YURT DIŞI SİTELERİNİN ABD TAMPA BAY
 ERKEN BAHİS ORANLARI
FAVORİPLASESÜRPRİZ
1.KOŞU42-3-15-6-8
2.KOŞU29-6-43-8-7
3.KOŞU96-1-2-11-137-14-10-5-8
4.KOŞU25-4-61-3-7
5.KOŞU34-7-21-6-5
6.KOŞU47-2-35-6-1
7.KOŞU14-5-13-6-82-9-3-7

At yarışı galopları artık yeni sayfamızda sizlerle. Daha kullanışlı, daha zarif ve daha etkili; üstelik birçok istatistiki bilgiyi de içerisinde barındıran eşsiz bir sunum. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak at yarışı galopları ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. 

AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
At Yarışı Galopları Nedir?

At yarışı galopları, yarış severlerin ve tahmin veren yorumcuların her gün açıklanan programlardaki koşulara çalışırken olmazsa olmaz verilerinen biridir. Safkanların yaptıkları yarış öncesi çalışmalar ışığında o günkü form durumu hakkında bir değerlendirme yapılır ve grubun uygunluğuna göre şablona ya da kupona yazılır. 

Bugün sizlere galop dereceler, iç pist, çullu çalışma, sprint ve galop arasındaki farklar gibi bilgiler sunacağız. 

Sprint ve Galop Arasındaki Fark Nedir?


Sprint ve galop arasındaki fark aslında çok büyük bir önem arz etmemektedir. Belki teknik terimlerin geçerli olduğu sahada konuşmalar esnasında anlaşılırlık yaratması açısından kullanılabilir ama ganyan bayilerinde veya çeşitli ortamlarda yarış severler için yapılan tüm çalışmalar galop olarak isimlendirilir. Ancak biz yine de küçük bir bilgilendirme yapalım.

At yarışı galoplarında çeşitli derecelendirmeler mevcuttur. Örneğin; 200 metre, 400 metre, 600 metre, 800 metre sprint olarak adlandırılırken bunun üzerindeki mesafeler için galop terimi kullanılır. 

Atların Galop Dereceleri Nasıl Olmalı?

Atların galop derecelerinin nasıl olması gerektiği konusunu net bir şey söyleyerek açıklamak zor olsa da ışık tutması maksadıyla bir dipnot düşülebilir. Genellikle Arap atlarında 100 metre için 7 saniye, İngilizlerde ise 100 metre için 6 saniye referans alınır. Daha açıklayıcı olmamız gerekirse, şöyle izah edebiliriz. 

Örneğin; bir Arap atı 600 metreyi normal kum pistte 42 saniye rahat bir biçimde koşuyorsa, galop bilgisi olarak 600 metre // 42 rahat şeklinde geçilir ve bu normal bir sonuçtur. Ancak 600 metre 39 rahat, 40 rahat, 41 rahat yapmışsa bunlar daha iyi derecelerdir ve atın formunun iyi olduğunu yansıtır. Ancak verdiğimiz örnekler normal kum pist için geçerlidir. Sentetik pistte daha iyi dereceler çıktığından bu bilgi referans alınamaz.

İç Pist Nedir? 

İç pist, yarışların koşulduğu kum piste göre daha ağır olan ve derecelerin de ona göre daha fazla çıktığı idman yollarıdır. Neredeyse bütün hipodromlarımızda iç pist vardır ve galoplarda da ''İÇ'' şeklinde gösterilir. İç pistteki derecesi 600 metre için 42 saniye olan bir Arap atının, norma pistte aynı dereceyi yapan ata göre daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.

Çullu Çalışma Nedir?

Bazen çalışmaları incelerken Çullu ibaresini görürüz. İşte bu çullu çalışmadır. Genellikle atların ter atması için yapılır. Sebep olarak da kullanılan tedavi maksatlı bir ilaç veya ara veren safkanların fazla kiloları gösterilebilir. 

Daha fazla bilgi ve paylaşım için sitemizi takip etmeye devam edin. Şansınız bol olsun, iyi çalışmalar.

SERKAN YAŞAR ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


ALKANDROS: Son yarışında rakiplerine göre çok ağır kilosuyla koşmasına rağmen burun farkıyla kaybetmişti. O gün Müslüm Çelik atına çok iyi binemedi ve de bence bugün o yüzden Özcan Yıldırım bindirildi. Gazi'de ikinci olan Distant Shining'in ana baba bir kardeşi olan safkan tıpkı onun gibi güzel eşgale sahip kaliteli bir at. Halis Karataş'ın istirahate çekilmesinden sonra bu yılın başjokeyi olması kesinleşen Özcan Yıldırım'la zayıf rakipleri arasından birincilik çıkarmasını bekliyorum, bankomdur. 


DUKE PROSPERO: El değiştirdikten sonra Şanlıurfa ve de Diyarbakır hipodromlarında iyi yarışlar yaparak iki birincilik, iki de ikincilik yapan Duke Prospero bugün Ahmet Çelik'le koşacak. Üstüne üstlük Ahmet Çelik 53.5 kiloya biniyor. Yarışın da handikap 17 olduğunu düşünecek olursak, hafif atların çok sık kazandığı bu koşu şartında birinciliğe uzanmasını bekleyebiliriz. Tam mesafesinde koşan safkan küçük ve alternatif kuponlarda tek yazılabilir. 

Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri 

5.7.4.2.3.1
1.5.8.4.2
1.9.7.5.3.4.2
6 ALKANDROS BANKO
1.5.2
5 DUKE PROSPERO // 2.3

44.1 TL // 132.3 TL