29 Temmuz Kara Kamçı İstanbul At Yarışı TahminleriBALALAYKAPandemiden önce iki sentetik kum koşusu iki galibiyet. Pandemiden sonra ise yine çim koşusu ile başlayıp dördüncü olmuştu. Burada Sülünbike'ye mağlup olurken rakiplerinden bir kaçını sentetik pistte gerisinde bırakan Balalayka ibresini yine çim piste yöneltmiş, Grup-3 koşuda üçüncü olmuştu. Aslında, o gün kazanması muhtemel isimdi. Ahmet Çelik çok gerilerde bekleyip rakiplerinin arasına geç daldırdığı safkanı düzlük boyunca kontrolde edemeyince Yollaraz'a boyun farklı ile mağlup olurken, bir çok kaliteli ismi de geride bırakmasını bilmişti. Ben bir kaç koşu sonra gurp koşu kazanabilecek kıvama gelmesini beklediğim Balalayka'yı kantarmayı çok yakından tanıyan binicisi Ayhan Kurşun'la ağır kilosuna rağmen 1200'ü 1.14, 1000'i 1.10, 400'ü 28.2 rahat galobuyla günün banko ismi olarak risk edilebileceğini düşünüyorum. 

YAMANLARBEYİ

Yine Balalayka gibi, Ahmet Çelik'in gazabına uğrayan isimlerden. Düzlüğe girişine baktığımızda kolayca kazanması beklenirken, Çelik'in zayıf sol elinin kurbanı olmaktan kurtulamadı. Hem ayak değiştiremedi, hem sprintini düzgün şekilde artıramadı. Buna rağmen ikincilikte yerini alan Yamanlarbeyi, 1.34.97 rakiplerine baktığımızda yeterli olabilecek dereceyide çıkardı. Kısa işini 600'ü 37.5, 400'ü 24.5 rahat ile geçen safkan ilk sırada değerlendirilmelidir. 

WOLF SON WOLF

Bursa'da katıldığı son koşusunda şablonumda sürpriz konumdayken şans verdiğim ve biraz da olsa kazanması adına ümit beslediğim safkan fena performans ortaya koymadı. Kilosu ve rakipleri çok uygun. Ali Kaçmaz ise bu tip safkanlarla iyi sonuçlar alıyor. İstanbul'da çim pist deneyimi olan isim, iki koşuda başarısız olmuştu. Kardeşi Golden Punch'da bu pistte iki uzun mesafeli çim yarışı galibiyetine sahip. Kocaeli'de 600'ü 39.5,i 400'ü 25.5 rahat 800'ü 51.5, 400'ü 25.6 rahat galoplarıyla Wolf Son Wolf'a sürprizde mutlaka şans verilmelidir !HASAFET

Son yarışı çok kötüydü. Çünkü, sentetik pistte bugüne kadar 10 defa start alıp yalnızca bir defa maidendan çıktığı yarışı kazanmış. Çim pistte benimde rakip olarak önereceğim Finesse ve Fearles Action'ı daha önceki koşularında mağlup etmişti. Bugün kantarmada Kocaklaya olacak temposunu ayarladığı taktirde kolay kazanan olabilir. Hasafet, Ankara'da 23.4 kısa iş yaptı. ÜÇGÜZEL-YELSAVURAN

İki eküri, ikisi de çok kaliteli isimler ve hazır durumdalar. Öncelikle Üçgüzel, eşleşmesinin ilk temsilcisi. Annesi Sevdacan kaliteli bir isimdi. Mesafe ayırt etmeden 1.5 milyon TL kazanç yakalamış. Ayrıca Sevdacan, şampiyon Onurkaan ile kardeş. 

Diğer eküri Yelsavuran'ın ise tek koşan kardeşi Karapanter, kum pistte daha çok strart alıp kendisini tam bulamamış bir isim. Bir defa grup koşuda üçüncülüğü bulunuyor. Annesi Zeynepşevval, İki şampiyon isim Odin ve Odinhan ile kardeş. Yine çim pistte etkili koşularını izlediğimiz Alireis ve Özgünkan'da bu kan hattının temsilcileri. 27.40 ve 55.27 rahat galoplar yapan iki eküriden birisinin kazanacağını düşünüyor, günün kapanış ayağında banko olarak öneriyorum. 


Bol şans. 

ALTILIM

1-BALALAYKA
1.11.6.10.4
5.3.1
2.6.4.7.8
10.11.6.8.9.7
9.3.5.1
3.2.5
7.8.3.5.1
12-ÜÇGÜZEL


2 Yorumlar

Daha yeni Daha eski