Fransa'ya fazlaca yorum yazıp kafa karıştırmak istemiyorum. Zaten öyle atlar geliyor ki benim bile aklım almıyor. Şansı arkamıza alırsak ikramiyeye uzanabiliriz.

Yedili plase ayağında geçen sene Grup 1'de buradaki atların çoğunu geçen 4 AMYR DU SOLEIL, yazılabilir.

AL EFREETA: Arap atlarına mahsus koşuda, iki kez maidende koştuktan sonra Grup 1 yarışa katılıp kazanan atın 13 boy gerisinde bitirdi. Aslında Al Shaqab'ın o gün tayını denediğini düşünüyorum. Performansını gördüler ve geri alıp daha hazır bir şekilde yeniden piste getirdiler. Julien Ague, sürekli bu safkana biniyor. Bugün de yine onun üzerinde. Dikkat ettiyseniz boş koşuda Al Shaqab'ın atına binmemiş. Fakat eküri burada yine de onunla devam etmeye karar vermiş. Yarış arap atlarına mahsus, çoğu koşmamış. Burada birçok at yazıp elimizi zayıflatmak yerine, iyi orjini ve sağlam harasıyla bu safkanı banko yazmamız daha doğru olacaktır. 

THE MAGIC // INFLUX: İlk kez koşacak olan bir tayın yarış gören atlar arasında hem de klas 1 koşuda ne işi var diye düşünüyor insan. Biraz inceleyince de Grup yarış atıyla tam kardeş olduğunu görüyor. Tam kardeşi Zghorta Dancer Grup 3 kazanmış ve iki kez de Grup 1 yarışı potoda kaybetmiş. Eddy Hardouin, Fransa'nın en çok yarış kazanan altıncı jokeyi. Antrenörü safkana 1 haftadır yarış aramış durmuş. Chantilly'den Saint Cloud'dan silmiş. Bugün oldukça cazip bir oranı var ve ben ülkemizde de çok sürpriz durumda olacağını düşünüyorum. Influx, son koşusunu çok rahat kazandı. Bugün bence bu ayak ikisi dışına zor çıkar.
Yabancı Yarış Profesörü Bordeaux Tahminleri

4.2.1 // 3.5.6
2.3.6.1
1.2.3.5.8.7 // 6.4
2 AL EFREETA BANKO
5.2
4.6.7.1.2

36 TL // 96 TL