1. KOŞU

Geçen ay bu pist ve mesafede boyun farkıyla geçilen 8 Meilleur, bu koşudaki rakipleri Indian Gulch ve Browns Gap'i geçti. Ondan sonraki koşusunda ise 1 The Khan üçüncü olurken epey gerilerde bitirdi. Ancak şu var ki o gün mesafe 1400 metreydi. Yani safkana kısa geldi, diyebilirim. Bugün ideal mesafesinde koşacak olmasıyla bence yarışın da favorisi. 4 Gran Greyfrost, Ocak ayında Gulfstream'de 1600 metrede kazandı. Bugün uzayan mesafede daha şanslı olacaktır. 

2. KOŞU

Burada koşacak atların çoğu ara vermeden yarışlarına devam ederken 4 High Five Cotton ve ekürisi 8 One Lucky Step, son olarak geçen yaz Delaware'de koşmuşlardı. Ancak her iki safkan da uzun zamandır Tampa Bay'da çalışmalarını sürdürerek nefes açıklarını kapatmak için uğraşıyorlar. One Lucky Step bu mesafeyi çok seven bir at, High Cotton da geçen sene Tampa Bay'da üçte üç yaptı ve biri 1100 metrede, diğeri 1200 metrede, sonuncusu ise 1400 metrede daha sonra orta mesafelerde başarılı oldu.  Ben bu yarışın her iki safkan için de çok uygun rakiplerle dolu olduğunu düşünüyorum. Bu safkanın birinciliklerinin bugünkü jokeyi Daniel Centeno ile olduğunu da söylemeden edemem. 

Yarışın bombası ise Angel Suarez ile koşacak olan 6 Frans Salsa'dan gelebilir.  O da kısa mesafelerde etkili bir safkan. İlk ayakta biraz risk alacağız ama bu programda buna değer. 

3. KOŞU

6 Analyzeyourvision daha önce Gimmeabreak ve Fifth Of November'ı geçti. Son üçüncülüğünde ise bir ara gerilere düşmesine rağmen sonlardaki güçlü ataklarıyla üçüncülüğü kurtardı. Form durumu iyi, yarış tecrübesi yeterli. Grupta abartılacak bir at da yok. 3 Cask, daha ilk üçe giremedi ama grubun en iyilerinden biri olduğu söylenebilir. Bugün maidenden çıkması kimseyi hayrete düşürmez.4. KOŞU

İlk koşusunu beğendiğim 3 Palaces Diamond, formunu ilerlettiğini hazırlıklarında gösteriyor. Bugün alt gruba gelen ve buradaki ilk yarışına çıkacak olan 11 Loopy, patlama yapabilir. La Wapa, son yarışını 1100 metrede yaptı ve mesafe biraz kısa geldi. Bugün 100 metre daha uzayan koşu onu birinciliğe taşıyabilir. Ayrıca o gün Glitter Girl'ü geçmiş ve hatta 8 boy fark yapmıştı. Sense A Million formunu bir ilerletip bir düşüren bir safkan olsa da burada şans bulabilir. İlk kez koşan atlardan 6 Donachitu ile 4 Malibu Ridge'in de hazırlıkları güzel. 

5. KOŞU

Eski koşularına göre bugün daha düşük seviye rakipleriyle koşacak olan 1 Relishment, iki yarış önce yaptığı ikinciliği tekrarlarsa kazanır. Finger Lakes'te iyi yarışlar yapan ve beş ay sonra iki yarış gören 4 Grammi Dance bugün ters bir yarış yaparsa kupon bırakmaz. zor koşuda yazılmalı. 11 Travel Agent  da iyi form durumuna sahip olan atlardan biri. Bu seviye yarışlarda daima ön sıralarda yer buluyor. Mart ayında Travel Agent'ın arkasında bitirse de sonrasında toparlayan 14 Catch Ya Later Bro, bu pist ve mesafede yarış kazanan 12 Sacco And Vanzetti, son yarışlarında toparlanan 8 Awesome Romeo kazandığı koşuya göre mesafe biraz uzasa da 9 Molokai Night, formunu bulan 2 Row The Boat bence sonraki ihtimaller. 

6. KOŞU

Bugün bu yarışta tercih yapmak çok zor oldu. Aslında ilk bakışta beş altı at yazmak lazım gibi duruyor ama bu elimizi çok kötü bir şekilde zora sokar. Biraz inceleyince eledim eledim ve 7 LAST PROMISE'i banko yazmaya karar verdim. Safkan bir boş bir dolu yaparak ilerliyor. Bunun sebebi de bir iyi, bir de denk rakiplerle koşturulması. Bir çimde, bir kumda koşması. Mesela son yarışı Allowance, bu yarışı Claiming. Bugünkü rakipleri yine denk. Yani geçmesi beni şaşırtmaz. Pistin çim olması da ayrı bir avantaj sağlıyor. Olef Hernandez, orta seviye bir jokey ama bu eküri son birkaç yarıştır atlarına onu bindiriyor. Henüz kazanamadı. Bugün neden olmasın, diyorum ve banko yazıyorum.

Bu ayağı tek atmak istemeyenler için bir dipnot bırakmak istiyorum: Buradaki 6 Dcraziness, 2017 yılında Gulfstream'de çok iyi atları geçti. Sonra sakatlandı. 2018'de vasat yarışlar yaptı. Geçen sene burada tam toparlandı denildiğinde yine sakatlandı ve 11 ay koşmadı. Bu yıl üç kez koştu ve son koşusunda buradaki 2 Rudiger kazanırken onun üç boy gerisinde bitirdi. Tabelayı burunla kaçırdı. Bu ayakta riske girmek istemeyenler yazabilirler.

7. KOŞU

Son ayakta ise 2 Maidu'nun son ikinciliği harika ötesi. Bu gruba fazla gelecek bir performans sergilemiş. 5 Flatout Screaming'in ilk yarışı çok iyiydi ama ondan sonra pek başarılı olamadı. Daha sonra ise orta mesafede iyi bir yarış yaptı. Buradaki ilk yarışı kısa mesafedeydi. Şimdi mesafe uzadı ve Raul Mena biniyor. İyi kulvardan da çıktığını düşünecek olursak kuponlarda yer vermemiz gerekir. 4 Crack Of Down, son koşusunda beyaz bayrak ayna yapmaya çalışsa da rakipleri bunlara göre çok daha sertti. Son virajdan sonra çakıldı diyebilirim. Yine iç kulvardan çıkıyor ve yine deneyecektir. Kazanırsa kasayı doldururuz. 
Yabancı Yarış Profesörü Tampa Bay At Yarışı Tahminleri

Tahminlerim çim piste göredir. Pist değişmez ama değişirse yeniden bakmayı unutmayın.


4 HIGH FIVE COTTON // 6
6.3.9 // 4.8.1
3.2.7 // 8.10
1.4.11.12.8.9.2
7 LAST PROMISE BANKO
2.5.4 // 10.11

9.45 TL // 105 TL 


ATLAR ÇIKMADAN ÖNCE

4 HIGH FIVE COTTON // 6
6.3.9.2 // 4.8
3.11.2.7.6.4
1.4.11.14.12.8.9.2
7 LAST PROMISE BANKO
2.5.4 // 10.11 

28.8 TL // 144 TL