28 Temmuz Kara Kamçı Ankara At Yarışı TahminleriQUICK RHYTHM 


Katıldığı iki koşuda da favori olarak önerdiğim isimdi. Yarış hayatının başlangıç startında iyi performans ortaya koyup, tabelanın son sırasında yer alırken ilk üç ile arasında 1 boy gibi fark vardı. Son yarışı maiden olmasına rağmen rakipleri bir hayli sertti. Kaybettiği isimler bir sonraki koşuda yine ilk iki içerisinde Kısa Vade koşu yapmışlardı. 600'ü 38, 400'ü 24 rahat galobuyla günün ilk bankosudur. 

MACAU 


Kilosu ağır ancak rakipleri performans olarak şuan Macau'nun gerisinde gibi görünüyor. İstanbul'da Sense Eight'e kaybederken gerisinde iyi rakipleri geride bırakmıştı. Yeniden başlangıç yaptığı ve idmanlarını düzenli olarak sürdürdüğü piste dönen Macau, 600'ü 37.7, 400'ü 24.4 rahat işiyle alternatif tekimdir. Rakip olarak ise, Elazığ pistinde birlikte start alıp birincilik alan Run For Masal ve çim pistte farklı koşacağını düşündüğüm Elazığ'da 800'ü 54.5, 400'ü 26.6 rahat yapan My Dear Azra ikilisi Macau'ya sert rakip olacaklardır. HIGH PRESSURE

%2-3 arası AGF oranına sahip safkanın bu yüzdeyi hak etmediğini düşünüyorum. Pandemiden önce Adana pistinde sürekli sert rakipler yanında start aldı. Sonrasına baktığımızda üç koşuda da yine dişli gruplarda aldığı kötü sonuçları pek ölçü olmaması gerektiğini düşünüyorum. Ankara pistinide farklı koşan bir isim. Geçtiğimiz yıl burada kazanıp, yine sert gruplarda tabela içerisinde yer almıştı. Bugün kilosu ağır Ancak, koşuda temponun biraz da olsa yüksek olması lehinedir. 600'ü 41, 400'ü 26, 1000'i 1.04, 400'ü 24.3 çalışarak işleri yeterli görünen High Pressure, ilk ayaktan günün bomba ismine aday olmaya çok yakın. ilk sırada değerlendirilmesi gerek. 


TALUZEK

Tek uzun mesafeli koşusuna çim pistte katılmış ve etkisiz olmuştu. Genel olarakta kum pistte daha etkili bir isim. Son iki koşusu daha kısa mesafelerde idi. Özcan Taluzek'i yeniden tercih etmiş. Bırakın Gitsin'in kazandığı koşuda bir ara düzlükte geriye düşese de yeniden toparlanıp, üçüncü olurken mesafe kısa gelen safkan, uzuna yatkın pedigresi ve 800'ü 50, 400'ü 25 rahat işiyle sürprize çok yakın duruyor. 

OĞLUM SERKAN

Mesafe ve rakip ayırt etmeyip, hemen hemen her koşusunda startın verilmesiyle ön tarafa çıkan safkan, bugün de benzer stil ile rakiplerine temposunu hissettirecektir. Kilosu da bence çok uygun. Müslüm Çelik, eğer baskı yapacak rakiplerine göre tempoyu ayarlayabilirse, burada beyaz bayrak ayna yarışı yapabilecek şansı yakalama şansı çok yüksektir. 


SEFİRA

Pandemiden sonra burada iki kısa mesafeli yarışta tabelanın hemen dibinde beşincilikler elde etmişti. Bu ayın başında mesafe biraz uzayınca potoda formda rakibi Arslandikeni'ne burun farklı ile kaybedip, yine sert gruptaki son koşusunda ise altıncılıkta kalmıştı. Yeniden Ali Kaçmaz ile buluşan kısrağın, aynı ahırın ismi Köçek'in tempo vereceği koşuda düzlükte bulabileceği sprint şansını lehine çevirip kazanacağını düşünüyor, günün ikinci bankosu olarak öneriyorum. 


Bol şans. 

ALTILIM

9-QUICK RHYTHM
1-MACAU//2.6
1.3.5.2
4.1.3.5
1.5.8.3.10
5.7.8.3.9
6.2.5.4
5.1.2
2.4.10.7.8
13-SEFİRAYorum Gönder

Daha yeni Daha eski