Ankara bülteninde hafta sonu şansı diliyorum. 

Günün birinci ayağında uzun mesafeli yarışlarını beğendiğim Jacobin iki farklı apranti denemelerinden sonra tekrardan bir defa biniciliğini üstlendiği Ercan Çankaya'yla ilk sırada değerlendirilmelidir. Kendi guruplarında kısa mesafeli yarışlarda aldığı sonuçlar dikkat çeken Şahinhan ve önde yalnız başına kalıp tempoyu şişirebilirse Oscuro üçlüsü bu ayağın sigorta isimleri olur. 

Günün ikinci ayağında İstanbul'da başarılı şekilde trafiği bol koşudan ikinci ayrılan Hemedan koruduğu formuyla favorim. Dişine göre rakipler arasında her zaman şanslı olabilen Magican Gosha düzenli idmanlarıyla ikinci şanslı isim. Kötü sonuçlar unutturabileceği rakiplerle piste çıkan Distat Hawk ve sürprizde şans vereceğim Lady Schitz tuttuğum isimler. 

Günün üçüncü ayağında üçüncü olduğu koşuda kötü performans sahaya taşıyan Osman Baba favorim. Akın Sözen daha çok tercih ettiği Sun Of Day yerine Pancmahal'ı tercih etmesiyle yazılmayı hak ettiğine inanıyorum. Yavaş temponun avantaja dönüşeceği isim Sun Of Day'de bu ayak için yeterlidir. 

Günün dördüncü ayağında Speed Force ve Kerem Eyle rövanşı çekişmeli geçmeye aday koşudur. Speed Force kazandığı yarışta rakibine faul yaptığı gerekçesiyle ekilen protesto'dan sonuç çıkmayınca aynayı önde geçmişti. Ahmet Çelik'in iyi anlaştığı Kerem Eyley'le kardeşinin düştüğü hataya düşmeden rakibine avans vermeden kazanacağını düşünüyorum. Bankomdur. 

İkinci altılının ilk ayağı beşinci koşu denk güçlerin arasından seçtiğim isimleri şablonuma sıraladım. 

KARA KAMÇI ANKARA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Günün altıncı ve ilk altılının son koşusunda 3 ay aradan dönen Savaş Bey ciddiye alınması gereken bir safkan. Derecesiz yarışı sonrası Stopper'den iyi koşu bekliyorum. İki yarışı vasat Keep On Dreaming kuponda yer almalıdır. Eküri isimlerden Mia Victoria ve Knidos sürprizde şans tanınacak isimler.

NORMAL ALTILIM

6.3.7

1.3.5.2

5.3.4

1-KEREM EYLE 

7.3.2.8

3.5.8.11.2

ALTILIM

6.3.7

1.3.5.2

5.3.4

1-KEREM EYLE 

7.3.2.8.5.6.11.9

3.5.8.11.2