Kara Kamçı'dan 5 Günde TOPLAM 7328 TL ! TIKLA GÖR



SILK ROAD


Pandemiden sonra katıldığı ilk üç koşuda kötü sonuçlar aldı. 2 sene sonra Ankara pistine çıkacak ancak son yarışındaki gayreti ile ben bugün kazanacağını düşünüyorum. Rampage kazanırken 3 boy farkla ikinci olmuştu. İyi durumda iken geçtiğimiz yıl İstanbul'da etkili koşulara sahip safkan yakaladığı formu bugün uygun rakipleri yanında, 600'ü 36.2, 400'ü 24 rahat işiyle Silk Road günün ilk bankosudur. 

YAKACAN

Bursa'da çim piste çıkıp, kolayca kazandığı koşudan sonra Ankara'ya getirildi. Bursa'dan gelen isimler için her zaman Bursa'nın havası sert geliyor. Bunu daha önceki tahminlerimde anlatmaya çalışmıştım. Burada belki, 800'ü 55.8, 400'ü 27.5 rahat işi ile kazanacak forma sahip Ancak ben yanına bir kaç isim ekleyeceğim. 

Heniz katıldığı iki yarışta istenilen seviyede performans sahaya yansıtamayan Issız Kule, Bildenhan ve Özbilden gibi iki kaliteli isim ile anneden kardeş. 800'ü 43.5, 400'ü 28.9 rahat ve 800'ü 57.8, 400'ü 29.8 çalışarak işleri ile bugün farklı sonuç alabilir. 

Yine koşunun en tecrübeli ismi olan Hikmet Fırtınası, iki defa kum piste çıkıp tabela içerisinde yer almıştı. Piste alışkın safkan, 800'ü 56.5, 400'ü 28.6 işiyle koşuda şanslı olacağını düşündüğüm isimdir. 



ANADOLU ASLANI

Gruba yeni katılan ve daha önce birbirlerine üstünlük kurmuş isimlerin olmasıyla zor yarış olacağını düşünüyorum. Ancak son koşusunu İstanbul'da kazanırken favori olarak önerdiğim Anadolu Aslanı'nın daha önce kaybettiği Glitzy ve Gülüm Osman'a bugün üstünlük kurmaya çok yakın.İki koşu önce yorumladığı ayakta Glitzy'nın tempoyu vereceğinden bahsetmiştim o gün tam tersi oldu ve ekürisi Praise numarayı almış kısrak ise iki gitmişti. Tempoya giren Amadis ile koşuda kazanan Gülüm Osman'a birinciliği hediye etmişlerdi. 

Yine o koşunun üçüncüsü Anadolu Aslanı hem starttan geç çıkmış, hem biraz geç toparlanmış, artı olarak ise binicisi Mücahit kötü binerek safkana inanmamıştı. Yarışta Gülüm Osman ve Glitzy yine  Anadolu Aslanı için büyük tehlike olacaklar. Ancak Performanslarını merak ettiğim Akkaba Göktuğ ve King Jackson ikilisi koşuya erkenden ortak olurlarsa Anadolu Aslanı'nın da işini kolaylaştıracaklardır. 800'ü 52, 400'ü 25 çok rahat ve 1000'1.03, 400'ü 25.2 rahat yapan safkan favoridir. 



SÖNMEZBEY

Son koşusunda daha sert grupta tecrübeli isimler yanında ikinci olurken sürpriz konumdaydı. Katıldığı beş koşuda ise en etkili olduğu performansını sahaya yansıtmıştı. Mesafeyi 2.02.68 yaparkende grupta bulunan bir çok rakibi ile aynı koşuda mücadele etmiş, tempoyu belirleyip, düzlüğün başından sonra temposu düşünce onunculukta kalmıştı. Bugün bakıldığında kendisi açısından birçok şey daha farklı. Formunu yakaladı, son koşusunda az önce bahsettiğim gibi daha üst seviyede isimler arasında ikinciliği ve iç pistte gerçekleştirdiği 600'ü 37.5, 400'ü 24.5 rahat galobu ile Sönmezbey uygun rakipleri yanında günün banko ismidir.

--22 AĞUSTOS--


--27 AĞUSTOS--









Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Site 6 tutdurdu hayirli olsun

    YanıtlaSil
  2. Ah tam da bu gün kalbimden Kara Kamçı ustadımızın kurğusunu oynayayım dediydim... Çok tesüf ki unuttum :(
    Çoksağolun efendim. Emeğinizin karşılığını alamanızı dilerim.
    Sevgiler ve saygılar.

    YanıtlaSil