4-TALAKO

Rakiplerinden Domestos Spending ve Mr Winston ilk yarışlarını kazanan isimler. Fakat bence en ciddi rakip Get Smokin. Gulfstream'da bu yıl üç Stakes koşuda boy gösterdi. Son koşusuda çok iyiydi. Düzlükte mücadeleye erken girince temposuda sonlara düşmüş ve yinede direnip üçüncü olmuş. Talako ise Tampa Bay'da ekstra performans gösterdi. En azından ileride Get Smokin gibi daha üst seviyelerde start alabilecek bir isim olduğunu düşünüyorum. O gün viraj dönülür dönülmez, ayak değiştirdikten sonra rakiplerinin yanından aynı anda ayrılıp gösterişli birincilik almıştı. Bugün Castellano ile start alacak. Belmont pistinde daha geniş alan bulacağını düşündüğüm Talako çim pistte ve kum pistte gerçekleştirdiği 800'ü 48.5 rahat işleriyle Günün bankosu olarak öneriyorum. 


11-SAINTE MERE EGLISE(KOŞMAZ)

Yedek at olarak koşuya deklare edilmiş ancak katılırsa ben kazanacağına inanıyorum. İlk koşusu yaklaşık bir yıl önce. Koşu içindeki rakipleride bir o kadar zaman start almıyorlar. Yarışta farklı performans ortaya koymuş. Startın verilmesi ve düzlüğe dönülen virajın son anına kadar grubu en geride takip etmiş. Düzlükte attığı sprint ise görülmeye değer şekilde. Bugün rakipleride kendisi gibi uzun süredir koşmayan isimler. Buna birde Ortiz faktörünü eklersek şansı bir hayli fazla. 


4-SENRIMA

1200 kumda katıldığı ilk startında dikkat çeken bir isim. Start çıkışında öndeki tempoya ayak uyduramadığından grubun en gerisine düşmüş. Düzlüğe kadar hız endeksi düşük olsada düzlük boyunca binicisi Jorge Vargas'ın sert davranışıyla düzlüğün son kısımlarında istediği tempoyu yakalayıp üçüncülüğü potoda kurtarmasını bilmiş. Yine aynı jokey ile start alacak. Mesafenin uzamasıyla istediği hıza daha çabuk ulaşabilecek. AGF oranı düşük olan Senrima güç dengeleri eşit rakiplerinin yanında 800'ü 50 rahat iki işiyle günün sürprizini gerçekleştirebilir. 
8-MO CITY (KOŞMAZ)

Katıldığı dört koşunun tamamıda kum pistte. Ama, orjin itibarı ile çim pisttede etkili olabilecek kalite ve güce sahip. Tampa Bay'da Maiden koşu sonrası Stakes yarışta kazanmasına rağmen protesto sonucu ikinciliğe atılmıştı. Son iki koşusunu ele aldığımızda yine sert gruplarda start alıp,önde kendisine yer edinemediği için fazla etkili olamamış. Kısa koşu gününe sahip Mo Cıty,bugün önde istediği tempoyu kurması halinde kazanmaya en yakın isimdir. 1-FLAVIUS **

Koşuda ilk olarak rakip gördüğüm isim Sombebay. Ama bence bugün mesafe biraz safkana kısa gelecek gibi duruyor. Castellano banko olarak önereceğim Flavius yerine Sombebay'ı tercihlemiş. İrlanda'da gördüğü üç koşu görüp iki birincilik elde eden Flavius,Abd'de İlk startını Aqueduct pistinde alıp, dördüncü olmuş. Gulfstream'da son koşusu ise Stakes yine dördüncü olurken mesafe 1800 imiş. Aslında o koşusu ile bugünkü mesafeyi birleştirdiğimizde ortaya kazanması adına bir çok avantajı çıkartıyor. İrlanda'da katıldığı koşularınıda izlediğimde ön gruba yakın gitmeyi seven bir isim. İlgilileri ilk defa mesafeyi kısaltmışlar. Son koşusuna benzer bir performansı bugüne yansıtabilirse, o gün yapmak istediği yani düzlük dönülür dönülmez rakiplerinden ayrılma isteğini gerçekleştirebilir. Zor koşu ancak,800'Ü 48 İKİ GALOBU ve  Fransa'Dan getirilen son koşusu GR-1 olan Deleware ve geçtiğimiz yıl iyi sonuçlar alan Seismic Wave adlı iki ekürisi ile birlikte günün bankosu olarak öneriyorum.

Bol şans..

11-Saint Mere Eglise'nin koşmama ihtimali olduğundan günün ilk altılısına yedek banko olarak Talaco'yu bıraktım. Günün 9.koşusu,FALAVİUS bankom olacak. Çıkan atlar belli olduktan sonra şablona tam halini vereceğim. 

Yorum yazdığım günün ve banko önerdiğim dördüncü koşusunda SAINTE MERE EGLISE ve MO CITY koşudan çıkartılmıştır. 1. altılıda günün birinci koşusu 3 ata düştü.

Günün altıncı koşusuna 3 numara eklenmiştir.. Şansınız ol olsun..2.ALTILIM

2.5.8.9
4.8.9.2
4.6//9.3
8.2.4.3.9//7
4.5.1.6//2.8
1-FLAVIUS


40//115 TL 

1.ALTILIM

1.10.3//4.7
4-TALAKO
6.11.1.8.5//7.10
2.5.8.9
4.8.9.2
4.6.9.3

45//112 TL 

ÖNCEKİ ŞABLON

1.10.3//4.7
4-TALAKO//6//1
6.4.11.1.8.5
11//2.13.5.8.9
4.8.9.2
8.4.6.9
8.2.4.3.9
4.5.1.6.2.8
1-FLAVIUS