Bugün ne olur ne olmaz diyerek her ayakta detaylı yoruma girmiyorum. Pist değişince tamamen boşa gitmesi bir yana kafa karışıklığına da sebep oluyor.

1. KOŞU

SHE’S JUST QUALITY(KOŞMAZ): İlk koşusunda yarışı ön grubun hemen arkasında takip edip düzlükte ataklarına başladı ve yalnızca 1 boy farkla ikinci oldu. Bana kalırsa o gün mesafenin 1000 metre olması da olumsuz etkiledi. Orjin bakımından kuma da yatkın. Yani olur da yarış kuma dönerse ve antrenörü koşarsa -bugün hava güzel- yine kazanırda olur.

2. KOŞU

GOLDEN PAL(KOŞMAZ): Amerika'nın lider aygırlarından Uncle Mo'nun bir tayı. Annesi tam bir çimci ve çim pistte Grup yarış birincilikleri var. Hatta Dubai'ded de koştu.  17 koşuda 13 birincilik elde etmiş çok kaliteli bir kısrak. Golden Pal, çalışmalarını çimde yapıyor. Ancak ilk yarışı kumdaydı ve sürdirek favori olduğu yarışta çıktığı gibi bitirmeyi denese de başarılı olamadı. Orjin bakımından hem çime hem de kuma yatkın bir safkan olup 325.000 dolar bedele sahip.

3. KOŞU

COUNTENANCE // LA TRES JOLIE: Countenance bir üst gruptaki son yarışında ekürisi çıktığı gibi bitirirken ikinci oldu. Pist ıslak olursa çok şanslı olacaktır. İki yarış önce Sam Houston'da ıslak pistte fişek gibi koşarak son 400 metrede rakiplerini kuma boğdu. Önde Paynter Fest ve Bimini ikilisinin birbirine girecek olma ihtimali ise şansını kat kat arttırıyor. Çünkü böyle yarışlara bayılan bir at. La Tres Jolie, son koşusunu ıslak pistte güle oynaya kazandı. Yarış biterken fark 7 boydu ve safkanda 200 metre daha o farkı koruyabilecek güç vardı. Bugün yine aynı mesafede koşuyor ve pistte o günkü koşullarla bire bir aynı. İlk altılı için cazip bir at. Jokeyi de Saez olunca, bir çarpıyı hak ediyor.

BAHİS SİTELERİNİN KUM PİST İÇİN HAZIRLANMIŞ TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

6. KOŞU

CITRUS BURST // CHILL HAZE: Yarışın kumda koşması İHTİMALİ bu koşuyu sürprize de açık hale getiriyor ki ilk dikkat çeken safkan Citrus Burst. İlk iki yarışı çimde olan bu safkanın babası İnto Mischief, kumda çok başarılı taylar veriyor. En iç kulvardan da çıkıyor olduğunu düşünecek olursak kısa mesafeli bu mücadelede çıktığı gibi bitirme şansına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Chill Haze ise yarışın kum pist favorisi ve yarışlar çimde koşulursa start almayacak. Son iki yarışındaki ikincilikleri onu favori yapmaya yeter de artar bile. 

7. KOŞU

PICK UP THE PHONE:  Luis Saez buradaki Dont Get Khozy ile iki yarış üst üste kazandı ve sonuncusunda adeta kenter yaparak 6 boy fark attı. Ancak daha önemlisi bugün onu tercih etmemiş olması. Christian Torres, apranti. Fakat Luis Saez binse 2,5 kilo fark ediyor. Pick Up The Fone ise bir önceki koşusunda daha yüksek ikramiye için piste çıkmış ve az farkla geçilmiş. Mayıs ayı içerisinde ise 800 // 47 rahat gibi bir galop yapmış. Bence Saez'in tercihi doğru. Bankom olacak.

8. KOŞU

SUGAR BOLT // QUEEN FIELD: Süratli safkan son olarak bir üst grupta çıktığı gibi bitirmişti. Sonraki koşusunda kötü koştu ve geri alındı. Hazırlıklarında bir eksik göremedim. Emisael atını çok iyi tanıyor. Çimde çok başarılı, kumda bir kez koştu ve az farkla dördüncü oldu. Ciddi rakipleri kaçak değil. Bu da ona hem çimde hem de kumda beyaz bayrak ayna şansı tanıyor. Yeter ki 6 aylık aradan etkilenmesin. Queen Field, yarış çimde koşulursa iç kulvar avantajını dibine kadar kullanabilecek bir at. Daha önce bu seviye yarış kazanmışlığı var. Bazen beyaz bayrak ayna yapıyor, bazen de geriden geliyor. Sugar Bolt iyi bir start çıkışı alamazsa ya da ondan daha iyi bir çıkış yaparsa çıktığı gibi bitirebilir. Aksi durumda da şansı olduğunu söylemek lazım. 

9. KOŞU

RODDICK // NO GETTING OVER ME: Roddick'in burada sert rakipleri olduğu doğru ama kendini yeni yeni buluyor. Çim-kum demeden, ıslak ya da kuru pist ayırt etmeden güzel yarışlar yapıyor. Nisan ayı içerisinde iki kez koşup kazandı. Öne yakın da gidiyor, önde de gidiyor. Çok yönlü bir at. Kazanması sürpriz sonuç olur ama benim için değil. No Getting Over Me, ilk yarışını kazandıktan sonra açık yarışlar ve grup koşularda koştu. İyi yerlerde bitirdi. Birkaç aydır koşmasa da 800 // 46 rahat galobuyla bence çok çok iddialı olacaktır. Yabancı Yarış Profesörü Gulfstream Tahminleri

Not: 6. ve 8. koşu çim olarak açıklandı ama hâlâ kuma dönme ihtimali olduğu için 6. koşuda Chill Haze ve Citrus Burst'u çizgi dışında tuttum. Ne olur ne olmaz.

2. ALTILI

16.12.10.4 // 5.1
2.5.4.9.3
4.6.2.12 // 1.13
4 PICK UP THE PHONE BANKO
5.1 // 8.7
6.2 // 1

19.2 TL // 129.6 TL