Bugün her ayak hakkında ufak bilgiler vermeye çalıştım. Şablon yok. Büyük harfle yazdıklarım favorilerim.

1. KOŞU

Rock Of Gibraltar kızı 1 Gouvernail, bahis bürolarının ilgisini çeken bir safkan ancak  3 CHERIE AMOUR, 250,000 Euro'ya satın alınan bir kısrak ve çalışmaları da iyi. 4 Feelie Win, bir Holy Roman Empire tayı olmasının yanı sıra antrenörü bu koşuda üç safkanla şansını deniyor. Benim en çok ilgimi çeken ise o oldu. 2. KOŞU

3 EDISA ise burada birinciliğin en güçlü adayıdır. Buraya Grup 3'te elde ettiği harika bir dördüncülükle geliyor.  1 Lucky Lycra, birkaç yarış kazandı ancak son olarak Longchamp'te Grup 2 koşuda ortalarda yoktu. 2 Muette son koşusunda dördüncü oldu ve bu sezonu iyi geçireceğe benziyor.

Eğer bugün biraz daha yağmur yağarsa 4 Think Of Me, büyük avantaj elde edecektir. Mart ayında ağır pistte çok rahat kazanmıştı. 6 Amarena, listed koşu galibi ve Fransa Dişi Tay Deneme koşusuna katılmak için az da olsa şans elde etti. 7 Endorphine, son ikinciliği ile burada tabelada yer bulmak için çabalayacaktır.

3. KOŞU

Galileo tayı 3 MILLE FOIS MERCI'nin annesi Grup 3 galibi bir kısrak. Longchamp'teki ilk yarışı güven verse de ardından iki kez kaybetti. Ancak o iki yarışında mesafe kısa geldi. İlk yarışı da bu mesafedeydi. Buradaki 1 Aquitane'yi geçti. 

6 Ceinture Noire, burada bana en ciddi rakip gibi göründü. Longchamp'teki ikinciliğini çok beğendim. Ağır pisti sevmediğini de söyleyebilirim. Eğer yağmur fazla olursa şansı azalır. Bunu da katıldığı Grup 3 yarışta belli etti. 8 Jamilya ve 5 Crush On Me politrak pistte birlikte katıldıkları koşuda birbirlerinden potoda ayrıldılar. Bugün diğer rakipleri kötü koşarsa şans bulabilirler.

4. KOŞU

7 TELEMAQUE 650,000 $'a satın alınan bir tay. İlk koşusunda favoriydi ama ortalarda görünmesi. Aradan sonra toparlanmışsa kazanabilir.  2 Amour En Poeme, Longchamp'te ağır pistte bir boy farkla kaybederken potansiyelini gösterdi. 4 Civil Law, Saint Cloud'da daha kısa mesafeden etkilenmişti. Tecrübeli safkan 5 Talap, İngiltere'de iyi yarışlar yaptı. Oradan gelen atlar her yerde iyi koşuyor. 9 First Sight'ın ilk yarışı çok iyiydi. O gün geçtiği 1 Safran da iyi koştu. 8 Roble, geçen hafta koşmuş olmasının avatajını kullanabilir. Kaliteli jokeyiyle 3 Further Measure ve  ilk koşusundaki üçüncülüğüyle 10 Raysteve de ilgi çekici atlar.5. KOŞU

8 GUGUS DES BRIERES, şampiyon jokeyi Christophe Soumillon ile bence mutlaka yazılmalı. Son birinciliğinde sürpriz bir şekilde kazanan 10 Eastern Promise o gün 12 Curly Chop'a 6 boy fark attı. Ancak safkan dört gün önce yarış koştu ve geçildi. 6 Stromboli, Angers'teki yarışında iyi bir ikincilik yaptı. İstikrarlı safkan 4 Sur Ma Vie,  bugün tam ağzına layık bir grup bulmuşa benziyor. 9 Pole Celeste, sentetik pistte 4 kez yarış kazanmış bir safkan. Geçen hafta Longchamp'te bir üst grupta kötü koşmuş olsa da burada şansı var. Geçen yaz iki kez kazanan 1 Maktava, bugün ağır kiloyla koşsa da etkili jokeyi ile ihmal edilmemeli.

6. KOŞU

Şampiyon jokeyi ile koşacak olan 11 MONARGENT son birinciliğinde ekürilerden Tabularasa'ya iki boy fark atmıştı. Benzer bir yarışla neden kazanamasın ki? 16 Plantlove, Longchamp'Te benzer rakiplerini geçti.  Uzun ara sonra pistlere dönüyor ve kilosu uygun. 13 Allez Henri de uzun ara sonrası etkili yarışlar yaptı. Formu epey ilerledi. Her an kazanabilecek durumda. 1 Chasselay ağır kilolu olsa da kış sezonunu harika geçiren safkandan yine güçlü bir performans gelebilir. Benzer şekilde 9 Furious Des Aigles de kazandığı yarıştan sonra buraya harika hazırlandı. 7. KOŞU

9 SHAMSABAD, son dört koşusunun üçünde favori koştu.  Son olarak mart ayında 8 Porsenna'ya potoda geçildi. İstikrarlı bir at olan 4 Heir To A Throne, Chantilly'de üçüncü olurken iyi durumda olduğunu gösterdi. 5 Banoush, şartlı yarış kazandıktan sonraki dördüncülüğünde pek iyi değildi ama yine de ihmale gelmez. 3 Chill Wind son olarak Cagnes'te handikap kazandı. Ekürisiyle dikkat çekiyor. 6 yarış kazanan 1 Vicopisano son koşusunda hem grubun sertleşmesinden hem de mesafeden etkilenmiş. 11 Jeitiso Bayer, sentetik pistte formunu yükselten atlardan biri.

8. KOŞU

6 IMBLEVILLE'nin son iki yarışı çok iyiMaxime Guyon ile kuponlara girmeli. Soumillon'lu  3 Countess De Vega, Chantilly'de az farkla kaybetti.  1 Mixologist de dahil olmak üzere buradaki birçok safkan ilk kez handikap koşacak. Safkan ağır pistte kazanarak maidenden çıktı. Bugünkü pist koşulları da onun için elverişli duruyor.  Barzalano'lı  9 My Sweet Boy daha zayıf rakipler arasında ikinci olmuştu. 4 Abbello tabeladan en iyi yeri kapmaya çalışır.


9. KOŞU

Son iki koşusunda sentetik pistte az farklarla geçilen 1 SİSSİ DOLOİSE, ağır kilosuna rağmen bence bu koşunun önde gelen atı. Üç yarış galibi 2 Wiseiten geçen hafta Longchamp'te daha iyi rakipleri arasında fena koşmamış. 9 Nostalbowl, kariyeri boyunca beş yarış kazandı ancak son üç koşusunda Cagnes'te favori koşmasına rağmen geçildi. 8 Imago Jasius Kasım ayından beri koşmuyor.  13 Tete Raider, on üçüncü yarışında sentetik pistte ilk yarışını kazandı.