16 Eylül Greyville Jokey Antrenör İstatistikleri


JOKEY İSTATİSTİKLERİ
ANTRENÖR İSTATİSTİKLERİ


HASYAĞIZ: Ayın 14ünde Ahmet Çelik idaresinde 1000 metrede 1.03 rahat yapan safkan son kısa işinde de çok akışlı ve iyi durumda görünüyordu. Bugüne dek Ahmet Çelik idaresinde üç yarış kazanma başarısı gösteren Hasyağız son olarak Grup 1 Ankara Kalesi Koşusu'nda yedincilik yaparken sınıfını belli etmişti. Kısa mesafede oldukça etkili bir isim olan Hasyağız'ın kendi klasında koşacağı bu mücadelede etkili sprintiyle sonuca gitmesini bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

HAWKİNG Ankara'da katılıp ikinci olduğu ilk yarışında ilerisi için ümit veren tayların başında geliyordu ama ben bunu fazlaca ileriye götüremediğini düşünüyorum. Baba Cuwee'e geçildiği yarışında artıramamıştı. A3 koşuda ise beşincilikte kalırken en azından sert rakiplerinin gerisinde kalmış ve bir çoğunu da arkasında bırakmıştı. Son yarışında sulu pistteyse çok kolay birinciliğe adını yazdıran Hawking için rakipler uygun görünüyor. Erhan Yavuz ilk defa biniciliğini yapacak ama ben üstesinden geleceğini düşünüyorum. Yarışı çok gerilerde takip etmemesi halinde yine kazanacaktır. Günün bankosu olarak kuponlara yazılabilir.

HAWKING:  Triton ile anneden kardeş olan safkan bugüne dek sadece kumda koşsa da ilerleyen dönemlerde çim pistte de başarılı olacağına inanıyorum. Son startında olumsuz pist koşullarına rağmen oldukça düzgün aksiyonlarla ve birçok rakibine göre oldukça çok kolay bir tempoda foto finiş çizgisine uzanan Hawking yalnızca iki yarış için Adana'ya gelen jokeyi Erhan Yavuz idaresinde iştirak edeceği bu mücadelede dişine göre rakipler arasında birinciliğin en güçlü adayıdır. Günün alternatif teki olarak değerlendirilebilir. 

ÖZGENAĞA: Annedi Sürmenebeyi kısa süren kariyerinde yedi kez start alıp beş kez kazanmış bir kısrak. Bilgin - Yaşarcık eşleşmesinin tek tayı olan Özgenağa da katıldığı dört koşunun üçünü kazanarak, tıpkı annesi gibi kazanmayı bilen bir tay olduğunu gösterdi. Kazanmayı bilen diyorum çünkü bazı safkanlar var ki onlar için kazanmak büyük bir sorun. 800 metre - 27 // 55 rahat galobuyla formunu sürdürdüğünü de gösteren safkan dengi rakipler arasında, işimi son ayağa bırakayım, diyenlerin tek tercihi olabilir.
Yorum Gönderme

0 Yorumlar