Nasılsın yeğenim, iyi misin? Gözler üstümde. Her gün tevziye dağıtılıyor.  İki ya da üç kişi gaymeleri cebine indiriyor. Benim de tevziyenin peşinde olduğumu bilen bazı yeğenlerim heyecanlanıyor. Ama gücüm zayıfladı. İki gündür don gömlek, mintan bıraktım yeğen. Kasam boşalıyor. 


Dün akşam düşüne düşüne süper güzel evime doğru giderken süper zeka telefonuma gizli bir arama geldi. Arayan Süpürgeci Sülo yeğenimdi. "Dayı'm haberini aldım. Moralin çok bozukmuş, her gün madara oluyormuşsun. Bunu yüreğimin kaldıramaması mümkün." dedi. Bana müthiş bir İstanbul kurgusu yazdırdı. "Bunu oyna, cebini şişir. Sitedeki yeğenlerine de benden selam söyle." dedi. 

Aldığım istihbarata göre Ahmet Çelik yeğenim, Ankara'da Demirperde'nin yanından ayrılmamış. Ona bir şey olacak diye çok korkmuş. Hep kendi çalıştırmış. İstanbul'a gelirken de yanına binip ona fedailik yapmış. Bazı rakiplerinin yolda başına bir kaza getireceğini düşünüyormuş. Eğer bu koşuyu kazanırsam kendime porş almam söz konusu, diyormuş. Son ayakta koşan Sülünbike'yi padokta gören Süpürgeci Sülo yeğenim, onun yanına gizlice sokulup kulağına "Biliyorum Sülün, bugün Cevherizade gibi bir rakibin var ama Nalkapon Dayı'm sana selam söyledi. Kazanırsa ona bir avuç şeker yanında, yarım kilo muz, iki yüz elli gram havuç, bir kilo da elma vereceğim söylentileri doğrudur, dedi." demiş. O da rüşveti duyunca ellerini ovuşturup şaha kalkmış, kişneyerek "Dayı'ma selam söyle, onu özledik. En kısa sürede ziyaretine gitmem mümkün. Bu işi olmuş bil." demiş. Her ne kadar onun kazanacağını bilsem de Kara Kırbaç yeğenimin müthiş İstanbul kurgusunu yatırmamak için bomba bankosu Cevhrizade'yi de yazdım yeğenim.

Her ne kadar kendimden başkasına güvenmesem de, sadece üstün altılı bilgimin bana gösterdiği atlara, mayın dedektörlerimin sinyallerine güvensem de Süpürgeci Sülo yeğenime olan güvenimin tam olduğu söylentileri doğrudur. Onun verdiği müthiş İstanbul kurgusuna şöyle bir baktıktan sonra müthiş bombalarımı da arasına sıkıştırdım. Sülo yeğenimin verdiği kurgudan medet umma yeğen, onun kurgularıyla iki bira yanına leblebi alır, köprüaltında kaçırdığın müthiş kurgularıma dertlenirsin. Benim sana verdiğim bomba bankolarla cebini şişir, soluğu Las Vegas'ta alırsın. 

Bana bak yeğen, aldığım istihbarata göre müthiş kurgularımı söğüşleyip gidiyormuşsun. Cebimi şişirmek için bir şey yapmıyormuşsun. Bu tekerlek nasıl dönecek yeğen hiç düşündün mü? Gözlerinden öperim, şansın bol ola. Nalkapon İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

6.4.1.3.11.9.7.2
5.1.2.6.9.14
9.8.5.1
4 DEMİRPERDE BANKO
4.5.1.2.7.6
1 SÜLÜNBİKE // 4

70.56 TL // 141.12 TL