1. KOŞU

6 Gintoki, Avustralya'dan gelen bir safkan, orada birçok kez yarış kazanmışlığı var. Son dördüncülüğünden sonra Purton bu safkana atladı. 4 Management Supreme, son yarışını çıktığı gibi bitirmeyi denedi ama izin vermediler. Son anda kaybetti diyebilirim. 2 Happy Good Guys, iki boy farkla geçildiği koşuda favoriydi. Son koşusunu ben pek beğenmedim ama Moreira boş yere binmez. 8 Farm Bumper'ın geçtiği grup daha zayıftı. Fakat sonraki ikincilikleri iyi gruplardaydı. Jokeyi de bazen öyle bir parlıyor ki bir günde iki üç yarış kazanabiliyor. 1 Goddluck Goodluck, bir üst gruptaki yarışlarda aradığını bulamayınca yeniden kendi dengi atların arasına döndü. Geçen sene bu jokeyi ile birinciliği var. Teetan'ın bomboş kiloyla bindiği 11 Here Comes Ted de mutlaka yazılmalı.

2. KOŞU

7 SALTO OLIMPICO'nun kazandığı tek yarışta üzerinde Moreira vardı. Moreira o yarıştan önce veya sonra bir daha hiçbir şekilde bu safkana binmemişti. Bugün onu yeniden üzerinde görünce bunu, son katıldığı 2200 metre mesafeli yarışta beyaz bayrak ayna yapmaya çalışıp 1 boy farkla üçüncü olmasına bağlıyorum. Çünkü bugün mesafe 400 metre daha kısaldı. Daha önce bu mesafede bir kez kazana ve birçok kez ikinci ya da üçüncü olan safkan, şampiyon jokeyi ile alternatif tekim.3. KOŞU

Zac Purton daha önce yarış kazandığı 2 Amazing Luck'a yine bindi. Safkanın son üçüncülüğü harika. 3 Focus, formunu bulduktan sonra bu mesafede bir kez kazandı, bir kez de ikinci oldu. Jokeyi Teetan; Moreira ve Purton'dan sonra en çok yarış kazanan jokeylerden biri. 6 Lightning Steed, son koşusunda Moreira ile düzlüğe lider çıkmasına rağmen bir boy farkla dördüncü oldu. Bugün bir kez daha biniyor ve bu dördüncü olacak. Daha önce bir kez de birlikte kazanmışlardı. 10 Seize The Spirit, son dördüncülüğünden sonra bir kez daha bomboş kilo ile koşacak. 5 Blooming Spirit çok istikrarlı bir at. Sürpriz seven Borges ile koşan 12 V Chevaliers'in de son ikinciliği güzeldi.

4. KOŞU

Douglas Whyte normalde atlarına Moreira veya Purton'u bindirir ama burada 7 Jolly Good Heart'a ikisi de binmemiş. Safkan Avustralya'dan geliyor ve orada birinciliği var. Purton, dört yarıştır ısrarla 3 Be Ready'ye biniyor ve henüz kazanamadı. Moreira ise iki yarış önce bu mesafede burunla kaybeden 2 Explosive Witness'a binmiş. Aynı yarışın kazananı ise 1 Allied Agility olmuştu. O da kilosu biraz ağır olmasına rağmen bu grubun atı. 

5. KOŞU

1 ARES, Şubat ayında bu pist ve mesafede kazanıp maidene veda ettikten sonra son koşusunda aynı kilo ile ikinci oldu. O gün virajda dışarıya açılan safkan çok güçlü bir sprint atarak ikinciliği adeta çekti aldı. Purton safkana bütün yarışlarında bindi ve bugün son yarışında birlikte olup kazandığı Hero Time'a da bindi. Şampiyon jokey, o gün biraz erken davransa ya da yarış 100 metre daha uzun olsa kazanırdı. Artık çok daha yakından tanıdığı tayıyla bu kez affetmeyecektir, diyor ve banko öneriyorum. 

6. KOŞU

8 İnterstaller son koşusunda 10. kulvardan çıkıyordu ama ona rağmen gelip liderliği alarak son metrelere kadar mücadele etti. Bu defa ikinci kulvardan çıktığı için en büyk şans onda. 4 Jade Phoenix, şimdiye kadar beş defa koştu ve bunların üçünde yarışın favorisiydi. Purton'un son yedinciliğinden sonra bir daha binmesi manidar. Son beş yarışında adeta sınıf değiştiren 2 Simply Fluke, son iki koşusunda usta antrenör Whyte'ın ellerinde hazırlanmasının farkıyla kazandı. Bugünkü sıkıntısı, az farkla kazandığı yarıştan sonra üç kilo daha ağır koşuyor olması ve dış kulvardan çıkması. Yoksa banko yazılırdı. 6 Destine Jewellery de kazandığı son yarışa döre üç kilo fazlası olan bir safkan. Ancak bu jokeyi ile çok iyi anlaşıyor ve beraber koştukları son iki koşuda da çok iyiydiler. 9 The Show'un son yarışı beni çok şaşırttı. 12 Multimax ise bomboş kilosuyla gözden kaçmasın.

7. KOŞU

Moreira'nın yeniden bindiği ve son koşusunda az farkla ikinci olan 3 Green Reign her ne kadar dış kulvardan çıksa da tartışmasız favorim. 12 Nordic Warrior, geçen ay bu seviye bir yarışta ikinci oldu.  Uygun kilosuyla bugün kazanmaya koşar. 1 Magnificent, İngiltere'den geldikten sonra burada iyi yarışlar yaptı.  Purton'lu 6 Farshad, iki yarış önceki üçüncülükleriyle 5 Xiang  Bai Qui, da yazılır.

8. KOŞU

Burada birbirine çok denk atlar koşuyor. Bu mesafede bu jokeyi ile üst üste iki yarış kazanan 7 California Rad. Sürpriz durumdayken yaptığı ikincilikle 6 Ping Hai Galaxy,  Purton'un daha önce iki kez kazandığı ve bugün yeniden bindiği 2 Golden Dash, Form tutan 5 Beauty Spark,  Moreira ile 1 Californiadeepshot, yakın ara üçüncülüğü ile 3 Little Bird,  Üst üste başarılı yarışlarıyla 9 The Runner ayrımsız yazılmalıdır.

9. KOŞU

100 handikap puanına sahip olan 1 Amazing Star son beş yarışında sadece bir kez geçildi ve o da klas 1deydi.  Jokeyi Purton'un da bir ropörtajını okudum. Aynen şöyle diyor: Happy Valley'de kendini ispat ettikten sonra gidebildiği yere kadar gider. 7 Shining Gem, Avustralya'da Grup 3 kazanmış bir safkan. Burada da üç kez potoyu önde geçti. Jokeyi C Y Ho, bugün bence çok başarılı olacka. Bunu bir kenara yazalım. 2 Shining Ace, Moreira ile kazanmıştı ve ardından dördüncü oldu. Bugün yeniden ona binmesini es geçemeyiz. Üst üste birincilikleriyle 4 This İs Class da unutulmamalı.


KARA KAMÇI HAPPY VALLEY TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


Arkamızda durmanıza ihtiyacımız olduğunu sakın unutmayın. Tahminlerimizi paylaşarak bize destek verebilirsiniz.Yabancı Yarış Profesörü Happy Valley At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.4.2.8.1.11
7 SALTO OLIMPICO // 9.4
2.3.6.10.5.12
7.3.2.1
1 ARES BANKO
8.4.2.6.9.12

43.2 TL // 129.6 TL

2. ALTILI

7.3.2.1
1 ARES BANKO
8.4.2.6.9.12
3.12.1.6.5
7.6.5.1 // 3.9
1.7 // 2.4

48 TL // 144 TL