Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün sabah kalktım. Bakkala gidip gücümü süper yapmak için yumurtamı, peynirimi, zeytinimi, hıyarımı, domatesimi aldım. Benim için özel ayrılan bültenimi de koltuk altıma koyup evime döndüm. Kahvaltımı yaparken daha iyi çalışan üstün altılı bilgimi devreye sokup müthiş Adana kurgumu hazırlamak için işe koyuldum. Bir de ne göreyim yeğenim? Üstün altılı bilgimin devreleri yandı. O anda moralim çok bozuldu. Çünkü sitedeki yeğenlerimden Kara Kırbaç'a bugün müthiş Adana kurgumu göndermek için söz vermiştim. Kara kara düşünürken bir anda süper zekalı telefonum çalmaya başladı. Ekrana baktığımıda top sikrıt yazıyordu. Onun kim olduğunu bilmem mümkündü. Arayan, Dürbün Necdet'ti. "Nalko, nasılsın, iyi misin? Senin için çok özel, gizli bir kurgum var. Aramızda kalması çok önemli, haberin ola. Eğer başkaları görürse TJK Reisi'nin peşime düşmesi söz konusu olabilir." dedi. Benim ne kadar güvenilir olduğumu, bir adımın da Emin olduğunu biliyordu yeğenim. "Söyle bakalım Dürbün, kimleri çıkardın?" dedim. Üstün altılı bilgimin devrelerinin yandığını ona belli etmemem gerektiği, yoksa benimle dalga geçeceği söylentileri doğrudur. Sonra sesini kısıp "Nalko, sana hiç geçilmez bir banko veriyorum. TJK Reisi günlerdir bu bankomun peşinde. Telefonlarım dinleniyor. Şimdi sana vereceğim şifreli bilgileri Kripto Kenan'a gidip çözdür." dedi. İşte o anda heyecanlandım yeğenim. Şİfre çözmek benim işimdi. Üstün zekam hemen şifreleri çözümleme konusunda nam salmıştır. "Nalko, bu akşam altılıyı yakaladıktan sonra ilk uçakla yanına geleceğim. Tıpkı eski günlerdeki gibi fantastik film izleyeceğiz. Kendine iyi bak. Gözlerinden öperim, şansın bol ola." Süper zeka telefonumu kapattıktan sonra, Dürbün Necdet'in bana verdiği şifreyi çözmek için bülteni elime aldım. Yeğenim saatlerce uğraşsam da çözemedim. Bana büyü yaptırılmış olabileceğini düşündüm. İlk önce Kurşun Ayşe'nin yanına gidip kurşun döktürdüm. Sonra Muska Selma'nın evine gidip büyü bozucu muska yazdırdım. Eve dönüp yine çalışmaya başladım. Yok yeğen, Dürbün Necdet bana bu defa gerçekten top sikrıt bir şifre vermişti. Artık işin uzmanı Kripto Kenan'a gitme vaktim gelmişti de geçiyordu bile. 

Kripto Kenan'ın yanına gittiğimde bir elinde purosu, öbür elinde bülteniyle beni bekliyordu. Gelmeden ona gizli bir mesaj atmıştım. "Oooo Nalko, hangi rüzgar seni buraya attı. Yıllardır kapımı çalmadın. Söyle bakalım derdin ne? Şifreleri çözmekte üstüme yoktur, haberin ola." dedi. Ona Dürbün Necdet'in verdiği şifreleri söyledim. Üç dört saat düşündü yeğenim. Bültenin altını üstüne getirdi ama yine de Dürbün Necdet'in bana verdiği şifreli bankoyu bulamadı. Artık umudumu kesmiştim. Dürbün'ü bir daha aradım ama telefonlarımı açmadı. TJK Reisi'nin şifreyi benden önce çözüp onun peşine düşmüş olması mümkündü. Kahveye gittim. Çaykur Rıza hemen önüme demli çayımı koydu. Simit ikramını da yaptı. Bir köşeye çekilip kara kara düşünmeye başladım. Sitedeki yeğenim Kara Kırbaç, durmadan arıyordu. Ama telefonu açmaya yüzüm yoktu. Bana "Dayı'm sen olmazsan sitem batar. Gözünü seveyim müthiş kurgunu gönder." diye mesaj attı. Neydi yeğenim bu şifrenin çözümü? Altılıyı yakalayınca ilk uçakla bana gelip fantastik film izleyecekti. Düşündüm, düşündüm, düşündüm ama bulamadım. 

Sonra birden her yer karardı. Beyaz bir ışığın içinden, geceleri taş konken oynadığım aksakallılardan biri geldi. "Nalko!, Nalko! Müjdemi isterim. Gizli mesajı çözdüm." dedi. Evet, yeğen. Çözmüştü. İkinci ayakta koşan Fantastic Solution, Dürbün Necdet'in bana verdiği gizli şifredeki müthiş bankoydu. Artık sana düşen de ganyana gidip cebini şişirmek yeğenim. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.

Not: Dayı'nın koşudan çıkartılan bankosu AGF'ye bırakılmıştır.


Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.3.2.1.5.4.7.9
1.5.9.13.8.2
8.1.3
1.6
2.1.3.4.11.7.13.8.5.10
9 FANTASTIC SOLUTION BANKO

201.6 TL 

2. ALTILI

2.1.3.4.11.7.13.8.5.10
9 FANTASTIC SOLUTION BANKO
6.4
6.1.3
12.10.9.3.2.5
1.8.7.6.4.3

151.2 TL