(CREED)

Creed Tampa Bay'da katıldığı ilk koşusunda benimde çok güvendiğim isimlerdendi. Safkanın alım bedeli 650 bin dolar. İlk yarışı daha kısa mesafede idi ikinciliği alırken düzlük sprintiyle dikkat çekmeyi başarmıştı. Bugün uzayan mesafede Ortiz ile start alacak. Formda rakipleri var fakat mesafenin uzamasıyla şansı aratcak Creed,koşuya Belmont'ta 800'ü 50,48.5,50.8 rahat işleriyle hazırlanmış.

Rakip olarak düşündüğüm isimse Cousin Andrew. İlk startını Aqueduct'ta alıp ikinci olmuş. Önde 4 rakibinin ardında bekleyince biraz geç atağa kalmasına rağmen düzlük görüntüsü ve eşgali gruptaki rakiplerinden .çok farklı. 100 metre uzayan mesafede Creed ile birlikte ölçekli şablonda bu ayak için yeterli olacak isimdir.(SPICE IS NICE)KOŞMAZ


Kısrağın alım bedeli tam 1 milyon 50 bin dolar. Katıldığı ilk koşudan kazanarak ayrılıp iki grup yarışta mücadele etmiş. Gulfstream'da katıldığı bu koşuların ilkinde ikinciliği fena değil fakat, son koşusunda çok kötü performasns ortaya koymuş. Şuana kadar beklentilerin çok altında. Burada rakipleri daha düşük seviyede kalitesiyle güvenilecek isimlerdendir.

Yine Gulfstream'da maiden koşuda 1200 kum pistte kazanan Saratoga Affair sürpriz konumda olmasına rağmen burada şans verilmesi gereken isimdir. Kuvvetli sprintiyle o gün iyi koşu çıkarmış. Uzun mesafede ise daha iyi koşacağını umut ediyorum. Zaten binicisi Castellano, Spice İs Nice'den inip Saratoga Affair'i tercih etmiş. Yine ben bu ayağın ikili arasında geçeceğini düşünüyorum. 


(SIR WINSTON)


Grubun en kaliteli ismi.  Geçen yıl Belmont dışı koşularında zaman zaman etkili olduğu koşuların bir çoğu grup. Bu piste geldikten sonra havası da değişen bir isim. Öncelikle Peter Pan Stakes (Gr. 3)'de ikinci olduktan sonra, Belmont pistinin en önemli koşularından olan Belmont Stakes (Gr. 1)'de kazanmış. Geçen yılın son koşusu Fair Grodunds'da 11'inci sırada tamamladığı yarış. 3 ay önce ise sezonu açtığı Aqueduct pistinde kazanmasını bilmiş. Mesafeyi de çok seviyor. 800'ü 48.9 ve 48.5 rahat işleriyle Sir Winston günün banko ismidir. 
Günün ikinci ayağında 5 numara koşudan çıkartıldığından geniş şablona 3 numara eklenmiştir..


ALTILIM

8.7.6.3
1.3
8.5.9.2
5.4.2.6.8.3
4.1.7.3.10.2
4-SIR WINSTON

57.6 TL 

NORMAL ALTILIM

8.7
1-SARATOGA AFFAIR 
8.5.9.2
5.4.2.8.6.3
4.1.7.3.10.2
4-SIR WINSTON


 14.4 TL