05 Ağustos Kara Kamçı Saratoga Tahminleri (GÜNCELLENDİ)BELLARA


AGF tablosunda favori isimlerden Golden Award son koşusunda öndeki tempoya ayak uyduramadığı için viraj dönülürken duraksamış ve koşudan derecesiz olarak ayrılmış. Belki tek olarak düşünenler için bilgi olarak köşede dursun. 

Favori olarak önereceğim Bellara, Aqueduct'ta kum pist performansı iyi olan bir isim. Bir normal , diğeri ıslak pist olmak üzere iki birinciliği var. Koşuyu önlerde kabullenende bir isim. Rakipleri içerisinde belki tempoyu kuracak isim olmadığından yükü sırtına alabilir. Delaware Park'ta katıldığı son Stakes mücadelede bunu denemiş, düzlük dönülürken geriye düşmesine rağmen yeniden atak yapıp üçüncülüğü kurtarmış. John Velazquez, Antrene eden Pletcher eşleşmesinde 94 koşudan 16 birincilik çıkmış. 800'ü 49.7 rahat galobu ile koşuya katılacak. 

Sürprizde ise öncelikle Always Shopping'i değerlendireceğim. Bugün temponun düşük olması avantaj. Düzlük dönülürken vitesi artırabilirse Bellara'yı uyutup, kazanan olabilir. 800'ü 49.5 rahat işi bulunuyor. 

Burada temponun düşük seviyede olacak olmasından dolayı Ortiz'li Nonna Mandolina'yı da yazıp bu ayağı sağlama almak gerek. 

NO MO' SPENDING

Churchill Down'da katıldığı ilk yarışından altıncılıkla ayrılan kısrak rakipleri içerisinde tecrübe kazanan tek isim. O gün önde bir çok rakibi mücadele içine girince beklemeyi tercih etmiş, starttan çıkarkende 3 boy geriye düşerek, izlediğim kadarıyla ise fazla da üzerine gidilmemiş. 800'ü 51 ve 800'ü 48 galoplar yapan kısrağı çok atla geçilebilecek bir koşu olduğundan No Mo' Spending'i günün İLK bankosu olarak öneriyorum. 

I LOVE JAXSON(koşmaz)

Son koşularına baktığımızda elde ettiği hız rakamları gayet iyi. Ekürisi Twisted Tom'da etkili bir isim. I Love Jackson adına bugün rakipler biraz daha müsait, tempoya kolayca uyu sağlayan safkan ekürisi ile ilk sırada düşünülmelidir. 

Koşu içerisinde dikkat çeken bir diğer isimse PLAYWRIGHT. Aqueduct'ta iki gösterişli birincilik almış bir isim. Belmont'ta aldığı dördüncülük sonrası yine denk rakipler arasında düşen safkan, 1000'i 1.01 galobu ile 7 at arasından ilk sırada çıkmayı bilmiş.

SHE'S GOT YOU (koşmaz)

Kağıt üzerinde rakipsiz olarak görünüyor. Avrupa'da yarış hayatına başlayan kısrak, orada Class-5 kazandıktan sonra sürekli üst gruplarda start almış. İki Class-1 yarışta 2 ve üçüncülüğü var. Geçtiğimiz ay Belmont'ta çim piste çıkıp yine Stakes koşuda yakın ara üçüncü olurken sprintine geç başlamıştı. 

Koşu hazırlıklarına baktığımda 800'ü 51, ve 50 iki işi var. Chad Borwn ve Castellano eşleşmesinde ise 80 koşuda 20 birincilikle %25 istatistik çıkmış. Rakiplerinden daha klas bir isim olduğunu düşündüğüm She's Got You'yu günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

Bankolar harici çıkan at olursa, ekleme yapmayacağım. 

Bol şans. 

Günün son ayağında banko önerdiğim at koşudan çıkartıldığı için yerine 2-TRAPISING eklenmiştir. 


ALTILIM

2.3.1.4
6-NO MO' SPENDING//7
1.3.5.4.2
5.1.7.3.4
5.2.6.7
2-TRAIPSING

20//40 TL 
Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski