KAFKASIM

İlk yarışında favori olarak önerdiğim tay, koşu içinde yaşadığı sıkıntılardan dolayı istediği performansı sahaya yansıtamamıştı. En dış kulvardan çıktığı için virajda dışarı doğru açılıp bayağı hamle kaybetmesine rağmen düzlükte artırmaya çalışmış, ama yürümemişti. Kafkasım'ın annesi Babaarif gibi klas bir isimle kardeş. Ayrıca kısrak annesi ise Kafkaslı. Koşu hazırlıklarını iç pistte 600'ü 40, 400'ü 27 rahat ile tamamlayan Kafkasım çim pistte daha farklı koşacaktır. 

Henüz yarış hyayatının ilk startına çıkacak olsada hazırlıklarıyla dikkat çeken Hür Uçan tecrübesizliğinden yakınmaz ise koşuda şanslı isimlerdendir. Annesi günümüzde koşan ve bir grup koşu kazanıp, üç defa tabelada yer alan kaliteli bir isim Babaismail ile kardeş. Sentetik pistte 1000'i 1.08, 400'ü 26 rahat ve 400'ü 25.3 kısa sprintiyle favoriler arasındadır. 

FİNAL

Orhan Meker'de altıncı olurken dikkat çeken isimlerin başında geliyordu. Binicisi Ali Kaçmaz Final'e o gün çok kötü binmişti. Koşuyu en geride takip edip, düzlükte önce dışa geç açılıp, sprintine geç başlayınca, geç açılıp, rakiplerinden daha dinç ve diri potoya girmişti. Kilo alarak katılacağı yarışta Kocakaya avantajıyla Final, ters sonuca imza atabilir. 

MY BILLIONAIRE

Kocakaya aldıktan sonra safkan daha farklı koşu performanslarıyla iyi sonuçlar almaya başladı. Çok daha sert gruplarda yakın ara kaybettiği yarışları ve tabelanın son basamağında yer aldığı koşuları çok iyiydi. Bugün arası rakiplerinin olması fazla etkilemez ise 800'ü 51.8, 400'ü 25 rahat işiyle kazanacağını düşünüyor, My Billionaire'i günün bankosu olarak öneriyorum. 

DALOĞLU

Belki mesafe azda olsa safkan için kısa ama koşuda birçok seri ismin olması işine yarayabilir. 10 gün öncede bir koşu gördü. Eğer binicisi düzlükte iyi yer tutabilirse iki gün önceki 600'ü 44, 400'ü 29 çok rahat işiyle Daloğlu kazanabilir. Geçen ki koşusunu sert grupta koşup etkisiz kalsada Selçuklubeyi sürpriz yapacak isimlerdendir. Adana'da geçen sene bu mesafede kazanırken denk rakipleri mağlup etmişti. 

CHERI CHERI LADY

Böylesine sert grupta Chery Chery Lady belki rakipleri koşu görse idi kazanma şansı olmayabilirdi. Ancak, bu yıla gruptaki isimlerden daha erken kazanarak başladı. Geçtiğimiz yılda Tali Çalbatur koşusunun galibi bir kısrak. Önde temposunu bozacak bir isimin olmaması da oldukça cazip konuma getiriyor kısrağı. İki gün önce 1000'i 1.04, 400'ü 25 rahat galobuda fena olmayan Chery Chery Lady, beyaz bayrak ayna yarışı yapıp, günün sürprizini gerçekleştirebilir. 

LADY OF PARTHENIA

Yarış hayatına başladığı çim koşusundan sonra katıldığı 5 sentetik kum yarışından üçünü kazanan kısrak, 9 gün önce Derya Beşikçi koşusunda adım atmadı ve on ikinci olarak kötü performans ortaya koydu. Saetta'nın tempoyu belirleyeceği yarışta 800'ü 50, 400'ü 25 rahat işiyle farklı sonuçlar aldığı pistte Lady Of Parthenia kazanabilir. 


Saetta harici koşuda şans verilmesi gereken bir diğer isim Big Name. Bu safkanın zaman zaman ilginç sonuçlar aldığı ortada. Geçtiğimiz yıl sert rakipler yanında ikincilikler ve üçüncülükler almıştı. Bir koşuda ise Magnum Opus'u mağlup etmeyi başarmıştı. İç pistte 1200'ü 1.ç116, 10002i 1.03, 400'ü 24.5 rahat galobu ve rakiplerinden Saetta'nın tempoyu biraz yukarılara taşıması halinde Big Name'in çok şanslı olabileceğini düşünüyorum. 


KARACAKAYALI 


Yarış hayatının ilk startında benimde favori olarak önerdiğim fakat tecrübesizliğinden dolayı koşuya adaptasyon sorunu ile, düzlükte sinir yapması birleşince artıramamış, tabelanın hemen dibinde beşinci olarak koşudan ayrılmıştı. Bence Özcan, Karacakayalı'nın tam stilinde binici. Çünkü, Halis Karataş o gün taya nazik davranmıştı. Özcan ise tam tersi daha sert binerek hakkından gelecektir. Şunu da unutmamak gerek, annesi Mudanya Saadınzaferi ile kardeş. Saadın Zaferi kaba kum ve çim performansı daha iyi bir isimdi. 400'ü 25.7 rahat galobuyla formunu koruyan Karacakayalı günün banko ismidir.  


ARTE 

Grupta koşu görmüş rakiplerine göre daha uzun süredir start almayan Arte, kalitesiyle bu açığı kapatabilir. Grup-1 Cumhuriyet koşusu galibi Gürsu gibi bir isimle tam kardeş. Maidendan çıkması biraz olay olmuştu ancak, artık eskisinden çok daha iyi durumda. Çalışmalarında 400'ü 25'lere kadar düşüren Arte, uygun rakipleri yanında birinciliğin en güçlü adayıdır. 1. ALTILIM

5.4.6.7
7.5.4
3-MY BILLIONAIRE
1.4.3.2//5.8
10.4.3.6.11.7
3.6.1//5

2.ALTILIM

1.4.3.2//5.8
10.4.3.6.11.7
3.6.1//5
1.5//2
4-KARACAKAYALI
7.8.3//18.5