1. KOŞU

Buradaki bazı atlar birbirilerini geçtiler. Örneğin Sweet Giant hem Traffic Trouble'ı hem de Jack Beanstalk'u geçti. Dramatic Kitten, Took A Cab'i gerisine bıraktı. Ama bana sorarsanız burayı 2 Mayito kazanır. Şimdiye kadar katıldığı beş yarışın dördünde ilk üçteydi. Bugünkü rakipleri de öncekilerle kıyaslamayacak kadar zayıf. Saffie Joseph'in çalıştırdığı safkan, bir aylık arada deposunu doldurmuşa benziyor. Birkaç gün önce 600 metrelik galobunda 35 içinde derece çıkarması da bunun ispatı. Luis Saez ve İrad Ortiz'le kafaya oynayan jokeyi Tyler Gaffoline ile tek yazacağım.

2. KOŞU

Dünden beri 4 Breakthrough'un orjinin anlatıp durduk. Bu Amerika garip yer, dün bu at koşsaydı Ortiz biniyordu. Ama bugün Tyler binmiş. Safkanın çalışmaları iyi. Restored Order dün koştuğu için bugün yarıştan çıkar. O yüzden biz şampiyo antrenör Todd Pletcher'ın hazırladığı 8 Hyperfocus'a bakalım. Daha geniş oyunlarda ekürilerden 5 Ziggy ile 7 Full Send'i de yazıp geçelim. 3. KOŞU
3 By His Grace, sempati duyduğum jokey Edgar Prado ile koşuyor. son yarışında o da çıktığı gibi bitirmeye çalışsa da güçlü bir at olan Toffen'e yarım boy farkla geçilmekten kurtulamadı. Edgar Prado kaçak atları çok sever ki bugün iç kulvardan hızlı bir çıkışla kafayı alacaktır.  12 Cat Lady ilk iki yarışında iyi koştu ama son koşusu biraz hayal kırıklığı. Formunda ilerlemeler var. Todd Pletcher'ın diğer atı 5 Kahiko son katıldığı maidende 6 atla beraber üçüncülük için potoya girdi ve beşinci kaldı. Dördüncülüğünde By His Grace'in hemen arkasında olan 8 Tokyo'yu unutmamak lazım. O gün 50 ganyana koşuyordu. Jaramillo affetmez. 11 Dur A Cuire da iyi yarışlar yapıyor. Üçüncü olduğu yarışta beyaz bayrak ayna yapmaya çalıştı ama olmadı. Bu defa 11. kulvardan gelip kafayı alması zor olsa da gruptaki birçok attan daha iyi. 1 Chouchou De Boo da kaçak atlardan ve o da birinci kulvardan çıkıyor. Üçüncülüğünü beğendiğim 7 Dream Adriana bomba yapabilir.

4. KOŞU
4 Too Much War son koşusunda çıktığı gibi bitirdi. 12 Blame The Gods  da yarışın ilk bölümü geçildikten sonra liderliği alıp son metreye kadar kimseye kaptırmamıştı. 10 Get Rewarded ay başında zayıf grubu geçti. 1 Algodonal, üçüncü olduğu gün ön tarafı çok huzursuz edemedi. 2 Dana Grace, çim pistteki son koşusunda eski formuna dönme sinyalleri verdi. 6 Sand Drift, benim bu koşudaki gözdem. Üst üste iyi yarışlar yapan safkan, ara verdikten sonraki ilk koşusunda 1.5 boy farkla üçüncü oldu. Saffie'nin ilk dört koşuda Tyler'la koşacak olan ikinci atı. 5. KOŞU 

Bu koşudaki tecrübeli atlar çok fazla güven vermiyor. İyi üçüncülüğünden sonra 10 Impression Given, da start bakımından şanssız. 1 Socially Astray bu mesafede iyi koştu fakat tek atmak için yeterli bulmuyorum.  5 Capeline daha alt gruba geldi ve bugünkü rakiplerine baktığımda geçebileceğini görüyorum.  Bugün ilk defa koşacak olan Poseidon Princess ise Luis Saez ile koşuyor. Yarışta başka doğru düzgün jokey de yok. 800 metreyi 48 içinde bitirdiği son çalışması da benim için yeterli. 

6. KOŞU
8 Strong Headed son koşusunda tam da bu mesafede koştu ve sonlarda dışarılardan dolanmak zorunda kalmasa kazanırdı. Aynı koşudaki 2 Stonecastle'ın da yarışını çok beğendim. 11 Reconvene dördüncü olduğu gün 12 Eagle Palace'ı geçti ama bugün ikisi de start çıkışı konusunda şanssızlar.  4 Riggins bulduğu bu denk rakipler arasında ilk koşusundaki sekizinciliğini unutturabilir. Bir de onun ilk yarışındaki rakipleri bir üst gruptu. 3 Call Curt ilk iki koşusunda 1000 metrede koştu ve ikincilik ile üçüncülük yaptı. Uzayan mesafe onun çok işine yarayacak gibi duruyor.

7. KOŞU
1 American Tap ve Fransa'dan Amerika'ya gelen ve en son grup yarış koşan 2 Afficionado, ikilisi uzun ara sonrası koşacaklar. 2019 yılında Woodbine'da açık yarış kazanan 3 Fast Scene, de ara sonrası koşacak olanlardan. 10 Compensate, Mart ayında açık yarışta ikinci olurken 5 Foolish Humour'u geçmişti. Fakat bugün Foolish Humour'un hem iyi start hem de iyi jokey avantajı var.

8. KOŞU
5 Louies Kingdom, maidenden çıktıktan sonra bundan daha sert rakiplerle koştu. Çimden kuma dönen safkan, yeni antrenörüyle ilk defa piste çıkacak.  1000 metrelik çalışmasındaki 1.00 rahat derecesi de çok iyi.
9. KOŞU

11 Admission Office ve 12 War Of Will dış kulvar dezavantajına sahipler. Todd Pletcher buraya 6 Halladay ve 9 Social Paranoia gibi iki kaliteli atla katılıyor. Fakat Grup 1 Ricoh Woodbine Mile Stakes'i kazanan 3 El Tormenta da yarış görüp nefes açtı. 4 Aquaphobia, Gulfstream'de açık yarış kazandıktan sonra Fair Gruonds'ta Grup 2 Muniz Memorial Classic Stakes'te 4 boy farkla dördüncü oldu.  Geçen yıl grup yarışlarda başarı sağlayan ve bir kez de kazanan 7 Hawkish koşunun sürprizini yapabilir. 


SÜRPRİZ ATLARI VERMESİYLE TANINAN JASON BLEWITTS'IN YORUMLU GULFSTREAM TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Yabancı Yarış Profesörü Gulfstream At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

4.1.6.10.12.13.2.5
3.5
3.4 // 2.8.12.11
2.10.5.9.1
5 LOUIS KINGDOM BANKO
9.6.12.4.3.11


48 TL // 144 TL 


1. ALTILI

2 MAYİTO BANKO
4 BREAKTHROUGH // 8.5
3.12.5.8.11.1.7
4.1.6.10.12.13.2.5
3.5
3.2.4.8.12.11.10

44.8 TL // 134.4 TL