1. KOŞU

8 NASHY, bu mesafelerin atı olduğunu ekim ayında Kempton'da katıldığı ve dördüncü olduğu koşuda ispatladı. Sir Michael Stoute'un safkanları da yaş aldıkça iyi koşuyorlar. 


Ağustos ayında Goodwood'da katıldığı mücadelede ikinci olurken formunda epey ilerleme olduğunu gösteren 11 Hold Fast, uzayan mesafede daha başarılı olmasını beklediğimiz bir at. 4 Fahad, Sandown'daki ilk koşusunda yeşil ışık yaktı. Bir yıla yakındır koşmasa da rakipleri ondan avantajlı durumda değiller. 7 Mafia Power, Newmarket'ta yarış hayatına başlayan safkan mesafeye yatkınlığı ile dikkat çekiyor. 2. KOŞU

8 OLYMPIC CONQUEROR, uzun aradan sonra katıldığı koşuda Kempton'da kazanırken epey iyi mücadele etti. O performansı bugüne dek sergilediklerinin en iyisiydi. 5 St Gallen, takibimizde olan bir safkan ve bugün Oisin Murphy ile piste çıkıyor. Safkan engelli yarışlarda birçok yarış kazandı. Galway'de katıldığı son düz pist yarışında ise yakın ara bitirmişti. 12 Dawry, Kempton'da katıldığı son koşusunda çok etkili bir yarış yaparak üçüncü olmuştu. Bugün daha uzun mesafede koşacak olması, ilgilileri tarafından yapılmış akıllıca bir hamle. 6 Scofflaw, bu seviye yarışlarda daima iyi koşan bir safkan. 

3. KOŞU

Süratli safkan 7 GRANDFATHER TOM, önde gitmeyi seven bir safkan ve bugün hem ideal mesafesinde koşacak hem de ideal kulvardan çıkacak. Ascot'ta sınıf safkanlar arasından sekizinci olmadan önceki iki koşusunu da kazanmıştı. Son kazandığı koşuya göre iki kilo daha fazla koşacak olsa da bu grubun üstünde bir at olduğunu söylemek gerek.

5 Jack The Truth, iki yarış önce Lingfield'da kazanmıştı ve Southwell pistindeki son koşusu göz ardı edilebilir. Kendisini bu seviye yarışlarda ispatlamış bir at. 2 Just That Lord, bundan daha iyi gruplarda kazanmış bir safkan. Hatta geçen sezon Epsom'da bile yarış kazandı. Sentetik pisti de çok seviyor. Burada adını duyuracaktır.

6 Charming Kid, buradaki son koşusunda bir buçuk boy farkla geçilmişti. Bugün ideal kulvardan çıkmıyor olsa da düşünülebilir. Ağustos ayında Bath'de kazanan 1 Amplify, şampiyon jokeyi Oisin Murpy ile koşacak olmasının avantajını sonuna dek kullanacaktır. 

4. KOŞU

10 SCIENCE,  iki yaşlılarda oldukça başarılı olan Archie Watson tarafından antrene ediliyor ve Oisin Murphy ile start alacak. Babası No Nay Never'ın sentetikte başarılı olması bir yana pedigri olarak da kısa mesafeye çok yatkın bir tay olduğunu söyleyebiliriz. 

7 Kawaalees, grubun hazır atlarından biri ve orjin olarak mesafeye çok yatkın.  Kötü kulvardan çıkacak olsa da gözden uzak tutulmamalıdır.  Mark Johnston'ın 1 Army Of India'sı Amerikan orjinli bir safkan ve bu pistte başarılı olması beklenebilir. Oldukça yüksek bir fiyata satın alınan 4 Golden Bear, mesafe uyumu olan bir tay. Richard Hannon’ın 5 Host'u da iddialı bulduğumuz atlar arasında.5. KOŞU

3 COLD FRONT, sınıf bir orjine sahip ve Newbury'de katıldığı ilk koşusunda yakın ara kaybetmişti. O günden bugüne aşama kaydeden safkandan çok iyi bir geri dönüş yarışı bekliyoruz.

411 gündür koşmayan 2 City Walk, Newmarket'taki ilk koşusunda iyi bir performans ortaya koymuştu. Bugün mesafenin daha uzun olması da safkan adına olumlu bir gelişme. 7 Perfect Focus, Newcastle'daki ikinciliğinde sentetik pisti sevdiğini gösterdi. 6 Meraas, Mart ayında Wolverhampton'da katıldığı mücadelede ikinci olduğu gün harika start çıkışı almıştı. Dış kulvardan çıkıyor olsa da ihmal edilmemelidir. 

6. KOŞU

Geçen yıl Temmuz ayında katıldığı koşuda yakın ara kaybettikten sonra Kasım ayında  yarım boy farkla ikinci olan 2 FIRST RECEIVER, bugün kötü kulvar çekmiş olsa da uzayan mesafede şampiyon jokeyi Ryan Moore ile koşunun en iddialı ismidir.

5 Mr Poy, Newbury'deki ilk koşusunda 1400 metre mesafede iyi bir ikincilik elde etmişti. Mesafenin uzaması onun da işine yarayacaktır. İyi orjinli 3 Imrahor, Eylül ayındaki ilk startında yeşil ışık yakmıştı. Richard Hannon tarafından antrene edilen 8 Photograph, Kasım ayında Newmarket'ta ikinci olurken iyi bir izlenim bıraktı. William Haggas tarafından hazırlanan 1 Born A King, Donny'de çok az farkla kaybetti. Frankel tayı o yarışından beri aşama içerisinde.7. KOŞU

4 GALSWORTHY, uzun zaman sonra ilk kez at binecek olan Frankie Dettori'ye birincilik armağan edebilecek durumda. Newmarket'taki ilk koşusunda safkana kısa gelen mesafede (1400m) ikincilik elde ederken güven verdi. Ardından 2000 metre mesafeli yarışta iyi grupta üçüncü oldu. Bugün ise ideal mesafesine çıkacağını düşünüyoruz. 

John Gosden antrenesindeki 9 Swift Verdict de programın pahalı atlarından biri. 8 Retrospect, Rip Van Winkle'ın ailesinden geliyor ve mesafeye çok uyumlu. 3 Glancing Queen engelli yarışlarda sergilediği iyi mücadelelerin ardından yeniden düz piste çıkacak. Yarışın sürpriz ismidir.8. KOŞU

12 SECRATARIO, Chelmsford'da kazandığı yarışta kariyerinin en iyi koşusunu yaptı. Bu kez uzayan mesafede yine etkili bir performans bekliyoruz. 4 Malika I Jahan, yeni ilgilileri ile ilk kez piste çıkıyor. Safkanın orjini iyi. 12 Ned Pepper, kısa mesafede çok iyi yarışlar yapmasına rağmen henüz koşu kazanamadı. 2 Teaser, çok uzun zamandır engelli yarışlarda mücadele ediyor. Son geçirdiği nefes operasyonunun ardından burada şans bulabilir. 3 Kensington Art’s, geçen sezonun sonlarına doğru bir form düşüklüğü yaşasa da  Catterick ve  Chelmsford'da üst üste yarış kazanmıştı.9. KOŞU

11 EYE SMILING, maiden yarışlarda sergilediği performanslarla bu koşu akıllarda oluşabilecek bütün soru işaretlerini giderdi. Sentetik pistte de başarılı olacağını düşünüyor ve ilk handikap mücadelesinde ilk şansı veriyoruz. 

3 Rocketeer, son koşusunda Wolverhampton'da bu mesafede kazandı. Aynı koşuda ikinci olan 10 Rodney Le Roc, bu kez rakibine göre kilo avantajına sahip. 6 Gigi’s Beach, ilk kez katılacağı handikap mücadelede kapalı gözlükle start alacak ve bunun faydalarını göreceğini düşünüyoruz. 9 My Sister Jo, Mart ayında Wolverhampton'da iyi mücadele etmişti ve daha önce bundan daha iyi rakipler arasında kendisini ispatladı.