Greyville Favori ve Sürpriz Atların Listesi

INDIAN MOST Daha önce site tahminlerinde Gizli Eküri ve Serkan Yaşar'ında banko olarak önerdiği ve üzerinde durduğu safkanın artık kazanma vaktinin geldiğini düşünüyorum. Nakıt'e kaybettiği koşuda kendini ispatlama fırsatını yakalayıp akabinde son yarışındaysa mesafe biraz daha uzun olsa yarışı kazanan Casanova ve ikincilikte kalan Wets Grove'a hakimiyet kurabilirdi. İstanbul'da adından söz ettirmiş Bayezıd'la da kardeş bir isim. Koşu hazırlıkları da en üst seviyede denilebilir. Kilo avantajının da yarışın sonlarına doğru belirgin faktör olacağı kanaatindeyim. Güçlü kan hattı ve formda jokeyiyle günün alternatif teki olarak öneriyorum.

BÜYÜK AJİBA İki seneye yakın ara vermek zorunda kalan kaliteli safkan gördüğü yarışlarıyla toparlanma sürecini çabucak atlattı diyebiliriz. Kısa mesafede piste çıktığı son yarışında koşuya tempo veren safkan dördüncü olabilmişti. Hazırlıklarını beğendiğim Büyük Ajiba benim ilk şlans verdiğim isimdir. İstanbul pistinde kısa mesafeli kazandığı koşularını hatırladığımız Andiamo son koşusunu kazanarak morallendi. 800//48 derecesi bugünde kendisine şan yaratacak güzellikteydi. Mesafe ayrımı yapmadığını düşündüğüm Yılmazhan etkili olabileceği rakiplerinin arasında şanslı olacaktır. 1200-1.14 dereceli galoba sahip Has ve toparlanan Harputlunun Oğlu benim şans verdiğim diğer isimlerdir.

MISS BALKAN Startla öne düştüğü koşuları çok farklı olan kısrak uzun sürdir koşu görmeyen Blue Eyes, Rocky For Mnm ve ilk defa bu piste çıkacak Snake Egg hariç diğer tüm rakiplerini geride bırakmıştı. Önde prese maruz kalacağı Blue Eyes ve Prıncess Rio var. Ben bu iki isiminde Mıss Balkan'ın temposuna ilk etapta ayak uyduracaklarını sanmıyorum. Çünkü daha sert gruplarda bile önce düşmeyi başarmış bir isim. Tolga Yıldız'la uyum içerisinde olan Mıss Balkan'ı daha etkili olabileceği mesafe ve grupta günün bankosu olarak öneriyorum.

INDIAN MOST: Hatırlarsanız size ilk koşusunda İndian Most'u banko vermiştim. Çok iyi orjinli bir at. Ona o gün o kadar inamıştım ki yanına at yazmak aklımdan bile geçmemişti ama çok kötü koştu. Sonra 7 ay bir arası oldu. Geri dönüşüyse harikaydı. Her koşusu bir ötekinden daha iyi olmak şartıyla her defasında kendisini biraz daha geliştirdi. Son yarışındaysa burada koşan Casanova'ya geçildi ancak ben yarışı ikinci kez izlediğim zaman içeriden dışarıya açılmakta geciktiğini fark ettim. Zaten o gelişle geçmesi gerekiyordu. Bugün o rakibine göre kilo avantajı çok fazla ve de gruba göre de hafif kiloyla koşacak. Nevzat Avcı da bunun gibi atlara hakkıyla binen bir jokey. Eğer bugün bir hatası olmazsa kazanacaktır. Olur da İndian Most beklediğim gibi koşmazsa, bu ayağın çok karışacağını düşündüğümden geniş oyunumda çok at yazacağım. Fakat küçük kupon dolduranlar tek atabilirler.


GEOSTORM: Bugün bu ayakta üç tane kaçak at var. Bunlarsa Ilıca Bey, Silent Scream ve de Türütoğlu. Ağır kilolu Silent Scream'in son yarışını izleyecek olursanız çok iyi form yakaladığını görebilirsiniz. Türütoğlu da düzelmiş durumda ki Murat Gündüzeli binmiş, bir de Ilıca Bey var. Türütoğlu her zamanki gibi liderliği alacaktır ama Silent Scream onu yalnız bırakmayacaktır. Diyelim ki Silent Scream ağır kilolu diye çok bastırmasın. Bence Türütoğlu önde hiç yalnız başına kalmayacak çünkü Ilıca Bey onun nefesini koklayarak gidecek. Buradaki Geostorm'la Ilıcabey'in sahipleri akraba ve kaçak olan Ilıca Bey'in fedai yarışı yaparak ön tarafı dağıtıp sprinter Geostorm için yol açacağını düşünüyorum. Bu şekilde koşulmasını beklediğim bu yarışta ben İstanbul'daki sert grup koşusunu dikkate almadığım Geostorm'u banko yazacağım.