altılı tahminleri


1. KOŞU

4 Humble Sted, Happy Valley'de 1650 metrede tırnak ucu kadar farkla kazanırken kendini bulmuş görünüyordu. Şimdi birinci kulvardan çıkma şansını da eline almış. Bunu iyi kullanıp üst üste ikinci birinciliğini arayacak. 2 Joy Master, Ekim ayında kazandığı mesafeye geri döndü. 20 gün önceki 1400 metrelik yarışta pek etkili olamadı ama klas 4'te iki kez plase yaptı. Moreira ile koşacak olan safkan 12. kulvardan koşuyor ancak Moreira, öne erken hamle yapıp yerini tutacaktır. 1 Hurricane Hunter, bugün klas düşüren atlardan biri. Yarım boy farkla üçüncü olduğu koşunun ardından 200 metre daha uzun mesafede başarı şansı da artıyor. Tek sıkıntısı, sürekli binen Moreira'nın bugün onu değil de Joy Master'ı tercih etmiş olması. 9 Red Back Fighter, Sha Thin'de bu mesafede üst üste dört kez tabela yaptıktan sonra dilbağının çıkarılmasıyla farklı bir performans sergileyebilir. 11. kulvardan çıkıyor olması onu sıkıntıya sokabilir. En kötü ihtimalle yine tabelada olacaktır. 

2. KOŞU

Bu pist ve mesafede klas 5'te yarış kazanan 14 Shinealot, orta grupta takip ettiği son koşusunda Best Alliance'ın arkasından yakın ara bir üçüncülük yaptı. Bugün hem iyi kulvar çekti hem de rakiplerine göre kilo avantajına sahip. 11 Invaluable, Happy Valley'de 1650 metre mesafede yakın ara bitirdiği son iki yarışında aşama içerisinde olduğunu gösterdi. Safkan orjin olarak bu mesafeye çok daha yatkın ve son sözü söyleyebilecek güce sahip. Bu pist ve mesafedeki son beş koşusundan iki birincilik çıkartan 9 Mcmunigal, kendi klasına döndü. Son koşusuna göre 5 kiloya yakın avantaj sahibi olan safkan üst sıraları zorlayacaktır. 6 California Legend, bu sezon iki yarış kazandı. Ardından ise önlerde götürdüğü yarışlarda kötü sonuçlar aldı. Bugün bir kez daha beyaz bayrak ayna deneyecektir.

HONG KONG GAZETE ve BÜLTENLERİN FAVORİLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

3. KOŞU

2 Jade Fortune, son iki startında bu pist ve mesafede iyi yarışlar yaptı. Özellikle son koşusunda kötü start çıkışına rağmen Megatron'un arkasından üçüncülük elde etmişti. Bugün çok iyi bir start çekti ve Zac Purton binecek. 4 This One's For You, bu pistteki son beş koşusunda ufak ufak ikramiyeleri topladı. Ocak ayında o da Megatron arkası ikinci olurken Jade Fortune'u gerisinde bırakmıştı. Bugün dış kulvardan çıkacak olması dışında aleyhine olan bir durum yok. 9 Ka Fortune, kum piste döndüğünde elde ettiği dördüncülükle dikkatleri üzerine çekti.  11 Party Everyday, hiç kumda koşmadı ancak son çalışmaları çok iyi. Bugün Purton binmeyecek olsa da iddialılardan. 

4. KOŞU

1 FANTASY, bugün biraz ağır kiloyla koşuyor ancak son startında Team Spirit'i geçerken çok iyi görünüyordu. Ayrıca bu pist ve mesafedeki son 7 yarışından 3 birincilik ve üç ikincilik çıkardı. Üst üste üçüncü birinciliğine yakın olan safkan günün bankosudur.
5. KOŞU

5 Hong Kong Win, 1000 metre mesafedeki son dört yarışında harika bir performans sergiledi. Bugün yine çok iddialı durumda. 2 Stronger, çok güven veren bir at değil fakat bu pist ve mesafede Duke Wai arkası ikinciliği ve üç yarış önce kolay kazandığı yarış göz ardı edilemeyecek kadar iyi. Bugün üstün performans sergilemesi sürpriz olmaz. 8 Seven Heavens da tıpkı stronger gibi çok güven vermiyor. Birkaç yarış önce Happy'deki ikinciliği ile bugün tabelayı zorlayabileceğini gösteriyor. Süratli safkan 8 Multimillion'ın kesin kazanabileceğini söylemek riskli lakin bu pist ve mesafede 5 yarış kazandığını unutmamak lazım. 

6. KOŞU

10 Buddies, kumda daha başarılı bir at ancak bu pist ve mesafede iki yarış önce koştu ve dış kulvar dezavantajına rağmen harika bir ikincilik elde etti. Bugün  o güne nazaran hem kilo hem de start çıkışı avantajı var. Bu yüzden ters bir yarış gelebilir. 12 Ballistic King, kötü bir start çıkışı alacak ancak istikrarlı bir safkan ve bunun ödülünü bugün alarak üst üste ikinci birinciliğine ulaşabilir. Son koşusunda buradaki rakibi Beauty Legacy'yi kolay geçtiğini unutmayalım.  4 Decrypt, bu pist ve mesafedeki dört yarışında da kazanamadı. Son üçüncülüğü de Balistic King ve Beauty Legacy'nin arkasından. Her şeye rağmen tabelayı yine zorlayacaktır. 1 Beauty Legacy, Ocak ayında bu mesafede kazanmıştı. Son koşusunda Balistic King'e geçilmiş olsa da şanslılar arasında.

7. KOŞU

4 Right Choice, Band Of Brothers'a burun farkıyla geçildiği son startında 14. kulvardan çıkmasına rağmen harika performans sergiledi ve bu sezon en iyi derecesini elde etti. 12. kulvar, o günkü kulvarından iyi değil ancak safkan en sevdiği mesafeye geri döndü ve Zac Purton da yeniden onu tercih etti. 1 Beauty Rush, 1600 metre mesafeli son koşusunda gerilerde bitirdi.  Bugün 3. kulvardan çıkacak olması ona yardımcı olacaktır. 6 Assimilate, Ocak ayında kazandığı yarışın ardından son iki koşusunda potoya girerken dinçti. Bugün de kendisini gösterecektir.. 8 All In Mind, iki yarış önce iyi form yakalamıştı ve kazanarak taçlandırdı. Yeniden klas 2'ye dönen safkanın kum pistteki koşusu da fena değildi. 1.KOŞU: (4) HUMBLE STEED//2-1-9
2.KOŞU: (14) SHINEALOT//11-9-6
3.KOŞU: (2) JADE FORTUNE // 4-9-11
4.KOŞU: (1) FANTASY BANKO
5.KOŞU: (5) HONG KONG WIN//2-8-7
6.KOŞU: (10) BUDDIES//12-4-1
7.KOŞU:  (4) RIGHT CHOICE//1-6-8