23 Haziran Kara Kamçı Adana At Yarışı Tahminleri
HIZLIŞİMŞEK

Geçtiğimiz sezonu daha çok kum pist koşuları ile tercih etse de aldığı tek birincilik çim pistte. Aradan sonra son koşusunu burada tempoyu seven isimler ve sert rakipler arasında beşinci olarak tamamlarken, iyi görüntü bıraktığını düşünüyorum.Şimdi baktığımızda rakipleri daha uygun ve mesafe daha uzun. 800'ü 56, 400'ü 41.5, 400'ü 28.2 rahat galobu ise yeterli. Uygun grupta Hızlışimşek sürpriz yapabilir. 

UĞURBEY 

İstanbul'da kazandıktan sonra 8 ay sonra piste çıkan safkan aldığı birincilikle göz doldurdu. Güne göre kısa mesafeye rağmen düzlükte attığı sprint ve kısa mesafe içerisinde kapattığı fark çok iyiydi. Uzun mesafede bence daha etkili olabilecek bir isim. Kardeşi Eren Efendi kum atıydı ancak, uzun mesafeli yarışlarda da iyi sonuçlar almıştı. Safkanın Yavuzstar gibi Gazi şampoiyonu bir ismin temsilcisi olması daha çim pistte farklı konumda yer almasını sağlıyor. İki gün önce Ankara'da 800'ü 53.2, 400'ü 26 rahat yaptı. Kısa ara ve yolculuktan etkilenmez ise kazanacağına inandığım Uğurbey'i günün bankosu olarak öneriyorum. 

BOĞAZKESEN 

Ankara'da katıldığı ilk kum koşusuna çok hazır durumda katıldı fakat, biraz pistte eksik kaldığını düşünüyorum. Annmesi Savdal'ın kardeşleri çim pistte Grup koşu kazanmış, Besleney ve Dalayla'dır. Babada Turbo olunca sanki çim pisti daha çok benimseyecek gibi. Adana'ya getirilmeden önce Ankara'da 800'ü 56, 400'ü 28.8 rahat galobuyla formunu aynı şekilde koruyan Boğazkesen, uygun grupta birinciliğin en güçlü adayıdır. 

MUŞŞİ 

Kazanmakta sorun yaşamış bir isim olsada kısa mesafeli kum ve çim pist yarışlarında ara ara iyi sonuçlar alan bir isim. Aradan sonra sezona rakiplerinden daha iyi başlangıç yaptı. Ankara'da katıldığı koşuda potoya yakın bir yerde kaliteli bir isme mağlup olmuştu. Bugün sprintini atmak için, Adana pistinde aradığı genişliği bulabilecek. Kilosu da uygun Muşşi, kazanabilir.

BLACK CHINESE

Ankara'da geçen hafta daha sert grupta kaydı bulunan safkan, kötü hava koşulları nedeni ile değişen pistte start almamıştı. Bugün şartları açık olduğundan dolayı zayıf rakipler ile start alacak. Ankara'da 1000'i 1.01 çalışarak işiyle koşuya katılacak Black Chinesse favorimdir. Bir koşu gören Baybaşkan, hazırlıklarına Urfa'da devam ediyor. Dokuz gün önce burada ikinci olmuştu. Rakibi hata yaparsa devreye girecek ilk isimdir. 

AYDANKIZ 

Rakiplerinden daha iyi performansa sahip kısrak geçtiğimiz yıl Kısa vadeli koşularda bir defa kazanıp, iki defa ikinci olmuştu. Bir defa ise Grup-1 koşuya katılıp etkisiz kalan Aydankız, aradan sonra rakiplerinden daha hızlı davranarak bir koşuya katıldı. Bugün oldukça uygun grupta start alacak. Aprantisi geçen yarışında da biniciliğini yapmıştı. Koşu görme avantajı ve gruptan daha iyi bir isim olduğunu düşündüğüm Aydankız'ı günün ikinci bankosu olarak öneriyorum. 

2.. ALTILIM

3.1
12.1.4.7//11.6
10.2//7
3.5.4.2.1.7 
1.3.14.7.8.5.11
3-AYDANKIZ

47//105


1.ALTILIM

12.4.6.5//3.2.1

6.12.1.4.3
2.4//3.5
4-UĞURBEY
3.1
12.1.4.7//11.6Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski