1. KOŞU

1 Houselady her ne kadar geçen seneki yarışlarında varlık gösteremese de bugün Maxime Guyon'un onu tercih etmiş olması, ağır kilosuna rağmen yazılmayı hak ettiğinin ispatı. 13 Dionysos, geçen hafta Longchamp'te iyi bir dördüncülük elde etti. Bugünkü rakipleri o günkülerden daha uygun. 

2. KOŞU

Günün en önemli koşusu şüphesiz ki bu ayak. Ben burada üç safkanın dışına çıkacağını sanmıyorum: 1 Skalleti, geçen seneyi iki Grup 2 ve bir de Grup 3 birinciliği ile kapattı. Bu mesafe ise ona çok uygun. Grup 2  kazanan 9 Plumatic, aynı zamanda Grup 1 yarışta bir buçuk boy farkla kaybetti. Ancak burada Godolphin'in 6 NATURES COLOUR'ın henüz listed seviyesinde bir yarış kazanmış olmasına rağmen ümit vaat eden bir safkan olduğu konuşuluyor. Eküri desteği de bulunuyor. Nathaniel orjinli tayın ilk açık yarış deneyiminden birincilik çıkartmasını bekliyorum. 3. KOŞU

Christophe Soumillon ile bir kez daha piste çıkacak olan ekürili 1 EBAIYRA, ilk koşusunda umut vaat eden bir performansa imza atmıştı. O gün mesafe 1600 metreydi. Bu önemli, çünkü safkanın anne kardeşi Edisa'nın 2000 metre ve üzerinde Grup yarış kazanmışlığı var. Ayrıca dünyaca ünlü atların katıldığı Hong Kong Kupası'nda da yakın ara bir beşincilik yapmış. Yani Ebaiyra, bugün aradığı bütün koşulları bir araya getirmiş. Dünyaca ünlü Aga Khan Ekürisi'nin safkanı, dünya çapında jokeyi Cristophe Soumillon ile bugün kazanmasını beklediğim safkan olup bankomdur. 

Maiden yarışta risk almayı uygun görmeyenler ise Godolphin'in 7 Alkandora'sını, ilk yarışı iyi olan 9 Maccaja'yı, Fabre'nin ekürilerinden 14 Solstica'yı ve ilk kez koşacak olan 16 True Lolita'yı yazabilirler. 

4. KOŞU 

Longchamp'te ilk koşusunda beşinci olan 1 Musical Mast'in tam kardeşi Filimbi, Fransa'da biri Listed koşu olmak üzere, üç yarış kazanıp Amerika'ya gitmiş ve orada başarıdan başarıya koşmuş. Tek sorun, Filimbi'nin orta mesafede başarılı olmuş olması. Neredeyse bütün koşuları 1600 metrede. Eğer biraz daha uzunda yarış koşmuş ve kazanmış olsa bu safkanı banko önerirdim. 

Mart ayında favori olarak katıldığı yarışta, sentetik pistte ikinci olan 10 Galawi, bugün ilk kez koşacağı ve yatkın olduğu çim pistteiyi koşacaktır. Andre Fabre’nin antrene ettiği bir diğer at 7 Grey Falcon, ilk kez koşacak olsa da kalite jokeyiyle 11 Bois D'argent  Barzalona ile 2 Legende D'art ve iyi orjinli 3 Nougayork da burada iş yapacak atlar.

5. KOŞU

5 Karlstad, bu mesafeyi çok iyi koşan bir safkan ve Maxime Guyon'un onun üzerinde olması insana ayrı bir güven veriyor. 6 Moonwalk Step, bu yıl katıldığı hiçbir koşuda birinciyle arasında mesafe yoktu. Son iki yarışında ise Pierre ile plaseler yaptı.  11 Aztec Warrior ise Mart ayında Moonwalk Step'in gerisinde bitirmişti. 13 Silver Condor, Şubat ayında sentetikte kazandı ve bu kez daha uzun mesafeyi tercih etti. 4 Get Shirty ve 1 Checkpoint Charlie formunu ilerleten safkanlar. 14 Mdracafe ve 16 Le Hoyo, buraya kazanarak geliyorlar ve kiloları uygun. Demouro ile 7 Nabunga ve jokeyine dönen 2 Serendam da yazarak bir kazaya uğramadan bu ayağı geçmeyi bekliyorum.

Sene başında daha uzun mesafede sentetikte kazanan ve son koşusunda Deauville'de bugünkü jokeyi ile ikincilik elde eden 1 Sudfaa, benim favorim. 4 Taekwondo ve 3 Classic Pearl jokeylerini buldular. 5 Turania'nın son ikinciliği çok başarılı. Bu yıl gördüğü iki yarıştan sonra, kazanacak güce ulaştı gibi.

Bu kadar emeğin ziyan olmaması için sizler yapmanız gerekeni biliyorsunuz. Sağ olun. Bol şans.

MURAT KAYA'NIN 2. ALTILI TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Yabancı Yarış Profesörü Chantilly At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.13 // 3.7.9.6
6 NATURE'S COLOUR // 1
1 EBAIYRA BANKO
1.10.7.11.2.3
5.6.11.13.4.1.14.16.7.2
1.3 // 5.4

12 TL // 144 TL 

BAHİS SİTELERİNİN BORELY TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ