DR PARKER

Tayı günün bankosu olarak önereceğim. İki yarışıda kum pistte. Rakipleri içerisinde bulunan Hall Rich Legacy, Handsome Efffort son yarışında mağlup etmeyi başarmış.. Dr Parker hariç içlerinde en iyi koşan isim, üçüncülükte kalan Hall Rich Legacy. Ancak mesafe kısa gelebilir. Çünkü, o gün bekleme yapıp rakibinin uzak farkla gerisinde kalmış. 

Dr Parker'ın koşudakşi hız endekside çok iyi. Koşunun başlamasıyla öne düşen rakibine mağlup oldu fakat, bugün bence kendisi bunu deneyecek ve başarılı olacağını da düşünüyorum. Gruptaki isimlere dayanacak güç ve hıza sahip olmasından dolayı Dr Parker'ı günün bankosu olarak öneriyorum.

ITSHERLUCKYDAY

Koşu ilginç bir hal alacak gibi. Çünkü koşunun favori isimleri Prıncess Lıva ile Sold On Salsa tempoyu seven isimler. Ben ikisininde önde ısrarcı olacağına inanıyorum. İtsherlucklady ise bekleme yapmayı seven bir isim. Kazandığı ve ikincilik aldığı yarışında öndeki tempolara kolayca uyum sağlamış ve iyi dereceler çıkarmış.

Bugünde favorilerin mücadelesinden faydalanıp düzlükte ayırabilir. 600'ü 37.2 rahat işi ile Koşunun seyrine göre ilk sırada değerlendirilmelidir. Scoot Peith ve antrene eden Hams eşleşmesinden 4 koşudan iki birincilik çıkmış. 

RETRO STREET 

Bugün AGF tablosunda gerilerde görünen kısrak şanslı olacaktır. Geçtiğimiz yıl bTampa Bay'da katıldığı üç koşunun ikisinden kazanarak ayrılırken, diğerinden ise ikinci olarak ayrıldı. Bir birincilikte Belmont'ta yine çim pistte kazanmış. Son dört koşusu Gulfstream'da etkili olamamış. 

Ama buradaki performansına bakıldığı zaman farklı neticeler aldığı ortada. 800'ü 51.5 rahat işi var. Ayrı bir istatistik ise Antrene eden Hess ve binici Scoot Spieth eşleşmesinde üç koşudan iki birincilik çıkmış. Retro Street'e sürprizde şans verilmelidir. 

UNDERCOVER OUTLAW 

Kısrağın %2 gibi düşük AGF oranı ile çıkması çok ilginç. Nedeni ise grupta güç dengelerinin eşit olması ve ismin bu pistte katıldığı tek yarıştan ikincilik çıkarması. Son iki koşusuna göre kıyaslayacak olursak Agf oranının düşmesi doğal. Ancak, Gulfstream'da 11 bin ve 25 bin dolarlık koşularda etkisiz olması  en büyük nedenlerden. Bugün seviye oldukça düşürülmüş. 

Antrene eden Woodard geçtiğimiz yıl burada 17 koşudan 7 birinciliği kum pistte çıkarmasını safkanlarla bilmiş. Oaklawn'daz hazırlıklarını sürdüren Undercower Outlaw, 1000'i 1.04 işiyle denk grupta sürprizi yapabilir. 

MONJA

Muhtemel rakipleri arasında en seri isim. Son koşusunda iki,nci olurkende öndee kendi temposunu kurmuş bir isim. Kötü yarışlarına baktığımda hem dış kulvar faktörü hemde sert rakiplerin olması şansını azaltmış.  Bugün tam dişine göre grupta start alacak. Önde tempoyuda yakalayabilirse Monja bir çırpıda koşuyu lehine çevirebilir. 

Çıkan atlar olacaktır. Geniş oyun tahminim 80-100 TL arası olacak. Herkese bol şans diliyorum. 


NORMAL ALTILIM

4-DR PARKER
5.6.2
10.3.6.8.2.1
3.7.4.8
7.4.6.10.5.3
6.4

36 TL 

ALTILIM

4-DR PARKER
5.6.2
10.3.6.8.2.1.5
3.7.4.8
7.4.6.10.5.3
6.4.3.10

105 TL