1. KOŞU

Son dört yarışında da ortaya iyi bir performans koyan 8 FOX CHEUNGER, bunların üçünde çok kötü starttan çıkmıştı. Şubat ayında ise iyi start çıkışıyla bu pist ve mesafede kazanmıştı. Bugün ilk ikideki yerini almaya aday. 5 Roman Odyssey Valley'deki 1000 metrede piste çıktığı yarışlarında güven verdi. Ayrıca bu pist ve mesafedeki 8 yarışından 4 defa plase çıkarttı. Üçüncü starttan çıkan safkan da ikiliye girmeye aday. 11 Show Mission, son koşusunda potoda ikinci oldu ve bununla birlikte bu pist ve mesafedeki dört yarışında iki kez ikincilik elde etti.


2. KOŞU

3 Compassion Spirit, son koşusunu kazandı ama bugün 4 kilo fazlası var ve dış kulvardan çıkıyor. O gün Happy Valley'de günün önemli favorilerinden biriydi. Bugün aynı başarıyı tekrarlaması sürpriz olmaz. 9 Happy Tango, kapalı gözlük takıldıktan sonra start aldığı iki koşuda da ilerleme kaydetti. Dış kulvardan çıkmasına rağmen, Hero Time'a potoda kaybettiği yarış da çok iyiydi. Bugün de dış kulvardan çıkıyor olsa da değerlendirilmelidir. Bu pist ve mesafede kazandığı iki koşudan sonra dış kulvar sorunu ile baş etmeye çalışan 2 Master Albert, bugün kulvar olarak daha uygun bir yer bulmuş. Ağır kiloyu kaldırabilir. 11 Daily Beauty, koşmuş olduğu 6 koşuda yeteneklerini az da olsa sergiledi. Bugün yeniden Happy'de koşacak olmasıyla dikkate alınmalıdır.
3. KOŞU

We The South kazandığı gün, dış starttan çıkan ve potoyu çok güçlü geçen 9 DAILY DELIGHT, Happy Valley'de 1200 metrede çıktığı üç pozitif koşunun ardından bu kez kazanmaya daha yakın duruyor. 

Şubat ayında bu pist ve mesafede kazanan ve bugün değişen jokeyi ile 3 Winning Ways, bu pist ve mesafedeki beş yarışının üçünde az farkla kaybeden 10 Dr Proactive ile daha önce bu pist ve mesafede koştuğu üç yarıştan iki üçüncülük çıkartan 6 Winner's Heart favorinin rakipleridir.

4. KOŞU

11 Star Luck'ın Valley'deki performansları çok iyi olmasa da çim pistte iyi koşan bir at olduğunu söylemek mümkün. Bu sezon beş yarışının dördünde plaseye girdi. Hafif kilosu ve iyi start çıkışıyla iddialı olacaktır. 3 Smart Leader, iki yarış önce yakın ara üçüncü olduğu sevdiği piste geri döndü. Üstelik bugün ona Eylül ayında birlikte yarış kazandıkları Moreira da geri binmiş. Ayrıca iyi starttan da çıkıyor. 5 E Star, Sha Thin'de 1200 metre mesafede Baltic Success'i geçmişti.  Orta kulvardan çıkacak olan safkan aynı başarısını tekrarlayabilir. 7 Seventh Sea, bu pist ve mesafedeki son koşularında pek iyi değildi ama pisti ıslak bulursa affetmez. 

5. KOŞU

8 Shamport, geçen ay bu pist ve mesafede İsland Shine'a toz yutturarak kazanmıştı. Bugün onu birincilik mücadelesinin içerisinde izleriz. İki yarış önce Sha Thin'de 1200 metre mesafede iyi bir birinciliğe imza atan 1 Victoriam, bu pist ve mesafede beşinci olduğu koşuda 12. kulvardan çıkıyordu ve kazanan atın çok gerisinde bitirmedi. 7 Grade One, Klas 3'te sergilediği forma ihtiyacı var. Fakat iki yarış önce bu klasta dış kulvardan çıkmasına rağmen kazandığı yarıştaki görüntüsü iyiydi. Süratli safkan 6 Hall Of Champ, bu defa şansını Happy Valley'de deneyecek. Sha Thin'deki dört yarışı da fena değildi. İyi kulvardan çıkıyor. 

HAPPY VALLEY TAM LİSTE ERKEN BAHİS ORANLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

6. KOŞU

Grubun en yaşlı ismi 4 Acclaimed Light, son koşusunda buradaki rakibi Vincy'yi zorlanmadan geçti.  1 World Famous, el değiştirdikten sonra 8 kez piste çıktı ve bir kez 1800 metre mesafede kazandı. Son koşusu Hong Kong Derbisi'ydi.  İkinci kulvardan çıkan safkan çok şanslı. 8 Blastoise, çok istikrarlı bir at. İki yarış önce çok yakın ara kaybetmişti. Antoine Hamelin idaresinde üçüncü kulvardan çıkacak olan safkan iyi yer tutup mücadelenin içinde olacaktır. 10 Red Elysees, bu pist ve mesafedeki iki koşusunda da plasede yer buldu. 

7. KOŞU

6 Tangmere, kendi klasına döndükten sonra iki yarışını da kazandı.  Bugün üçüncü birinciliğine uzanabilir. 2 Delightful Laos, henüz üç yaşında ve  İrlanda'dan geldikten sonra katıldığı ilk Hong Kong yarışını kazandı. Bir kez daha birincilikle buluşması hiç kimseyi şaşırtmaz. 5 Surrealism, son yedinciliğinde sprinte kalkmakta epey geç kaldı. Ancak daha önceki yarışlarında buraya yetecek performansı sergiledi. 10  Super Fast, son beş yarışı çok kötüydü ama  safkanın formunda ilerlemeler var ve sürpriz yapabilir.
PHILLIP WOO HAPPY VALLEY TAHMİNLERİ

1.Koşu: (8) FOX CHEUNGER //5-11-7
2.Koşu: (3) COMPASSION SPIRIT//9-11-2
3.Koşu: (9) DAILY DELIGHT BANKO
4.Koşu: (11) STAR LUCK//3-5-7
5.Koşu: (8) SHAMPORT//7-1-6
6.Koşu: (4) ACCLAIMED LIGHT//1-8-10
7.Koşu: (6) TANGMERE//2-5-10