Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün sana anlatacaklarımı iyi dinle de Dayı'nın gücünü gör. Nisan'ın başıydı yeğenim. Evde oturuyorum. Korunavirüs her yeri kaplamış. Herkes evine kapanmış. Çaykur Rıza'nın kahvesi kapanmış. Veli'de in cin top oynuyor. Süpürgeci Sülo yeğenim ortalarda yok. Birden süper zekalı telefonuma tap sikrıt bir arama geldi. Numara görünmüyordu. Üstün sezgilerimi kullanıp kim olduğunu hemen anladım. Karşımda gizli güçler vardı. Heyecanlı heyecanlı konuşuyorlardı. "Nalko eline düşmüş olmamız mümkün. Her ne kadar dünyanın büyük gücü elimizde olsa da korunavirüsün ocağımıza incir ağacı dikmiş olması söz konusu. Bizi kurtarsan kurtarsan sen kurtarırsın bu korunavirüs illetinden. Yoksa halimiz harap, haberin ola." dediler. İşte o anda yeğenim gücümün sınırlarını ben bile bilmiyordum. Bütün insanların bana ihtiyacı vardı. Ama hemen kabul etmedim. Biraz daha ayaklarıma kapanmaları için onları beklettim. Akşam evimde oturmuş kahvemi yudumlarken son teknoloji televizyonumda ne görsem beğenirsin yeğen? Amerika Reisi Tıramp, herkese çamaşır suyu içirmek istiyor. Baş düşmanlarım Rotşiller ailesinden bile zengin olan Bil Geytis, herkese çip takıp uzaktan kumandayla kontrol etmek istiyor. O anda aklıma kahvecinin çırağı geldi. Ona çip takıp uzaktan kumanda etmelerine gönlüm razı olmadı. Sabah uyandığımda üstün zekalı telefonuma yine tap sikrıt arama geldi. Onların teklifini kabul ettim. Görevim, korunavirüsü bulup yok etmekti. Ortaya canımı koydum yeğenim canımı! Hemen mahalle takımında Tursil Rıfat'ı, Omo Burhan'ı, bir de Mintax Kenan'ı aradım. Gelirken Süpürge Sinan'la, El Bezi Necdet'i de getirmelerini emrettim. Yeğenim bu virüsü yok etmenin başka yolu yoktu. Lüks evimde toplandık. Yuvarlak masamın etrafına geçip yemin ettik. Korunavirüsü yok etmeden bize uyku yüzü yoktu. 

Karanlık çöktüğünde maskelerimizi takıp sokağa çıktık. O gece onu ne kadar aradıysam da bulamadım. Ertesi gün süper kahvaltımı yaparken aklıma birden sadece üstün altılı bilgimle beraber kullandığım mayın dedektörlerim geldi. Artık korunavirüsün sonu yaklaşıyordu. Gece olduğunda onu nerede bulacağımı biliyordum. Sessizce olduğu yere yaklaştım. Kapıyı araladım. İçeride tek başına oturuyordu. Bir elinde viskisi, öbür elinde leblebisiyle bana döndü. Beni görür görmez odanın bir köşesine kaçıp duvara dayandı. "Nalko, senin methini çok duymuş olmam, şu hayattaki tek korkumun senin gibi yürekli, cesaretli, bilgili, mükemmel bir insanla karşılaşmak olması mümkün. Ben sana bulaşmayayım, sen de bana bulaşma. Gül gibi geçinip gideriz." dedi. "Sus melhun. Eğer seni yok etmezsem kahvecinin çırağına çip takıp onu uzaktan kumanda etmeleri söz konusu. Her ne kadar yufka yürekli olsam da senin gibi bir katile acımayacağım söylentileri doğrudur." dedim. O anda Odaya Mintax Kenan, Tursil Rıfat, Omo Burhan'ı girdi. Onlar girince altına kaçırdı yeğenim. "Hayır! Hayır!" diye diye sindi. Üçü birden kafasını bir ezdiler ki sorma. Sonra da Süpürge Sinan süpürdü. El Bezi Necdet de etrafı temizledi. 

Evime döndüğümde süper zeka telefonuma yine tap sikrıt bir arama geldi. Arayanlar onlardı. "Nalko, teşekkür ederiz. Bizi büyük bir beladan kurtarmış olman söz konusu. Ama her ne kadar sen onun başını ezsen de ona benzeyen akrabaları olması mümkün. Sıra onlarda." dediler. İşte o gün bugündür her gece sen uyurken ben korunavirüsün başını eziyorum yeğenim. Rahat ol yeğen, Dayı'n ölmedi.

Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

8 MERYEMCE // 3.4
12.2.7.3.9
3 HARZEMŞAH BANKO
1.2.7.6
2.3.1.5.6.9
6.5.4.11.13.3

50.4 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

2.3.1.5.6.9
6.5.4.11.13.3
2.6.8.3
4 MİLASBERK // 3.1
4 HARUN BABA BANKO
4.3.1.9.11