Sitenin en çok güvendiği isim 1. koşudaki  HARDWIRED(3)'dır. 
OĞUZBOYLU Bambaşka giriş yaptığı Adana pistine üç defa seri olarak birincilik sığdırdı. Zaten yarış yaşamına başladığı Ankara pistinde potansiyeLE sahip olduğunu ortaya koyan safkan maiden dan biraz geç çıkmış ve sonrasında çıtayı biraz daha yükseltmişti. Kaba kumda daha iyi neticeler aldığını kazandığı son startında çok sert rakipleri geride bırakarak fazlasıyla ortaya serdi. Ciddi rakip olarak gördüğüm Dede Seydo'yu bu sene iki defa gerisinde bırakmışlığı da bulunuyor. Keza diğer rakiplerine üstünlük kuran Oğuzboylu yeniden bankomdur.

FLYING ZEUS: İstanbul'da bugünkü rakiplerinin birçoğuna göre daha iyi gruplarda start alan safkan hazırlıklarını Bursa'da 1200 metre 25 // 1.04 // 1.17 rahat şeklinde dereceli bir çalışmayla sonlandırmış. Grashof, Canoğlum gibi isimlerle başa baş dişe diş mücadele eden safkanın jokeyi Ayhan Kurşun'un da tek yarış için Kocaeli'ye geldiğini düşünecek olursak kuponların favori hanesinde yer vermememiz için bir sebep göremiyorum.


CAPTAINS BABY: İstanbul'da katıldığı kariyerinin ilk startında yarış boyunca önlerde yer tutan safkan viraj dönülürken en öne sarkmış ve bir ara kazanacakmış hissi uyandırmış olsa da 300 direği geçilirken tempo kaybederek koşunun üçüncülüğünü elde edebilmişti. O gün ilk iki sırada yer alan Megaladon ve Sunny Victory benim ilerisi için ümitli olduğum taylar. Yani çok kıymetli bir üçüncülük yaptığını söyleyebiliriz. İstanbul iç pistinde gerçekleştirdiği 1000 metre 25 // 1.04 şeklindeki galobu da burada tatlı bir sürpriz yapması için yeterli görünüyor.

UÇANBİLGİN: Kasım ayındaki üst üste iyi yarışlarının ardından İzmir'de 17 handikap koşudaki beşinciliği de ilgimi çeken safkan Kocaeli'deki son sekizinciliğinde ağır kilosunun dezavantajını yaşadı. 27 // 55 rahat dereceli sprinti de tatminkar. Bugün önde Saygon'u sıkıştıracak olan bir Garanti bulunuyor ki bu da safkanın işine gelecektir. Ön grubun arkasında sürükleyerek düzlüğe kadar gelip ardından yapacağı ataklarla birincilik mücadelesinin en güçlü adayı olduğunu düşünüyorum.

YILDIZHAN STAR: Ayın 14ünde jokeyi Kadir Tokaçoğlu idaresinde 24 // 1.01 // 1.13 rahat şeklinde çok iyi bir çalışma gerçekleştiren safkan zaten bu grubun çok üstünde bir isim. Son startında da beyaz bayrak ayna yaparken adeta paralı galop yapmıştı. Bugün bu gruba geçilmesi herkes gibi benim için de büyük sürpriz olur.


KARATEPELİ: Babaarif'e bir boy farkla geçildiği gün Sıkıntı Yok'u gerisinde bırakan safkan jokeyi Murat Gündüzeli ile iyi bir uyuma sahip olmakla beraber birlikte çalıştıkları 18 Ocak günü 1000 metre - 29 // 1.10 rahat galobunda da binicisine güven vermişe benziyor. Zira bugün kazandığı Surşahini'nden inmeyi seçmiş. Ben çoğu yerinde sürpriz arayacağım bültende bu ayağı da Karatepeli'yi banko olarak değerlendireceğim.

MÜFETTİŞ: Bugüne dek Kocaeli'de üç kez start alan safkan 1-4-1 şeklinde bir toto gerçekleştirdi. Sorunlarından ötürü aralıklarla start alan Müfettiş, bugün Yıldızhan Star yarışından kaçarak bu grubu tercih etmiş. Gerek Kocaeli'de gerek İstanbul'da olsun bu ve benzeri gruplara çoğu defa hakimiyet kuran safkan gördüğü yarışların ardından bir sprint iki galopla katılacağı mücadelede etkili pilotu ile benim ilk şans verdiğim isim olacak.