DAHA İKİNCİ GÜNÜMÜZDE GULFSTREAM'İ CAZİP BANKOMUZLA BULDUK. HERKESE HAYIRLI OLSUN. DAHA BÜYÜKLERİNE İNŞALLAH.
1. KOŞU
Henüz üç kez koşan 3 Duhail, Listed yarışta ikinciliğe sahip. Bugün gerçek gücünü göstermeye çalışacak. Dün size Gulfstream yarışlarında bahsettiğim AL Shaqab'ın atı. Kalite kokuyor. Geçtiğimiz yıl bu yarışın dördüncüsü olan 7 Gold Vibe, o yarıştan sonra Eylül ayında yine bir Grup 3 yarışta kazandı, daha sonra Grup 1 L'Abbaye'yde Glass Slippers'a az farkla geçilmişti. 2 Sestilio Jet geçen yıl bu koşuda 8 Batwan'ı 1 boy farkla geçmişti. Onların birkaç boy gerisinde üçüncü olan da 9 Ken Colt'tu.  Batwan, o yarıştan bu yana hiç koşmadı. Safkanın tek başarısı ise 1600 metrede. Uzun zamandır yarış kazanamıyor ancak harika bir geri dönüş yapabilmesi için bu yarış iyi bir fırsat. 4 We Go, sentetik pistte üçte üç yaptı ancak çim performansı biraz zayıf. Yine de yumuşak pistte iki birinciliği olduğunu unutmamak lazım. 


2. KOŞU
4 My Charming Prince, bu grupta bu mesafede yarış kazanan tek safkan. Chantilly'de sentetik pistteki üçüncülüğünde eski formuna kavuştuğunu gösterdi. Black Comedy de form durumu iyi olan atlardan biri. Hem çim pistte hem de sentetik pistte çok iyi yarışları var. 10  Carribean Bay, Mart ayında sentetik pistte kazandı. 12 Royal Ghost, maiden yarışlarda fena koşmadı. Bu grupta iş yapar. 
3. KOŞU
15 The Champ, kışın sentetik pistte mükemmel yarışlar yaptı. Çimde üzerine koyarak devam edecektir. Ayrıca en içten çıkması da şansını arttırıyor. Godolphin'in tayı, bugün birinciliğin en güçlü adayıdır. 12 Musetta da iç kulvar avantajına sahip olan ve sentetik pistte son iki koşusunda bir kez kazandı. 1 Fiburn, ağır kilolu olsa da kalite jokeyiyle dikkate alınmalı. 6 Tarida, Mart ayında Saint Cloud'da ağır pistte ikinci olurken buraya yetecek performansı gösterdi. Ganbaru, Chantilly'de iki kez birinciliğe çok yaklaştı. Özellikle son koşusunda düzlükteki mücadelesi görülmeye değer. Daha önce çimde de çok iyi yarışları var. 
4. KOŞU
1 Coronado Beach, bugün yarıştan çıkan isimlerden biri. TJK yarış günü yayınladığı için şimdilik bizde görünmüyor ama kesin koşmayacak. 6 Chorba, Aralık ayında kariyerine burada başladı ve sürdirek favori katıldığı koşuda kendisine güvenenleri yanıltmayıp rahat bir birincililk aldı. Bugün de koşunun öne gelen isimlerinden biri. Yine bir Al Shaqab tayı olduğunu unutmayın. 5 Twist, Eylül'deki ilk koşusunda, daha sonra Grup 1 kazanan ve bugüne kadar geçilmeyen Victor Ludorum'a kaybetmişti. Zaten ikinci yarışını da kazandı. Bugün kendisi gibi güçlü rakiplerinden 4 kilo daha hafif koşacak olması ve ekürisinin bulunması çok büyük avantaj. 7 Mazagran, dünyaca ünlü Godolphin Ekürisi'nin bir atı ve ünlü aygır War Front'un oğlu. İlk koşusu fena değil. 8 Speak Of The Devil, Deville'deki ilk koşusunda ağır pistte kolay kazanmıştı. Bugün dökülenleri toplayabilecek güçte. 
5. KOŞU
Geçen yıl Ekim ayında Grup 1 Qatar Prix Jean-Luc Lagardere'yi kazanan ve daha hiç geçilmeyen 3 VICTOR LUDORUM bu koşuyu kazanamazsa kimin geleceğini kestirmek çok zor.  Daha önce buradaki 8 Ecrivain ve 6 Helter Skelter'ı  da geçmişti. Ben Godolphin'in iyi ahır bakımını da göz önünde bulundurup bugün banko yazacağım. 
6. KOŞU
2 Khayzaraan, son iki koşusundan birinde 9, diğerinde de 5 boy fark attı. 8 aydır koşmayan safkan bugün çok iyi bir geri dönüş yapabileceği grubu bulmuş. Ancak burada sert bir rakibi var o da 5 Tropbeau. Barzalona'nın bu koşuda Marly ve Secret Time'a binmemiş olması da önemli. Bu safkanın son üç koşusu G3-G2-G1 ve sadece son koşusunda Grup yarışı kaybetti. Yine Grup 3 galibi 8 Dream And Do, da bu koşuda iddialı olabilecek potansiyele sahip.
7. KOŞU 
1 SOTTSASS,  daha önce buradaki rakibi Shaman'a geçilen safkan ondan sonraki koşularında birden vites arttırdı ve ilk önce Grup 1 Fransa Derbisi'ni kazandı. Ardından da dünyanın en önemli yarışlarından biri olarak görülen Grup 1 Qatar Prix de l'Arc de Triomphe'da Waldegeist ve dünyanın en iyi atlarından biri olan Enable'ın hemen arkasından az farkla üçüncü oldu. Ben bu safkanın yine bir başarıya imza atacağını düşünüyorum ve alternatif tek yazacağım. 
8. KOŞU
Spinning Memories, Ağustos ayında Grup 1 Prix Maurice De Gheest'te yakın ara dördüncü olmuştu. O gün geçildiği bütün safkanlar ise İngiltere'den gelmişti. Mart ayında bir yarış gördü ve formunu yeniden buldu. 2 Alz, geçtiğimiz yılı Listed koşu galibiyetiyle kapattı. Bu sezon daha iyi yarışlar yapacak potansiyele sahip.  Wasmya, geçen yıl üst üste üç kez kazandıktan sonra Grup 1 yarışta 7 boy geride sekizinci kaldı. 3 Cloud Surfing's henüz kendini ispat edebilecek bir yarış yapmadı. Ama üst üste kazandığı yarışlar göz ardı edilemez. Godolphin'in 5 Dathanna'sı İngiltere'de dört yarış kazandı. Burada da Listed yarışta az farkla kaybetti. Burada birkaç sürprize de yer vereceğim. Kurgu müsait ne de olsa. 
9. KOŞU
17 Loona Spiago, son koşusunu sentetik pistte 7 boy farkla kazandı. Çim pistte de iyi yarışları var. Bugün kazanmak için bir önceki yarışından daha fazlasını yapması gerekmiyor. 14 Dragon Love, Chantilly'deki son yarışı çok kötü Ama bugün Soumillon'un binmiş olmasını es geçmemeliyiz. Bir önceki ikinciliği de fena değil. 4 Wyomia Jasmin, eküri değiştirdikten sonra Mart ayında iyi bir yarış yaparak üçüncülük elde etti. O günkü rakiplerinin daha zorlu olduğunu da söylemek lazım. 2 History Chop, Aralık ayında sentetik pistte yarış kazandı. İstikrarsız ama yetenekli bir at. 8 Dirty Dozen da birçok kez tabela içinde yarışlar yaptı. Bu koşu her ihtimale açık olduğundan iyi jokeyiyle onu yazmakta da fayda var. Buraya da şablonda ilavelerim olacak.


10. KOŞU
Mister Mario, 18'de sıfır çekti ama hem Barzalona biniyor hem de çimde kumdan daha iyi. Chantilly'deki çim yarışında yaptığı üçüncülük de iyi. Ki o yarışında da Barzalona biniyordu. 12 Where Is Charlie de koştuğu 31 yarışta sıfır çekti. Ancak iyi yarışları var. Bu koşuda düşünülmeli. 2 Andrea Doria, üçüncü olduğu koşu sonrası satıldı ve ardından yeni sahipleriyle bir yarış kazandı. Burada da iyi bir sonuç alabilir. 6 Lady Arkadina istikrarsız bir at ama daha önce iki yarış  kazandı. Bu grupta ihmale gelmeyecektir. Benim buraya da ilavelerim olacak. Hatta geniş kurguda H bile yapabilirim.
Yabancı Yarış Profesörü Longchamp At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

3 VICTOR LUDORUM BANKO
2.5 // 8
1 SOTSAAS // 6
7.2.1.3.5
17.14.4.2.8.11.15.3.18.6
8.12.2.6.14.18.3.5.11.13

50 TL // 150 TL 
1. ALTILI
3.7.2.8.9.4
4.8.10.12.9.2.5.13
15.12.1.6.5
1.5 // 7.8
3 VICTOR LUDORUM BANKO
2.5 // 8

48 TL // 144 TL