Günlük fanatik at yarışı tahminlerine sitemizden aşağıdaki bağlantıya tıklayıp ulaşabilirsiniz. Şansınız bol olsun.
Değerli dostlar, yeni yıl yeni umutlar. Fanatik at yarışı tahminleri Sizlerle geçirdiğimiz iki senenin ardından yolumuza kaldığımız yerden ve çizgimizi bozmadan devam ediyoruz. Bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum. 2019 yılının sevdiklerinize ve size öncelikle sağlık ve sonrasında bol kazanç getirmesini temenni ediyorum. Bugün öncelikle koşu şartlarına değinmek istiyorum. Yeni yılın ilk dönemlerinde göreceğimiz X ve X1 koşu şartını sizlere Türkiye Jokey Kulübü At Yarışları Genel Hükümleri'nden faydalanarak basit cümlelerle açıklamaya çalışacağım. 

X:  01.01.2018 tarihinden itibaren kazanılan bütün ikramiyeler toplamının ve kazanılan G1, G2, G3 ve A2, A3 koşuları şartlarının geçerli olduğunu,

X1: 01.07.2018 tarihinden itibaren kazanılan bütün ikramiyeler toplamının ve kazanılan G1,
G2, G3 ve A2, A3 koşuları şartlarının geçerli olduğunu ifade eder. 

Biz burada grup mücadelelere takılmadan kazanç durumuna odaklanarak safkanların belirtilen tarihten bugüne kadar elde ettikleri toplam gelire bakacağız. Bunun nasıl bir fayda sağlayacağını ise şöyle anlatayım: Kazancı sınırda olan bir safkan sırf burada koşmak için bir önceki yarışında elde edebileceği dereceden kötü yerde bitirmiş olabilir, ya da daha sonra yine bir X veya X1 yarışa kayıt olabilir. Bu biraz da takip işi. Safkanların kazanç durumlarını ve son yarışlarını inceledikten sonra, bugünkü performanslarını göz önünde bulundurup bir sonraki yarış tercihlerinde de fayda sağlayabilirsiniz. 

Son ikinciliğinde çok iyi bir performans sergilemesine rağmen ikincilik yaparak 90.100 TL kazançta kalan ve bu şekilde X1 olan bu yarışta koşabilen Beşyüzyirmi, iki gün önce gerçekleştirdiği 800 m - 24 // 50 rahat galobuyla formunu muhafaza ettiğini gösteriyor olmasıyla koşunun favorisidir. 

Günün ilk ayağında -bugün Ayhan Kurşun tercih etmese de - Wembley gibi bir safkanın tam kardeşi olmakla beraber kazandığı koşuda formunu bulmuş görünen Duşo Moya ilk rakip olarak düşünülebilir.

Kum pistte mesafe ayırt etmeden başarılı yarışlara imza atan Yıldızhan Star, beş ay ara verdikten sonra yeniden pistlere döndü ve her koşusunda üstüne koyarak nihayetinde iyi grupta bir üçüncülük elde etti. Yarın Bursa'da yapılacak olan 1900 metre mesafeli mücadeleden kayıt sildirerek burayı tercihleyen safkan 600 m - 24 // 37 çok rahat ve 1000 m 24 // 1.03 rahat galoplarıyla çok iyi durumda olduğunu da gösteriyor. Temmuz'dan bu yana 17 bin TL kazancı bulunan safkan bu koşu şartında üç kez daha kazanarak koşma şansına sahip. Kantarmasını yakından tanıyan usta jokeyiyle müsait grupta foto finiş çizgisini önde geçmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Bugün sitede yer alan diğer şablonda da aynı safkan banko önerildiği için alternatif teklere yönelmek isteyenlere sırasıyla kalite safkanlardan Badarbunga, İstanbul'da iyi bir hazırlık dönemi geçiren ve mesafeyi iyi koşan Dark Guardian ikilisi öncelikli olmak üzere; önde istediği tempoları bulursa Abbasoğlu ve son üçüncülüğünde kıpırdayan Divine Beauty'yi rakip olarak tavsiye ediyorum: 2.9 // 4.8

Kariyerine başladığı koşuda favorim olan Haralı, tıpkı aynı eküriye ait olan şampiyon Denizim gibi bir Altaha - Yelhan temsilcisi. Kocaeli'deki beşinciliğinin ardından 800 m - 27 // 55 rahat ve  27 // 56 çok rahat galoplarıyla artık fit duruma gelmiş görünen tayın bugün uygun grupta maidene veda etmesini bekliyor ve günün alternatif teklerinden biri olarak öneriyorum.

İndian Daddy ile tam kardeş olan Hazelnut, süratli başlayan yarışta bekleme yaptı ve sonlarda gerçekleştirdiği ataklarla burun farkıyla da olsa kazanmasını bildi. Starttan çıktığında koşuya adapte olmakta güçlük çeken safkanın iyi bir sprinter olduğunu söylemek de çok zor. Düzlükte atağa kalktığında aksiyonları çok iyi değil. Yine de grupların uygunluğu ile kazanıyor. Koşuya iyi başlayıp numarayı aldığı bir koşuda izlemek ayrı bir zevk verecektir. Az atlı bu koşuda alternatif tek olarak değerlendirilebilir. 

Taylığından itibaren Gazi için favorim olan Abbas Yolcu o gün beni yanıltsa da, genel toplamda iyi bir kariyer yaptığını söyleyebiliriz. Onun anne kardeşi olan Win By Me şimdiye dek çok etkili olmasa da verdiği dört haftalık arada idman pistinde elde ettiği derecelerle toparlanmış görünüyor.  Özellikle Kocaeli'deki 800 m - 24 // 50 çok rahat işi oldukça etkileyici.

Fanatik at yarışı tahminleri Süratli gidecek olan mücadele burada en çok dört gün önce iştirak ettiği yarışı kazanan Ahmin'e yarayacak. O gün 1500 metreye rağmen kazanmasını bilen safkan bugün daha da uzayan mesafede şansını bir kat artırmış durumda. Kovada, Kasmanbey ve Saygon gibi isimlerin tempoya katkıda bulunacağını düşünecek olursak, sabırlı bir bekleyişle sonuca gidebileceğini söyleyebiliriz. 

X1 şartına göre 54.000 TL kazancı olan Saygon bugün burada kazansa, dahi aynı şartta bir kez daha koşma şansına sahip. Aslında bu gruptaki tüm safkanlar için aynı durum geçerli ancak Saygon son dönemde iyi bir istikrar yakalamasına rağmen bir türlü kazanamayan bir isim olarak rakiplerinden ayrı değerlendirmeye alınması gereken bir isim. Daha önce bu mesafede bir kez start aldı ve koşudan ikincilikle ayrıldı. Öndeki rakiplerine çok takılmadan düzlüğü görebilirse, kendisine şans yaratabileceğine inanıyorum.

Grup içerisinde bu mesafeleri en iyi koşan isim olan Penguen son startında 60 kg sıkletle koşmuş ve virajı en gerilerde döndüğü mücadelenin düzlüğünde yaptığı ataklarla üçüncülüğü kurtarmıştı. Bugün de önde sert bir tempo bulacak olan kısrak İstanbul iç pistindeki 25 - 1.02 çalışarak dereceli galobunu sahaya yansıtabilirse, rakiplerine üstünlük kurabilir. 

Bursa'da gerçekleştirdiği 1000 m - 1.03 dereceli iki uzun galobuyla bu koşuya iştirak edecek olan Amazing Love, ilk üç koşusu dışında 1200 metreye hiç çıkmadı. 1300 ve 1400 metre kum pistte birincilikleri bulunan kısrak mesafe ayırt etmeyen bir yapıya sahip. Dört ay ara sonrası toparlanmış olması ve grubun uygunluğu ile küçük kuponlarda yerini alması gereken isimler arasında. 

Baybaşkan ile anneden kardeş olan Tinemis kariyerine iyi bir başlangıç yapmış ve ardından üst üste sakatlık dönemlerine girmişti. Fanatik at yarışı tahminleri Eylül ayından bu yana koşulara düzenli olarak iştirak eden safkan günün sürprizini yapmaya aday isimler arasında olup bugünden itibaren daha uzun mesafeler ve çim pist için takip listelerindeki yerini almalıdır.