1. KOŞU

17 Seamia'nın orjini mükemmel. Annesi Polemia, dünyanın en önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen Arc de Triomphe'yi kazandı. Seamia'nın anne kardeşi Solesili ise Grup 2 yarışta ikinci olurken ilk koşusunda yine Maxim Guyon ile kazanmıştı. Avrupa medyasına biraz göz attım ve bu yıl birkaç üst düzey yarış kazanabileceği konuşuluyor.Yarışların tekrar başlamasının ardından Francis Graffard ekürisi büyük bir ivme kazandı. Bugün de iyi bir atları koşuyor: Paix. Pierre-Charles Boudot'un bineceği safkanın babası Muhaarar, 4 Grup 1 galibi. Annesi ise Grup 3 ve listed koşu galibi. Anne kardeşi de iki yarış kazanmış. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Wooded'la Grup 3 kazanmışlardı ve yine Boudot biniyordu.

2. KOŞU

Yarışa şöyle bir bakınca muhteşem orjinler görüyorsunuz. Frankeller, Galileolar, American Pharoahlar, Teofilolar, Wootton Bassetler, Sea The Starslar, Mandurolar... Tercih yapmak elbette zor olacak. Fakat bir yerden başlamak lazım: 7 Royaume Unie, çok sağlam bir orjine sahip. Anneden kardeşi Novellist, dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok Grup 1 yarış kazandı. Antrenörü Andre Fabre, safkanın babası da gelmiş geçmiş en iyi aygır olan Galileo. Jokeyi ise şu anda Fransa'nın en iyilerinden biri olan Boudot.  4 Tiger Touch, astronomik rakamlara satın alınmış ama araştırsam da net rakamı öğrenemedim. American Pharoah'ın tayının annesi Osaila, İngiltere'de listed yarış ve Grup 3 kazanmış. 
3. KOŞU 

MOUJIK , Ekim ayında Toulouse'ta kazanarak başladı. Burada kazanarak başlayan başka atlar da var. Fakat Moujik, daha üst seviye yarışları hedefleyen bir safkan. Antrenörü Roguet, Fabre'den sonra ülkenin en iyisi. İlerleyen dönemde üst seviye koşulara da kaydı bulunan Moujik, ayın 13'ünde bizim de bahis oynadığımız Chantilly yarışlarında kalite safkan Celestin'in grubunda koşmaktan son anda vazgeçti. Bugün daha yumuşak rakipler seçilmiş ve ben kazanmasını bekliyorum.
4. KOŞU

1 Vanada her ne kadar son yarışında güvenenleri yanıltsa da bu gruba diş geçirebilecek kadar güçlü bir at. Dünya çapında atçılık yapan Aga Khan'ın elinden çıka safkan tam istediği gibi bir gruba çıkmış görünüyor. Waahaat, Eylül ayında bu pist ve mesafede maidenden çıktı. Ondan sonraki yarışı sentetik pistteydi ve iyi koşmamasına rağmen ikinci oldu. Black Fever, geçen sene her yarışında üzerine koyarak devam etti. Bu yıla da iyi başlayabilir.

FRANSA GERÇEK ORANLARI BURADA!
5. KOŞU

5 Top Max, geçen sene yalnızda bir yarış kazanmış olsa da Longchamp, Chantilly ve Maisons-Laffitte Hipodromlarında ikincilikler elde etti. Son koşusunu da burun farkıyla kaybetti. Günündeyse bu grubu geçebilecek bir at. Mart ayında yarış gören 3 Fairmont, bu defa Soumillon ile koşacak. Maxime Guyon da bu yıl bir yarış kazanan ve üç yarış koşan 1 Matandar'a atlamış. İyi starttan çıkan 14 Kiev, geçen yılı sentetik pistte kazanarak kapattı. 6 Hallalulu, 8 Noxareno, 7 Reliable Son ve 17 La Rosaliere de burada ihmale gelmezler. Sürpriz seven jokeyiyle 13 Moonlight Symphony ve son üçüncülüğü ile 11 Big Death da koşunun bombaları.

FRANSA'DA EN ÇOK YARIŞ KAZANAN JOKEY VE ANTRENÖRLERİN LİSTESİ!

6. KOŞU
6 Lucky Break dış kulvardan çıkıyor olsa da çim pist yarışları çok iyi. Daha önce İngiltere'de William Haggas adına koşan 7 Sea Wings'e Christophe Soumillon'ın bindiğini gözden kaçırmayalım. 2 Mustaqqir, kışın kum pistte kendini epey geliştirdi. Arum bugün, antrenör Henri-Alex Pantall ile jokey Boudot'un bir araya geldiği ikinci safkan. 

BAHİS SİTELERİNİN FRANSA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Beğenerek takip ettiğiniz Ücretsiz At Yarışı Sitesi YARIŞAN AT'ın tek gelir kaynağı reklamlardır. Lütfen sitemizde engelleyici uygulamalar kullanmayın. Teşekkür ederiz.Yabancı Yarış Profesörü FRANSA Tahminleri

17 SEAMIA // 7
7.4 // 2.10.3.9
3 MOUJİK BANKO
1.2.4
5.3.1.14.6.8.7.17.13.11
6.7.2.3 // 1.17.10.15

12 TL // 144 TL