MAGIC LILY: Son on yılda bu yarışı hiç 5 yaşlı at kazanamamış ancak Dubai Meydan'da Grup 1 yarışta ikinci olan Magic Lilly'nin ekürisi Terebellum'la burada diğer atlara şans vereceğine inanmıyorum. Terebellum'da geçen yıl Ağustos'ta Fransa Deauville'de Grup 2 yarış kazanmış. Sonra da Grup 1 koşuda bir boy farkla geçilmiş. 

O iki yarışında binmeyen Dettori, ilk iki yarışında Terebellum'a biniyormuş. Bugün yeniden tercih ettiğini görüyoruz. Godolphin'in atları da son günlerde çok formdalar. Dün de yarış kazandılar. Bir gelmese diğeri kazanır diyebileceğim iki at. Tek olarak değerlendireceğim. Dişilere ait koşu olduğundan ben yanlarına rakip yazacağım.

WALDKONIG: Wolverhampton'da ilk yarışında 9 boy farkla güle oynaya kazanmış. Orjini de çok iyi. Dünyanın en önemli yarış organizasyonu Arc'ta kazanan Waldgeist ile anneden kardeş. Yarışı biraz gerilerde takip edip düzlükte işi bitiren bir stili var. Antrenörü İngiltere'nin en başarılılarından, jokeyi dünya şampiyonu Frankie Dettori. 

Antrenörünün safkana ne kadar güvendiğini gösteren bir de açıklaması var: 

Biz, Waldkonig'i aslında daha alt bir seviye yarışla başlatıp buraya hazırlamayı düşünüyorduk ama Nisan ve Mayıs ayında planlanan yarışlar koşmadı. Bu yarışa iyi hazırladık ve ona güveniyoruz. Ben kazandığı ilk koşudaki performansına güvendiğim Waldkonig'i günün bankosu olarak öneriyorum. PINATUBO: Pinatubo, akranlarıyla kıyaslanınca dev gibi bir at. Zaten bu farkını kullanıp altı yarışını da kazanmış. Son üç yarışının ikisi Grup 1, biri de Grup 2, 128 handikap puanı da kalitesini gösteriyor. Bu yarışlarında 5 boy, 9 boy, 2 boy fark yapmış. Bugün ekürilerinin de yardımıyla bir kere daha kazanacaktır. Günün ikinci banko ismidir. 

QAYSAR // NAHAARR: Qaysar, Ağustos ayında bu mesafede yarış kazanmış. Son yarışı da çok üst grupta diyebilirim. Ryan Moore, birkaç gün önce Richard Hannon'un birkaç atına bindi ama kazanamadı. Bugün de iki atına binmiş. İkisini de şanslı görüyorum. Nahaarr, son üç yarışının ikisinde sürdirek koşmuş. İkisini çok rahat kazanmış. Son katıldığı yarışta Qaysar'a üç boy farkla geçilmiş. Bugün aralarında bir rövanş yarışı olabilir. Öncelikle yazılacak iki isimdir. 
Şansınız bol olsun..1.ALTILIM

10.1.4.6.11.12.9//3.5.2
11.6.3.8.2.12.13//10.9
1-MAGIC LILY//2.4
9-WALDKONIG
12-PINATUBO
6.5.10.3.2.7//8.1

32.4//97.2

2.ALTILIM

9-WALDKONIG
12-PINATUBO
6.5.10.3.2.7//8.1
1.7//6.3
5.7.1.8.10.6
8.1.3.4.9.6.5//2.7