Bugünkü yorumlarımı bütün yarışlar kum pistte koşulacakmış gibi yaptım. 4 Voodoo Zip, safkanın bütün yarışları çim pistte. Fakat babası City Zip, kumda başarılı olan bir aygır. Kum pistte Grup yarış kazanan tayları var. Son koşusunu 1600 metre çim pistte burun farkıyla kaybetti. Bence yarışlar kuma alınsa da bu safkan koşar ve birinciliğin de en güçlü adayı durumunda. 10 Unrighteous, bugüne kadar dört yarış koştu ve tabelaya giremediği tek mücadele Grup 2. İkinci yarışında kum pistte ikinci olurken handikapörlerden 102 puan aldı. Bu da eğer yarış kum piste dönerse ne kadar şanslı olduğunu göstermeye yetiyor. Bu gruptaki safkanlar arasında çok öne çıkan bir safkan yok. 8 Dardanellos, maidenden bu mesafede çıktı. Son üçüncülüğü ise Monmouth Dr'ın arkasında. Aynı yarışta Dazzling Prose ikinci olmuştu ama bugün ona Luis Saez, binmeyecek. Yazılır ama ben en geriye atacağım. 1 Genosis, uzun zamandır koşmasa da bu yarış için çok iyi hazırlanmış. Luis Saez'in de son yarışı iyi olan Dazzling Prose'dan inmesi önemli bir işaret olarak görülebilir. 

3 Scatnap, hem kumda hem de çim pistte başarılı olan bir safkan. Bugüne dek 18 defa kum pistte koşup 9 defa ilk ikiye girdi. Bugüne kadar her iki pistte de kazandığı yarışların 10 tanesi 1400-1600 metre arasında. Son startında burada baş farkıyla ikinci olduğunda da mesafe 1600 metre ve pist çimdi. Yarış kuma da alınsa çimde de koşsa benim için ilk at. 10 Hotsy Totsy, İngiltere'de 1400 metre mesafede hem kumda hem de çimde birer birinciliği var. Buraya geldikten sonra Saratoga'da bir yarış koştu ve kazanan atın 4 boy gerisinde bitirdi. Orjini çim piste daha yatkın. Muhtemelen kumda koşmayacaktır ama koşarsa da şansı var. 6 Ria Munk, yarışın kuma dönmesini beklediğim için ön sıralardan önereceğim. 1000 metre mesafe kum pistte yarış kazanmış bir safkan. Tampa Bay'daki son koşusunda kazanan atın 4 boy gerisinde beşinci oldu. Gördüğü yarışların ardından, eğer bugün pist kuma dönerse şansı fazla. 2 Music Of Life, kısa orta mesafe kum veya çim yarışlarında başarılı bir safkan. Son birinciliği burada, çim pistte ve 1600 metre mesafede. Yarışın kuma alınması halinde iyi koşacağını düşündüğüm diğer atlar ise 9 Condrington, 4 Isla Road ve 5 Sweet Hitch Hiker

2 Legit, 1600 metre mesafede iki yarış kazandı. Son kazandığı yarışın ardından iki yıl koşmadı. Sürdirek favori çıktığı son koşusunda yine bu mesafede koştu ve sekiz atta yedinci oldu. Aynı yarışta 6 Squeezadios ikinci olmuştu. İrad Ortiz'in ısrarlı binişiyle bende ilk sıradan yerini aldı. 5 Sniper Shot, 1000-1200 metre arası yarışlarda daha başarılı gibi duruyor. 1400 metre mesafeli son koşusunda sürdirek favori olmasına rağmen güvenenleri yanıltmıştı. Bu kez 1600 deniyorlar. kalitesiyle yazılır. 

7 So High, İngiltere'den gelen safkanın tek birinciliği 2400 metre sentetik pistte. Ancak çim pistte de ikincilikleri bulunuyor. İngiltere Leicester'de dört atın katıldığı 2400 metre mesafeli çim pist koşusunda ise birincinin 9 boy gerisinde ikincilikte kaldı. O gün pist biraz ağırdı. Yani muhtemelen değişecek olan pistte de koşar, ağır pistte de koşar. Amerika'daki ilk koşusundan birincilik çıkartması beni şaşırtmaz. 1 Prince Of Arabia, 1600 metre ila 2400 metre mesafe arasında hem kumda hem de çimde toplam dört birinciliği bulunuyor. Son koşusunda mesafe 1600 metre çim pistteydi ve  on iki atın katıldığı koşudan üçüncü olarak ayrıldı. Son olarak bu mesafeye çıktığında Grup 3 mücadeleye katılmıştı ve orada da yedinci oldu. Daha önce katıldığı koşularda Grup 2 yarışlarda ikincilikleri var. 3 SPİNOFF, 1000m ila 1800 metre arasında koştuğu yarışlarda toplam üç yarış kazandı. Son koşusunda Gulfstream'de 1400 metre mesafede, kazanan atın 4 boy gerisinde dördüncülükte kaldı. Geçen sene iki kez Grup 2 koşuya katıldı ve birinde ikinci, diğerinde de üçüncü oldu. Ayrıca Kentucky Derbi, Belmont Stakes gibi yarışlara da katıldı. Bunlar Amerikan atçılığı açısından çok önemli olan Triple Crown'ın iki ayağı. Oralarda çok başarılı olduğunu söyleyemem. Sadece Belmont Stakes'te tabelayı burun farkıyla kaçırdı. Bu bizim için önemli çünkü safkan uzun mesafede iyi koşuyor. Son olarak Saratoga'da bu mesafede kazanmıştı. Bu yıl ilk yarışı ise 1400 metredeydi. Ben usta antrenör Pletcher'ın o yarışı safkan nefes açsın, yarış görsün diye seçtiğini düşünüyorum. Çünkü bugün Ortiz, daha önce yarış kazandığı Phat Man'a binmemiş. Bugünkü koşudan birincilik çıkartacağından şüphem yok. 


Yabancı Yarış Profesörü Gulfstream At Yarışı Tahminleri

İlk ayak 5 ve üçüncü ayak 6 yerine dördüncü ayak 3 Quenane eklenmiştir. 17:45

(KUM PİSTE GÖRE HAZIRLANMIŞTIR)

2. ALTILI

4.10 // 9.3
8.1 // 5.4
3.10.2 // 4.5.9
2.6.5.3
7.1.6.5.3.4
3 SPINOFF BANKO

14.4 TL // 126 TL