Bugün her koşu hakkında küçük küçük bilgiler verdim. Hangi at kimle koştu, nerede koştu, son durumu nedir gibi, çeşitli yorumculardan derlediğim bilgileri paylaştım. Hem ön çalışma olacaktır hem de içerisinde işe yarar atlar bulacaksınız. Herhangi bir sıralama yapmadığımı da söylemek istiyorum. 


1. KOŞU

İlk ayakta, ilk kez koşacak olan Wild Majesty ve Thesee isimli safkanlar orjin bakımından mesafeye çok uyumlular. 6 Wild Majesty, bir Kodiac tayı olmasıyla en dikkat çekici kısrak diyebilirim. 7 Theese ise şampiyon antrenörü Andre Fabre ile dikkatimi çekmeyi başardı. 5 Matello, katıldığı yarışların yarısında plasede yer buldu. Ancak bugün bu mesafeye ilk kez çıkacak. Son startında ise favori olarak koşmasına rağmen o gün üçüncü olan buradaki  2 Excalibur'un gerisinde bitirmişti. 3 Bentley Mood, buraya handikap yarıştan geliyor. Yalnızca bir kez koşup etkili olamayan Berneuil ve Kingsfold'un şans bulacağını sanmıyorum.2. KOŞU

Fransa'nın en başarılı aygırlarından Wootton Bassett'in bir tayı olan 3 Anfrati, Saint Cloud'da dördüncü olurken iyi görünüyordu. Boudot'un da binmiş olmasıyla yazılır. 2 Calypso Rose geçen yıl üç kere tabela yaptı. Bu yıl da Fotainebleau'da bir kez koşup üçüncü oldu. Yarış görmesi avantaj. 1 Incendiere, ilk defa kapalı gözlük takacak, üzerinde Maxime Guyon var. 10 Ascot Jungle, süratli atlardan oluşan pedigrisi ile ilk koşusunda sürpriz yapabilir. Bugüne kadar bir kere koşan 5 Gallya, o gün en sonuncu oldu. Burada Barzalona ile bir şeyler yapabilir mi göreceğiz.

3. KOŞU

9 Kentish Waltz ve 10 Shot In The Dark geçen hafta Deauville'de aynı yarışta koşup Royal Aspiration arkasında beşinci ve altıncı oldular. Ancak Royal Aspiration daha sonra buradaki 5 On The Edge ve 4 La Mirada'ya geçildi.  End Of Story son olarak 1100 metrede Salon-De-Provence'de kazandı. 7 Qayes, o gün dördüncü olmuştu. Kısalan mesafede bugün bu grupta nasıl koşacağını merak ediyorum. 

4. KOŞU

8 Lightoller, Chantilly'deki yarışlarında formunu bulduğunu gösterdi. Tecrübeli safkan 4 Chef Oui Chef, bugün kazandığı yarışa göre 2 kilo daha az koşacak. 
2 Shams Brazilerio, Cagnes'te doğru koşullarda yarışmadı. Son yarışında Chantilly'de buradaki Tenorio ve Achille Des Aigles'i de geçti. 9 Actually In Love son koşusunda 66 ganyanla bir alt grupta kazandı. 

5. KOŞU

2 Nehou, Mart ayında Fontainblue'da dördüncü olurken formunu biraz ilerletmişe benziyordu. Bir İfraaj tayı olan 6 Katafonic, Şubat ayında Deauville'de yeşil ışık yaktı. Bugün çok daha iyi koşacaktır. Boş kilolu 8 Ernan Cortes, ilk koşusunda buradaki birçok attan iyi koşabilecek bir orjine sahip.

6. KOŞU

5 Princesse Ilia, ilk yarışında politrak pistte koşup ikinci oldu. 4 Anobar, gruptaki en tecrübeli at: 10 yarış koştu, yarısında plaseye girdi. 1 Perhaps, ilk yarışında programın önemli favorilerinden biriydi. Ama çok kötü koştu da denmez. O yarışta düzlükteki performansı çok iyi. Güçlü ekürinin atı ve kaliteli jokeye sahip. Antrenörü de yabana atılamaz. 
7. KOŞU

2 Ficelle Du Houley, Deauville'de kazandı.  6 Golden Box, son olarak Grup 2'de koştu. Geçen yıl iki kere listed yarışta plase yaptı.  Bu yarış bulunmaz bir nimet gibi duruyor. 5 Bergamasque, bir yıldır koşmuyor ama iyi at. 4 Kingstar, ilk defa bu denli bir gruba çıkacak ama daha önce üç birinciliği var.