Nasılsın yeğenim, iyi misin? Müthiş kurgularımı özlediğini biliyorum. Gücümün sen de farkındasın. Bomba bankolarımın resitaline hasret kaldın. Günlerdir evine kapandın, Dayı'm ne zaman müthiş kurgusunu verecek, diye diye oda oda gezdin. Kolay olmadı yeğen. Bugünlere kolay gelmedim. TJK reisi beni engellemek için elinden geleni ardına koymadı. Onu söğüşlememden bıktı. Türkiye'ye virüs getirip yarışları iptal ettirdi. Veli'ye girmemi engellemek için virüsü bahane edip kapıya üç adam dikti. Süpürgeci Sülo yeğenimin dışarı çıkmasını da engelledi. Üç ay ona ulaşamıamış olmam söz konusu. 

Geçen gün evimin balkonunda otururken kahvecinin çırağı koşarak geldi. Nefes nefeseydi. Dayı'm müjdemi isterim, diye bağırıyordu. "Dur hele yeğenim, önce bir soluklan, seni böyle anlayamamam mümkün." dedim. "Dayı'm kahveler açılıyor. Çaykur Rıza abim sana haber vermemi söyledi. Taş konken partileri başlayacakmış, dedi. Nalkapon olmazsa ocağıma incir ağacı dikileceği, kimsenin taş konken oynayıp çay içmeyeceği söylentileri doğrudur, dedi. Yarın seni bekliyor." Ona dönüp "Yasalara harfi harfine uyarım, devletimin sözünden çıkmam, haberiniz olan. Taş konkenin yasak yeğenim. Çaykur Rıza el altından mı oynatacak," diye sordum. O da bana "Sen orasına karışma Dayı'm." deyip göz kırptı. "Yaşım tutmuyor, Çaykur Rıza'ya söyle, gelmem mümkün değil." dedim.

Yeğenim meğer Çaykur Rıza, telefondan oynatacakmış. Beni arayıp ayaklarıma kapandı. Ama yasaları çiğnemedim. Sonra da onun batmasına gönlüm razı olmadı. Süper zeka telefonumla bağlanıp Akrep Necati, Tekerlek Bilal, Düdüklü Hikmet'e dördüncü oldum. Onları sabaha kadar söğüşlediğim söylentileri doğrudur yeğenim.

Sonra ne oldu yeğenim bil bakalım. Cumhurreisinin bana verdiği sürede Veli'nin yolunu tuttum. Süpürgeci Sülo yeğenimin bulmaları için kapıdaki üç fedaiye ellişer gayme verdim. Aldığım istihbarata göre TJK Reisi araya hatırlı dostlarını sokup evden çıkmamam için elinden geleni yapmış. 65 yaş üstünde olduğumu bildiğinden elindeki bütün kozları oynamış. Hemen eski dostum Aksakallı Ahmet'i aradım. Görüyorsun yeğenim artık sabah 10'dan akşam 8'e kadar çıkabilmem mümkün oldu. 

Dün akşam kahveye gittim. Yolda yürürken bakkala uğrayıp Küp Şeker Osman'dan bültenimi aldım. Kahveye vardığımda Çaykur Rıza beni görünce elini ovuşturdu. Hemen başköşeye alıp ikramını yaptı. Tabii üstün altılı bilgimi devreye sokup müthiş İstanbul kurgumu hazırlamak için çalışmalarıma başladım. Yan masada mahalle takımından Prekazi Mustafa, Pele Nejat, Götenbaurger Süleyman kendi aralarında konuşuyorlardı. TJK Reisinin beni karantinaya aldırdığı günlerde bir olay olmuş yeğenim. Luppo Luppo diyerek gülüyorlardı. İşte o anda beynimde şimşek çaktı. Mayın dedektörlerim ötmeye başladı. Tam gözümün önünde Ahmet Çelik yeğenimin bindiği Lupo Uno duruyordu. Bil bakalım yeğen Süpürgeci Sülo yeğenim bana kimi vermişti? "Dayı'm ilk ayakta sana banko vermem mümkün. Lupo Uno'yu geçen gün ahırın önünde gördüm. Beş seyis zor zaptediyordu. Yarış koşmamaktan çok sıkılmış. Bunu duyan antrenörü de onu hemen bu koşuya yazdırmış." dedi. Görüyorsun yeğenim istihbaratım çok kuvvetli. Her ne kadar müthiş kurgularım bazı kesimleri rahatsız etse de ganyanda beni beklerken saçları ağaran yeğenlerimi üzmem mümkün değil. Sana koronavirüsü nasıl yendiğimi anlatmam için de yarını bekle. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. Cebimi şişirmeyi de unutma yeğenim. Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

12.9.11 // 5.7.3
3.5.2.4 // 11.8

3.2.12.7.1
1 FATİH AĞA // 7
8 LUPO UNO BANKO
5.10.6.3.9.2

25.2 TL // 151.2 TL 

2. ALTILI

8 LUPO UNO BANKO
5.10.6.3.9.2
6.13.2.1.3.4.15.5.9.12
3 CALL TO VICTORY BANKO
5.2 // 1.7
5.8.4 // 3.2.13.15.9

25.2 TL // 134.4 TL