Onur Öztürk'ün binmesi ve mesafenin uzamasıyla şansının bir kat arttığına inandığım safkana kuponlarınızda yer vermenizi ve nasıl koşarsa koşsun orta ve uzun mesafeler için takip listelerinize eklemenizi tavsiye ediyorum.

İdil Sultan ve Arapkır ile anneden kardeş olmakla beraber eşgal bakımından beğendiğim Kocamemed, bu kez Erhan Yavuz'la start alacak ve bunun performansına olumlu yansıyacağına inanıyorum. İstanbul'daki son altıncılığında Benhalil kazanırken iyi grupta altıncı olan ve ikincilikteki Bahattin'den sadece 40 salise geride bitiren Yüreklitay, düzenli hazırlıklarla dengi rakipler arasında katılacağı mücadelede kuponlardaki yerini almalıdır.

Bir yarış önce aynı mesafe ve gidişatta buradaki Badegül, Dont Hesitate ve Erendira'yı geçmeyi başaran Princess Di'nin bu rakiplerine yine üstünlük kurmasını bekliyorum. Son dördüncülüğünde yarışı üçüncülükte takip etti ve Dont Hesitate'le Badegül'e geçildi. Ancak o günkü izlenimimim; dört atın katıldığı ve tabelanın garanti olduğu mücadelede Karataş'ın tercih ettiği Badegül'e o yarış için gücünün yetmeyeceği düşünülerek paralı galop yaptığı yönünde çünkü düzlükte Furkan Yüksel göstermelik bir iki kamçı vurdu ve yarışı iterek tamamladı. Hatta dışından gelen Cambodia'yı bile önemsemedi. Bu kez koşunun içinde olacağından şüphem yok. Aklımı kurcalayan tek at var o da Veliaht Betül. Ancak daha önce ara sonrası yaptığı yarışta çok etkili olamamıştı. Bence burada - eğer yarışını yapabilirse - en sert rakip Veliaht Betül. Biz riski alacağız.

At yarışı tahminlerinde Bu mesafeleri iyi koşan ve el değiştirdikten sonra ilk yarışına çıkacak olan Gülenyüz, İstanbul'da gerçekleştirdiği 1000 metre - 1.08 ve 1200 metre - 1.23 işlerini sahaya yansıtabilirse, bir kez daha foto finiş çizgisini önde geçerek ilgililerinin yüzünü güldürebilir.

Egebeyi, Dayı Dayı ve Manidar ile anneden kardeş olup uzun mesafelere daha yatkın olan Yumruk ilk kez çıkacağı uzun mesafede bir kez daha koşunun önde gelen ismidir. Benzer şekilde Bürebey ve Harzemşahlı ile tam kardeş olup bu mesafelerde daha iyi koşacağına inandığım ve son ikinciliğinde de formunun iyi olduğunu belli eden Barışalım benim bu ayakta ön sıralardan değerlendireceğim bir başka safkan olacak.

Günün son ayağında Wembley ile tam kardeş olan Duşo Moya etkili binicisiyle benim favorim olacak. Burada bu mesafeye çıkan bir safkan bulunmuyor ve hepsinin de yatkın olduğu mesafe aralığında olduğunu söyleyebilirim. İllk ayaktaki Passo Bianco ile 3/4 kardeş olan Shebeen de bu mesafeleri bekleyen bir başka safkandı. 1800 metrede iyi bir yarışı olan Geostorm'u da yazarak bu ayağı geçebileceğimizi düşünüyorum.

Bugünkü Bursa programı sürpriz sonuçlara gebe duruyor. Umarım düşüncelerimiz sahaya yansır ve güzel bir ikramiye ile günü kapatırız veya eksiklerimiz varsa, görenlere bir katkımız dokunur. Siteyi desteklemeyi ihmal etmezseniz, sevirim. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.