Kara Kamçı tahminleri artık yarışanat.com'da olacak. Sizde günlük tahminlerine ulaşmak istiyorsanız sitemizi aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ziyaret edebilirsiniz. Kara Kamçı tahminleri Grubun iyi dereceli atlarından biri olan Balamirefe oldukça istikrarsız bir görüntüye sahip fakat bugünkü rakiplerinin de ondan geri kalır yanı yok. Bu da safkanı grup içerisinde ön plana çıkarıyor. 


NAMZET: Formunu sürekli ilerleten safkan startta oyalandığı son maiden koşusunda genel olarak iyi bir görüntüye sahipti. İstanbul'da gerçekleştirdiği 27 // 1.11 hafif rahat galobu da burası için yeterli. Zaten gruptaki tüm safkanlar sıkıntılı ve istikrarsız isimler. 


ANADOLU POYRAZI: Orjin bakımından çok kaliteli olan safkan Enderefe, Yılmabaşar ve Dedesabri gibi isimlerle tam kardeş fakat bugüne dek ortaya koyduğu neticelerle onların yanından dahi geçemedi. Sorunları olduğu da aşikar, yoksa eşgal olarak da fena sayılmaz. 

Günün ilk ayağı bence her sonuca açık bir yarış; %1 AGF oranına sahip bir atın kazanması da beni şaşırtmaz, favori atın kazanması da. Bu yüzden kurgum doğrultusunda elimden geldiğince çok ata yer vermeye çalıştım. Fakat yine de küçük kuponlarda bu üç isimle şansımızı zorlayabileceğimizi düşünüyorum.


GRAN BLANCO: Whisper ile anneden ve Büyük Beyaz ile tam kardeş olan Gran Blanco ilk startında güzel bir birinciliğe imza atmış, ikinci koşusunda bence pistin durumundan olumsuz etkilenmişti. Zaten ilgilileri hemen tayı İstanbul'da hava koşullarından etkilenmeyen sentetik piste götürdüler. Bu kez de sert rakipler arasında zorlanan safkan beşincilikte kaldı. Ancak Kocaeli'deki rakiplerinin dişine göre olduğuna inanıyor ve favori hanesinde değerlendiriyorum. 

Kara Kamçı Jettay ile anneden kardeş olan safkanın maidenden çıktıktan sonra foto finişe kadar mücadele ettiği Neyzen hemen akabinde İstanbul'da bir yarış kazandı. O gün bitiriş çizgisini yarım boy önünde bitiren Gray Tail ise Adana'da Açık 3 yarışta üçüncülük elde etti. Bugün karşılaşacağı rakipler arasında bu seviyede birkaç isim var. Bu yüzden kuponlardaki yerini muhakkak alması gerektiğine inanıyorum. 

HORON GÜZELİ: San Marino ile anneden kardeş olan Horon Güzeli tıpkı onun gibi sprinter yapıya sahip bir isim. Maidene veda ettiği koşunun son virajına dek en geride takip eden ve sonrasında iç kulvardan bulduğu yolu çok iyi değerlendirip bariyere yaslanarak liderliği alan Horon Güzeli ardından arayı açmış ve kolay bir birinciliğe imza atmıştı. Bugün yarışın önde gelen isimleri arasında gösterilebilir. 

KATMA DEĞER: 3 yaşlılığında Grup 1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusu'nda %8 AGF oranıyla kendisinden yaşça büyük rakipler arasında banko olarak önerdiğim Katma Değer, o gün ikinci olarak hakkındaki olumlu düşüncelerimin boş olmadığını göstermişti. Elbette o ikinciliğin bir faturası oldu ve ardından sahaya çıktığı iki yarışta da beklentinin altında koştu. Kara Kamçı diyorki,Bugün eğer önde Can Dadaş'a Behramkale ve Resurrection'dan düşündüğüm pres gelirse kalite safkan Katma Değer'in işinin kolay olacağına inanıyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.