Dün Gulfstream'da bankomuz hariç günün tüm sürprizleri Joe Di Baggio ve Redebel'i iki atta önerdim. Günün ilk ayağı ve son ayağında en az bir sürpriz atın kazanacağını düşündüğümden kalabalık tuttum. Aslında günün üçüncü ayağında Joe Di Baggio'yu günün bankosu olarak önerebilirdim. Bir önceki koşusu gözümden kaçmış Aynı performansı gösterip sprintini de tutturunca kazanması kolay oldu. Ters bankoyla olabilirdi. Bugün üç banko ile şablonumu kuracağım. İnşallah dilediğimiz gibi sonuçlanır şansınız bol olsun..

COMBINATION

Koşunun kum piste alınmasıyla büyük favori duruma düştü. Zaten koşuya yeDek at konumunda katılacaktı, yani koşu kum piste dönerse ilgilileri tarafından mücadelede yer alması istenecekti. Bu pistte katıldığı son beş kum koşusundan kazanarak ayrılmasını bildi. Ortiz dün ahırın Midtown Rose isimli safkanı ile başarısız olmuştu. Bugün telafi edebilecek rakipleri bulmuş durumda. Günün ilk bankosu olarak öneriyorum. TOFFEN

Kazandıktan sonra katıldığı koşuda ikincilikte kalırken bir çok şanslığıda beraberinde yaşamıştı. Yarışı kopartabileceği yerlerde önüne ip gibi dizilen rakiplerinden dolayı düzlükte rahatça önünü açamamış ve iç bariyerden yürüp bir ara farkı tüm bu olumsuzluklara rağmen açmasına rağmen Tournesol isimli rakibine çizgide mağlup olmuştu. Joe Bravo ile yine piste çıkacak. Ben aynı hatayı yapacağını düşünmüyorum. Birazda olsa sertleşen rakipleri yanında çim pistte gerçekleştirdiği 800'Ü 50 rahat galobu ile favorimdir.

DEEMED ESSENTIAL (KOŞMAZ)

Peltcher'ın antrene ettiği tay, 125 dolar bedel ile satın alınmış. Ortiz'in kısa mesafeli yarışlarda üstün başarısı bulunuyor. Özellikle yeni koşan isimlerde kazanma yüzdesi çok yüksek.Bugün 1 kulvar avantajınıda en iyi şekilde lehine çevirecektir. Koşuya pistte 800 galoplar ile hazırlanmış. 800'ü 50, 49, 50.5 ve 50.5 şeklinde. Pletcher'ın 14 günde 6 koşu kazanmışlığı var. Ortiz-Pletcher eşleşmesinde ise 34 koşunun 12'sinden birincilik çıkmış ve %35 kazanma istatistiği. Zorlu programı ilk ayakta en azından bütçeler dahilinde lehimize çevirme açısından ölçekli şablona günün bankosu olarak öneriyorum. 

FUEL THE BERN

Belmont ve Saratoga kumunda etkili performanslar ortaya koyduktan sonra kısa bir ara veren safkan,bu sezon katıldığı iki koşuda tabelaya giremezken, son koşusu bu pistte beşincilik ile bitirdiği yarıştı. Gargarn Zayas birlikteliği ilk koşuları olacak. Shır çok formda katıldıkları son dört koşudan iki birincilik çıkarmayı bildiler. Sürprizde değerlendirilmelidir. 

SAYANORA BABY 

Koşunun favorisi Flora Fantasy ile birlikte piste çıktığı son koşusunda iyi performans ortaya koyan isim, startın verilmesiyle koşunun yükünü çekip düzlükte rakibi ile girdiği ikili mücadeleyi potonun önüne kadar taşımasını bilmiş. Son koşusuna benzer bir performans sahaya yansıtması halinde azda olsa kilo avantajını iyi kullanıp,  beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. Minguet, Zayas eşleşmesinde ise 14 koşuda 1 birincilik bulunuyor. 

POSEIDON'S PASSIONS 

Tampa Bay'da bekleme yaparak kazandığı koşunun ardından, Gulfstream'da yine 1000 mesafeli çim pistte start çıkışına aldığı liderliği çizgiye kadar koruyup kazanmasını bilen Poseidon's iç kulvar avantajıyla birinciliğe çok yakın görünüyor. 1000'i 1.03, 800'ü 50 galopları var. Günün üçüncü bankosu olarak öneriyorum. 


Bol şans..


Günün ikinci koşusu şimdilik yalnızca kum pistte koşacaktır. Diğer çim yarışlarında bir değişiklik yok. 

Günün 4. koşusu ikinci altılının ilk ayağında 1 numaralı safkanı alternatif banko olarak önermiştim. Koşudan çıkartıldı bilginize..

ÇİM ŞABLONUM


8.7.2.3.1
13-COMBINATION
1.2
8.5//3.6
1.7.5.10.11.3.4
6.1.8.10.5.2.11
3.7
2-POSEDION PASSIONS 
7.5.6.1.2

1.ALTILIM: 42//84 TL
2.ALTILIM: 50/100 TL