OWEN THE GREAT

Son koşusunda üçüncü olurken, günün son ayağında start alan sert rakipler ile start aldı. Düzlük boyunca temposunu bozmadan yarışı bitiren safkanın hız endeksi rakiplerinin biraz üzerinde. Öne yakın gitmeyi seven isim ilk sırada değerlendirilmelidir. Son koşusunda ikincilikte kalan Assay biraz öne erken düştüğü için kaybetmesinde önemli rol oynamış.Bugün daha uygun rakiplerle ile start alacak olmasıyla, performansını tekrarlayabilirse kazanan olabilir. 

SOUTHGATE

Yarış hayatına başladığı ilk iki koşu hariç son altı yarışının tamamını AÇIK grup koşularda tamamlayıp tabelalar çıkartan safkanın son iki yarışı ise 2000 bin ve 440 bin dolarlık koşular imiş. İkisinden de tabelanın son basamağında yer kapmayı bilmiş. Will Down gibi daha düşük profilde isimlerin bulunduğu piste getirilirkende, iki açık koşudan kaydı silinip burası tercihlenmiş. 86 gün araya bu pistte çalışmalar sığdıran isim, 1000'i 59.7, 800'ü 49.3 çok rahat işleri ile uygun grupta günün banko ismidir. 

CORK 

Remington Park ve Bu pistte ikinci olduğu son koşularını izleme fırsatım oldu. İkisinde de önde tempoyu belirleyen isim olmuş. Remington Park'taki yarışında ikinci olurken kendi ile birlikte ön plana çıkan rakibi ile 1000 metre çekişip burun farkı ile kaybeden isim olmuş. Cork'un hız endeksine baktığımda ise rakiplerinin bir tık üzerinde çıkıyor. Bugün önde rahatsız eden olmaz ise Grupta rakip olarak ön plana çıkan Hoboken'den daha şanslı olacağını düşünüyorum. Beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. Hoboken ise Houston'dan getirilen bir isim. Genel görüntüsü çok iyi ama biraz daha uzun mesafede daha etkili olabilecek potansiyele sahip. Will Down'da 800'ü 50.4 ve 50.2 çok rahat işleri ile mesafe fobisini yenip kazanabilecek isimdir. Sürprizde ise ilk defa piste çıkacak isim 6 numaralı Little Buss, son 4 galobu 1000 ve hepside 1.01 çok rahat. Geniş oynayanlar kuponlarında yer vermelidir.

OKLOHAMA LINE

Remington'da kazandıktan sonra 4 ay ara verip, Wi,ll Down'a getirilen safkan fena koşmayıp ikincilikte kalırken sürpriz konumda idi ve ben ilk sırada önermiştim. kaldı. Bugün hem pisti tanıyıp hem de yine denk rakipler ile start alacağından favorimdir. Aynı koşudan dördüncü olarak ayrılan Daring Edo, o gün koşunun yükünü çekmiş fakat iki rakibinin presine erken maruz kalınca 1000 metre kala tükenmiş. Bugün önde yine yalnız kalıp virajı da lider dönebilirse kazanabilir. Son üç yarışının bu pistte koşup, sonunda kazanırken fark yapan CONCRETE FINISHER rakiplerinin hata yapmasını bekleyecektir. 


NORMAL ALTILIM

1-6
3-8-6-1-4-10-9-5-11
6-4-3-8-9
5-SOUTHGATE
1-4-6
1-3-6

41.5 TL

ALTILIM


1-6-4
3-8-6-1-4-10-9-5-11
6-4-3-8-9
5-SOUTHGATE
1-4-6
1-3-6-8

81 TL