Yazarlarımızın yarış yorumlarına günlük olarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki bağlanntıya tıklayıp siteye yönelebilirsimiz.Yeni yılda temennimiz geçtiğimiz yıl yakaladığımız sinerjiyi aramıza yeni katılacak arkadaşlarımız ve sizler ile birlikte Sihirli Kantarma ailesi olarak tekrardan yakalamak. Herkese sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bol kazançlı bir yıl diliyorum.


Yarış yorumları beş ay sonrası İzmir, Bursa ve bu pistte olmak üzere sert gruplarda üç koşuya çıkan safkan eksiklerini gidermiş durumda. Dört gün önce 600'ü 37, 400'ü 24.3 çok rahat, 100 işini ise 1.03 ile tamamladı. Grubun uygunluğu dolayısıyla kısa mesafeye rağmen kazanacağını düşünüyorum, günün bankosudur. 

SOFRATEPE Yarış hayatına 4 yaşında start alacağı koşu ile başlayacak tayın Kaizbert'in Türkiye'de ki üçüncü kuşak temsilcisi Zepka yavrusu. Geçtiğimiz günler Zebercet ve Umutlu gibi isimler de 1 ve 2. kuşağın temsilcileri idi. Makina çıkışında sorun yaşamayan isim, uzun işini İstanbul kaba kumda yani iç pistte 1000'i 1.13, 400'ü 29 hafif çalışarak,daha sonra ise 800'ü 1.03, 400'ü 31.7 çok rahat yaptı. Tecrübe eksikliğine rağmen ilk at olarak öneriyorum. 

Yarış yorumları şuana kadar ki koşuları dikkat çekmese de İstanbul'da yaptığı tatminkar hazırlıklarıyla Bursa'da altıncılıkta kalan, bugün farklı  performans göstereceğine inandığım Namzet ikinci şanslı isimdir. Kalitesi ile gösterdiği inişli çıkışlı istatistiğine bugün son vereye çalışacak olan Anadolu Poyrazı ve koşu tecrübesi faza olup grubun pişkin isimlerinden Haralı sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

HAZELNUT Üçüncü olduğu yarışı sonrası az daha uzayan mesafede kazanmayı bilen Hazelnut, Last Poet ve İndian Radja gibi seri isimlerin anne, kaliteli safkan İndian Dady'nin ise tam kardeşi. Baba da Green Gönen olunca uzunda daha çok etkili olabilecek potansiyele sahip kısrak, İstanbul iç pistte 24.8 rahat işiyle birlikte uygun grupta ilk atımdır. Son iki koşusunda beklenilen altına kalan Abbas Yolcu ve Sand Bllesrt'in anne kardeşi Wın By Me, iki gün önce 800'ü 50, 400'ü 24.5 çok rahat galop yaptı. Bugün sürprize imza atabilecek isimlerdendir. İstanbul pistinde aradığını bulamayan Darth Wader, grubun diğer kaliteli isimlerinden. Üç isim bu ayal için yeterli olacaktır. 

Yarış yorumları Yeni yılın başlamasıyla birlikte kaliteli isimlerin bir çoğunu Şartlı koşularda görebiliriz. Sebebi ise kazanca göre yarışlara kayıt olmaları. Bunlardan bir tanesi de Amazing Love; son startlarına baktığımız da çoğunlukla uzun mesafeyi seçmiş fakat bu yıl Bursa'da 1300 ve 1400 kumda birincilikleri bulunurken sert de rakipleri geride bırakmıştı. Bursa'da sürdürdüğü hazırlıklarıyla ilk atımdır. Koşunun süratli gitmesinden faydalanacak Penguen tam mesafe atı, Bu tip gruplarda ve hızı yüksek tempo da bu sene iki defa burada 1200 kum birinciliğine imza attı. İstanbul iç pistte 800'ü 50, 400'ü 24.5 rahat işi de yeterli olan isim ilk rakip olarak değerlendirilebilir. Daha geniş oynayanlar Alfakızı'nı da kuponlarına ekleyebilirler.